Jotainių socialinės globos namuose jau mirė 23 gyventojai

Nuo pandemijos pradžios, kuri į Jotainių socialinės globos namus įsisuko gruodžio viduryje, kai liga buvo diagnozuota vienai socialinei darbuotojai, jau mirė 23 šios įstaigos gyventojai. Klastingo viruso neišvengė ir pensionato direktorius Kęstutis Mikalauskas bei jo pavaduotojas Bronius Krivickas.

Prieš pat Naujuosius kalbintas K.Mikalauskas sakė, kad jo vadovaujamoje įstaigoje buvo mirę tik penki globotiniai, tačiau šiemet mirštamumo kreivė negailestingai šovė į viršų. Per Tris Karalius atliktas testas buvo teigiamas ir pačiam direktoriui. Jis gydosi namuose.

Pats K.Mikalauskas sakė jaučiantis bendrą silpnumą, turintis temperatūros, stipriai kosėjantis ir besijaučiantis vidutiniškai. Kuriem laikui išėjo iš rikiuotės, jis teigė nežinantis.

Laikinai Jotainių socialinės globos namams vadovaujanti direktoriaus pavaduotoja socialiniam ir medicininiam darbui Violeta Lumbienė sakė matanti vieną prošvaistę, nes sausio 13-ąją bus paskiepyti likę sveiki 125 globotiniai ir 47 darbuotojai, nors dar trys darbuotojai skiepytis atsisakė.

V.Lumbienės žodžiais, per nepilną mėnesį socialinės globos namai neteko 23 gyventojų, tačiau tik nedaugeliui iš jų buvo diegnozuotas COVID-19 virusas. Kitiems mirusiesiems diagnozė nebuvo patikslinta arba tyrimas iš viso nebuvo atliktas. Taigi Jotainių pensionate per trumpą laiką iš 205 gyventojų liko tik 182.

Anot V.Lumbienės, situacija socialinės globos įstaigoje keičiasi beveik kasdieną. Laimei, kai kurie darbuotojai jau pasveiko ir grįžo į darbą, kasdieną į pagalbą ateina po tris keturis savanorius, o kai kurie iš jų darbuojasi po trečią ar ketvirtą kartą.

V.Lumbienė sakė, kad įstaigoje dabar serga 43 gyventojai, tačiau ne visiems yra atlikti tyrimai. Be to, šiuo metu nedirba 32 darbuotojai, iš kurių 3 gydomi ligoninėje ir jų būklė gerėja. Likusieji gydosi namuose. Nemažai darbuotojų, kaip ir anksčiau, nejautė jokių simptomų.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: