Julija Stoliarenko – kovotoja iš Lietuvos, nustebinusi visą pasaulį

Kruvinos „Invicta FC“ organizacijos čempionės Julijos Stoliarenko, apsigaubusios lietuviška Trispave, nuotraukos apskriejo visą pasaulį. „Invicta FC Phoenix Series 3“ turnyro narve JAV mieste Kanzase kovo 6 d. vykusioje dvikovoje lietuvė Julija įveikė varžovę amerikietę, iki tol nepatyrusią pralaimėjimo, ir visam laikui įrašė savo vardą sporto pasaulio istorijoje.

Be galo sunkų mūšį dėl titulo laimėjusi ir pasaulį nustebinusi 26 m. Julija šį sekmadienį atvirai ir jautriai papasakos apie savo gyvenimo mūšius išskirtiniame interviu TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“, tad laidos žiūrovai turės galimybę pažinti labai jautrią merginą, tikrą Lietuvos patriotę, kuri savo sunkiu darbu pasiekė neįmanomų dalykų.


Krauju aptaškyta širdžiai brangi Trispalvė

Laidoje Julija papasakos žiūrovams apie kovą, vadinamą metų kova, bei tai, ką jai reiškia lietuviška Trispalvė, tapusi neatsejama jos kovų palydove.

„Šitą Trispalvę mano tėčiui prieš 30 metų padovanojo senelė, kai Lietuva atgavo Nepriklausomybę. Tą pačią vėliavą turiu su savimi per visas savo kovas“, – pasakoja Julija, atskleisdama ir savo šeimos istoriją, kur susipynęs Sibiro siaubas, partizanų ryžtas, pavardės surusinimo istorija ir meilė tėvynei.

Julija neslepia, kad ją labai žeidžia komentarai, jog ji – ne lietuvė ir neturi teisės iškelti Lietuvos vėliavos. Kovotoja tikrai padarė pakankamai daug Lietuvai, kad galėtų iškelti Trispalvę.

„Tokia kovotoja, tokia jautri siela, tikra moteris“, – pastebės laidos vedėja Kristina Rimienė, palaikydama susigraudinusią pašnekovę, drąsiai kenčiančią varžovių smūgius kovoje, tačiau jautriai reaguojančią į neteisingas pastabas apie savo kilmę.

Pradžia – vos dvylikos

Laidos žiūrovus vedėja K. Rimienė ir jos pašnekovė Julija sveikins iš sporto salės, kur kovotoja jaučiasi kaip savo namuose, juk čia prabėga didžioji dalis jos gyvenimo. Sporto salėje Visagine prasidėjo ir jos kelias – sunkus, daug pastangų ir valios reikalaujantis ir kruvinas – atvedęs į kovų elito pasaulį.

Kovos menų keliu Julija pradėjo eiti vos dvylikos metų. Persikrausčiusi į Kauną ji sutiko savo trenerį, kuris įvedė ją į brazilų džiudžitsu kovų pasaulį, o kiek vėliau padarė iš jos universalią kovotoją.

“Baigusi universitetą supratau, kad myliu kovos menus ir noriu pamatyti, kaip toli aš galiu nueiti. Nepaisant pralaimėjimų, nepaisant to, kad turėjau galimybų toliau studijuoti užsienyje, aš mečiau viską ir pasinėriau į profesionalų sportą, kuriam atidaviau visa savo gyvenimą”, – pasakoja kovotoja, neslėpdama, kad ženklų, jog ji gali kažko pasiekti, nebuvo, nes tuo metu jos karjeroje buvo nuosmukis.

Atsisakiusi kitų veiklų ji aistringai ėmė ruoštis profesionalioms kovoms, visas jos gyvenimas sukosi tik apie svajonę kovoti.  Turėdama aiškų tikslą ir svajonę, neleidžiančią jai galvoti apie nieka kita, mergina ėmė skinti pergales kovų ringuose. Julija iki šiol labai dėkinga Lietuvos Bušido organizacijai, padėjusiai jai. Julija atvirai papasakos žiūrovams apie svarbiausius metus savo karjeroje, realybės šou Japonijoje, po kurių atsirado pasitikėjimas savimi.

Esame daug stipresnės, nei galvojame

Ne paslaptis, kad dažnai, stebėdami moterų kovas, susiduriame su dviprasmiškais jausmais – kai pasaulio čempionu tampa vyras, tai atrodo normalu, tačiau kai moteris – tai kažkas neįprasto.

„Mums nuo vaikystės sako, kad mes esame silpnos. Esu įsitikinusi, kad tai yra daugiau psichologiškai mums nuo mažų dienų skiepijama, iš tikrųjų moterys yra daug stipresnės, nei jos galvoja”, – neabejoja čempionė, kuriai kovų metu patiriamas skausmas diskomforto nesukelia.

Julija vis dar susiduria su nuomone, kad tai – ne moteriškas sportas, kad moterys, kovojančios ringe yra nemoteriškos, tačiau neabejoja – tai, visų pirma, yra sportas, primenantis žaidimą šachmatais.

„Man asmeniškai yra tas pats, kas šokėjui išeiti ant scenos ir parodyti šokį, ties kuriuo jis labai ilgai dirbo. Aš dirbu, šlifuoju kiekvieną judesį, techniką ilgus metus, tai nėra kova kaip gatvėje, kur susipešė du žmonės, tai yra du pasirengę kovotojai, tai yra profesionalus sportas“, – pasakoja Julija, savo priešininkui visada jaučianti pagarbą.

Pačiai kovotojai skinti čempiono laurus jau nėra naujiena, tačiau ji žino, kokia yra kiekvienos pergalės kaina.

Laidos vedėjos K. Rimienės paprašyta prisiminti baisiausią, didžiausias pasekmes turėjusią kovą, Julija papasakos apie sprendimą stoti prieš be galo stiprią varžovę, pralaimėjimas prieš kurią baigėsi ligoninės priimamajame.

Ramybėje slypintis grožis

Šiame skubančiame pasaulyje kartais suvokiame, kad mūsų gyvenimas bėga tarsi srauni upė ar banguoja tarsi jūra, su visais savo potvyniais ir atoslūgiais. Laidos „Pasaulis pagal moteris“ pašnekovų gyvenimai, pasak laidos vedėjos, dažniausiai primena amerikietiškus kalnelius, tačiau ne mažiau įdomus ir prasmingas gali būti ir ramus gyvenimas, tad rubrikoje „Floristinis desertas“ floristikos dizainerė K. Rimienė sukurs simbolišką ramybės oazę, kurioje tilps ir nuostabus grožis, ir netikėti sprendimai, ir modernumas.

Iš ramių, pastelinių spalvų, smulkiažiedžių rausvų rožių, chrizantemų, jazmino žalumos ir kitų nuostabių gamtos gėrybių K. Rimienė sukurs inovatyvią ir modernią kompoziciją – tikrą ramybės oazę, juk šiuo įtemptu metu to labai trūksta.

Galėdami daugiau laiko skirti savo šeimoms, pomėgiams, atsigręžkime į kūrybą – išnaudokime sulėtėjusį gyvenimo tempą kurdami grožį savo namuose, o kaip tai padaryti parodys laidos „Pasaulis pagal moteris“ rubrika „Floristinis desertas“.

 „Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: