Jubiliejiniame „Kapelmaušyje“ liejosi skambiausia aukštaitiška muzika

Nuskambėjo, nuaidėjo ir niūrokas rudens dienas šimtams žmonių prašviesino tradicinė Aukštaitijos kapelų šventė „Kapelmaušis“. Jubiliejinis, jau trisdešimtą kartą vykęs, renginys išsiskyrė dalyvių gausa ir pavykusiu bandymu grįžti prie šaknų, puoselėti tradicijas.

Iš nediduko muzikantų sambūrio iki Aukštaitijos regiono liaudiškos muzikos kapelų šventės-varžytuvių išaugęs „Kapelmaušis“, kaip jau įprasta, vyko didžiausioje krašto koncertų salėje, „Cido“ arenoje. Tiesa, žiūrovų nebuvo rekordiškai daug. Užtat varžytis dėl įvairių titulų į sceną kopė net vienuolika kapelų, dar keli kolektyvai dalyvavo šventėje svečių teisėmis, sveikino „Kapelmaušį“ su gražiu gimtadieniu.

Renginio organizatoriai ir dalyviai juokaudami vadina jį muzikantų atlaidais, nes daugeliui liaudišką, tradicinę muziką grojančių kolektyvų dalyvavimas šventėje toks pat įprastas, būtinas, kaip linksminimasis svarbiausiose savo kaimo, savo giminės suėjimuose. Šiemet didžiosiose varžytuvėse panoro dalyvauti arti dvidešimties kapelų iš Panevėžio, Pasvalio, Jonavos, Visagino, Ignalinos miestų ir rajonų. Visos jos savo programas pristatė atrankos turuose, o geriausiosios buvo pakviestos į finalinę šventę.

Siekiant pabrėžti „Kapelmaušio“ ilgaamžiškumą, gražiai paminėti jo jubiliejų, kapelų buvo prašoma pagerbti savo krašto kūrėjus – į repertuarą įtraukti savų muzikantų pateiktų, išmokytų melodijų, Aukštaitijos kompozitorių darbų. Tad šventėje skambėjo daug originalių aukštaitiškų valsų, polkų, dainų, Žyginto Anilionio, Vilimo Malinausko, Rimanto Švaplio, Algimanto Ulevičiaus kūrinių.

Kapelų pasirodymus vertinusi publika savo simpatijų prizą skyrė šokėjus išjudinusiai kapelai „Demba“ iš Dembavos (vadovas Vytautas Šulskis).

Kompetentinga komisija už geriausiai atliktą savo krašto kūrinį apdovanojo vaikų ir jaunimo kolektyvą „Smilgenė“ iš Smilgių (vadovas Audrius Dervinis), o už gražiausiai pagrotą Aukštaitijos kompozitoriaus kūrinį – kapelą „Šmaikšts“ iš Šilagalio (vadovas Virginijus Kazlauskas).

Muzikos žinovų sprendimu trečioji vieta skirta „Sanžylai“ iš Berčiūnų (vadovė Sigita Čekavičienė), antroji – kapelai „Ratasai“ iš Miežiškių (vadovas Raimondas Grikšelis), pirmoji – „Be cvieka“ iš Krekenavos (vadovas Rimas Medišauskas). Didysis prizas įteiktas iš toliau atvažiavusiems svečiams – Visagino „Samanyčiai“ (vadovas Aurimas Gudas).

Be apdovanotųjų kapelų, varžytuvėse taip pat neprastai pasirodė Tiltagalių kapela „Lėvena” (vadovas Igor Švedko), Miežiškių kultūros centro Trakiškio padalinio kapela „Juostvingė” (vadovė Audronė Rancovienė), Smilgių „Aušrinė” (vadovas Alvydas Čepauskas), Pasvalio kultūros centro Vaškų skyriaus kapela „Vaškai” (vadovas Regimantas Valantinas).

„Kapelmaušio“ pastangas populiarinti kapelų žanrą, organizatorių ir dalyvių puoselėjamą meilės liaudiškai muzikai tradiciją, patriotiškumą puikiai įprasmino svečių pasirodymai. Publikai grojo ir dainavo Ališauskų šeima iš Vilniaus – profesionalai tėtis ir mama bei liaudies dainas skambiai traukiančios jų atžalos. Prisistatė renginio debiutantai – kapela „Jonė“ iš Jonavos ir kolektyvas iš Zarasų rajono, Samanių. Trankiai renginį užbaigė visus žiūrovus kartu dainuoti pakvietusi grupė „Thundertale“.

Miežiškių kultūros centro rengiamas „Kapelmaušio“ projektas jau eilę metų pelno Lietuvos kultūros tarybos ekspertų dėmesį, jo veikloms skiriamas tarybos finansavimas. Lėšų renginiui nuolat skiria ir Panevėžio rajono savivaldybė, renginiui įvykti padeda nuolat bendradarbiaujančių bendrovių „Margučiai“, „Radviliškių duonos kepykla“, E. Murmoko įmonės parama. Renginio globėjas – Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

Miežiškių kultūros centro informacija ir nuotraukos

Nuotraukų autorius – Gintaras Lukoševičius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: