TV3 nuotr.

Jubiliejinio „X faktoriaus“ belaukiantis S. Urbonavičius-Samas – apie tai, kas žiūrovui lieka nematoma

Jau šį sekmadienį į ekranus sugrįžta mylimiausias muzikinis TV3 projektas „X faktorius“. Jubiliejinis šou sezonas dar kartą įrodys, kad Lietuva negali gyventi be dainuojančių žmonių, o tokių šventiniame sezone bus tikrai gausu!

Vienas iš projekto teisėjų Saulius Urbonavičius-Samas šio sekmadienio laukia su nekantrumu. O belaukdamas jis prisimena ir su skaitytojais dalijasi, kokie iššūkiai per šiuos 10  metų lydėjo šou, kuriais dalyviais pats didžiuojasi labiausiai ir kaip kiekvieną sezoną pavyksta atrasti išskirtinių talentų.

Prisiminkime „X faktoriaus“ pradžią. Pirmasis sezonas Lietuvoje buvo itin laukiamas ir vos prasidėjęs tapo itin populiarus. Tačiau apie kokius sunkumus žiūrovai nė nenutuokė?

„X faktorius“ – didžiulis projektas, pelnęs pasaulinę šlovę, todėl neverta stebėtis, kad ir pirmasis jo sezonas mums buvo ypatingas. Norėjome, kad toks pats nepamirštamas projektas taptų ir Lietuvoje. Džiaugiamės, kad tą pavyko padaryti – vos startavęs, „X faktorius“ sulaukė didžiulės sėkmės ir žibėjo reitingų viršūnėje.

Per devynis sezonus daug ką išbandėme – keitėsi teisėjai, vedėjai, įvedėme ne vieną naujovę… „X faktorius“ užėmė ir garantuotai vis dar užima labai aiškią vietą Lietuvos muzikos pasaulyje. Projekte savo kelią rado labai daug atlikėjų, o kai kuriems iš jų muzikavimas tapo pragyvenimo šaltiniu. Man belieka džiaugtis, kad kiekvienais metais „X faktorius“ į muzikos padangę atneša vis daugiau naujų veidų.

Kurie faktoriai lemia, kad projekto sėkmė per visus šiuos sezonus neišblėso?

„X faktorius“ yra ryškiausias muzikinis projektas Lietuvoje. Prie šios sėkmės prisideda visi: projekto vedėjai, teisėjai, dalyviai bei kūrybinė komanda. Svarbiausia, kad projektas gausus ryškiausias istorijas turinčių dalyvių, kurių kiekvienas gali pasigirti unikalia savo istorija.

Projekte ypač patobulėjo teisėjai. Atsiminkime Saulių Prūsaitį pirmuosiuose sezonuose – dabar jis yra muzikos pasaulio žvaigždė, hitų autorius. Justė Arlauskaitė-Jazzu taip pat užaugo su šiuo projektu – šiuo metu ji įvardijama kaip populiariausia šalies atlikėja.

O prasidėjus tiesioginėms transliacijoms, didžiausiu iššūkiu tampa dalyvių pasirodymai. Kiekvieną savaitę reikia stebinti, džiuginti bei sužavėti. Visi pasirodymai turi būti skirtingi, transliuoti aiškias emocijas bei nuotaiką. Žiūrovams tai įprasta, tačiau komandai – didžiulis iššūkis. Juk kartu dirba šokėjai, kostiumų kūrėjai, techninė komanda… Ruoštis tiesioginėms kovoms dalyviams padeda geriausi Lietuvos prodiuseriai, vokalo mokytojai. Stengiamės parengti vis geresnius pasirodymus ir kiekvieną sekmadienį sukurti nepamirštamą reginį.

„X faktorius“ Lietuvos muzikos scenai padovanojo nemažai muzikos žvaigždžių. Ar jaučiatės prisidėjęs prie jų sėkmės? Kurie iš projekte dalyvavusių jums paliko didžiausią įspūdį?

Koncertuojant su grupe BIX, labai smagu užkulisiuose sutikti „X faktoriaus“ dalyvius ir dalintis su jais viena scena. Tada supranti, kad „X faktorius“ tikrai nėra projektas, kuris ėjo ir praėjo… Net ir pasibaigus sezonui, žiūrovai toliau seka mylimų dalyvių karjeros kelią, eina į jų koncertus, klausosi dainų.

Daugybę koncertų turi ir iš muzikos sėkmingai gyvena Martynas Kavaliauskas. Labai džiaugiuosi ir Monikos Pundziūtės-Monique sėkme. Prisiminkite grupę „120“, savo originalumu žavėjusią visą Lietuvą. Grupė „Good Time Boys“ pelnė pergalę ypatingu vokalu ir dar  stipresniais pasirodymais. Labai smagu, kad lietuviai palaiko ir projekte dalyvaujančius užsieniečius –  tą įrodo praėjusių metų nugalėtojų, grupės „Mando“ sėkmė, su prancūzu Antoine Wend priešakyje.

„X faktorius“ išsiskiria tuo, jog čia pasireikšti gali labai skirtingi atlikėjai. Tai nėra dainavimo konkursas, tai – unikalių atlikėjų šou. Vokalas yra tikrai ne viskas… Projekte savo vietą randa ir muzikos grupės, ir repo atlikėjai. Tai – vienintelis projektas Lietuvoje, kuriame jie gali parodyti savo talentą.

Ką jums pačiam davė šis projektas? Ko žiūrovai gali tikėtis iš 10-ojo projekto sezono?

„X faktorius“ man yra tarsi vaikas, kuriam reikia labai daug dėmesio. Kai prasideda tiesioginės transliacijos, darbai vyksta 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. „Sergu“ ne tik už savo komandos narius, bet ir kiekvieną dalyvį atskirai. Noriu, kad visiems sektųsi. Tačiau, reikia pripažinti, kad kiekviename sezone būna tiek džiugių, tiek ir labai skaudžių akimirkų.

Svarbiausia, kad net ir pasibaigus sezonui, mums projektas nesibaigia. Ruošiamės naujam startui, ieškome unikalių dalyvių, bendraujame su būsimais. Yra žmonių, kuriems reikia padrąsinimo. Ypač tai pastebėjau tarp talentingų žmonių – dažnu atveju, jie yra linkę save nuvertinti.

Šiemet švęsime jau 10-ąjį projekto sezoną, tačiau iš tiesų mums jubiliejinis yra kiekvienas. Visada smagu, kai scenoje matome skirtingus žmones, muzikos stilius ir asmenybes. To tikiuosi ir šiais metais.

Muzikinio projekto „X faktorius“ sugrįžimas – jau nuo šio sekmadienio, 19.30 val. tik per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: