Jubiliejinės „Lietuvos garbės“ vedėja R. Šakalytė-Jakovleva: „Geri darbai – užkrečiami“

Patriotiškumą ir lietuvybę puoselėjanti televizija TV3 tęsia jau tradicija tapusius paprastų Lietuvos žmonių ir mūsų šaliai nusipelniusių užsienio piliečių apdovanojimus „Lietuvos garbė“.

Šiemet, kaip ir kasmet, didingieji projekto „Lietuvos garbė 2015“ apdovanojimai vyks kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šių metų apdovanojimai – ypatingi: „Lietuvos garbė“ vyks jubiliejinį, dešimtąjį, kartą ir bus skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-osioms metinėms.

Kovo 11-ąją iš iškilmingos ceremonijos Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje su TV3 žiūrovais tiesioginiame eteryje sveikinsis „Lietuvos garbės“ vedėja Audrė Kudabienė su savo talkininkais kolegomis – Renata Šakalyte-Jakovleva, Roku Petkevičiumi ir Marijumi Mikutavičiumi.

„Lietuvos garbės“ apdovanojimų ceremonijoje kasmet viešinami geri darbai – garbingi, drąsūs, įkvepiantys poelgiai. Renata mano, kad apie gėrį visuomet verta kalbėti: „Kalbėti verta – ir garsiai. Kasdienybėje mes dažniau, deja, girdim apie vertybes pamynusius, negarbingus poelgius, korupciją, neteisybę… O gerumo spinduliai kartais sunkiai prasiskverbia pro visą tą purvą. Bet reikia nenuleisti rankų – juk geri darbai užkrečiami.“

Kas, pasak R. Šakalytės-Jakovlevos, žmogų daro garbingą? „Kas kiekvienam yra garbė? Labai subjektyvu ir asmeniška. Man garbingas žmogus pirmiausia asocijuojasi su drąsa prisiimti atsakomybę už savo poelgius ar žodžius, su sąžine, su empatija. Tai pamatinės vertybės“, – mano viena iš „Lietuvos garbės“ apdovanojamų ceremonijos vedėjų.

Šių metų „Lietuvos garbė“ – ypatinga, nes šiemet ne tik 10-asis, jubiliejinis, iškilmingas renginys, o ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtpenkmetis. „Džiaugiuos, kad esu liudininkė to istorinio momento, kai Lietuva tapo laisva. Saugoju atmintyje ir širdyje tai kaip ypatingą likimo dovaną. Ir, žinoma, gera, jog turiu garbės kasmet apdovanoti Lietuvos garbingiausius. Tikiu, kad jų atmintyje bei širdyse tos akimirkos irgi išlieka kaip ypatingos“, – laukdama kovo 11-osios kalba R. Šakalytė-Jakovleva.

Projektas „Lietuvos garbė“ kasmet sulaukia milžiniško verslo ir visuomenės atstovų, politikų, nusipelniusių Lietuvai asmenų ir TV3 žiūrovų susidomėjimo. Tie žmonės, kurie savo kilniais ir tyliais darbais, didvyriškais poelgiais, drąsa ir begaliniu pasiaukojimu keičia mūsų gyvenimą, mūsų šalį ir net pasaulį, bus pagerbti jau dešimtąjį kartą. Lietuvos garbingiausius tradiciškai rinks „Lietuvos garbės 2015“ komisija – garsūs Lietuvai nusipelnę žmonės.

Per visus projekto gyvavimo metus iškilminguose apdovanojimuose už kilnius darbus jau pagerbti 87 žmonės iš Lietuvos ir pasaulio. „Lietuvos garbės“ projektas tradiciškai rengiamas su patikimu projekto partneriu – banku „Nordea“. Iškilminga projekto „Lietuvos garbė 2015“ apdovanojimų ceremonija, prasidedanti Himno giedojimu, kaip ir kasmet, kovo 11-ąją bus transliuojama tiesiogiai per TV3 televiziją.

Jubiliejinė projekto „Lietuvos garbė“ apdovanojimų ceremonija – kovo 11-ąją tiesiogiai per TV3!

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: