Juodai balta vaikų laisvė Klaudijos Mackevičiūtės fotografijų parodoje „Pašto ženklai“

Lapkričio 12–osios vakaras Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos padalinyje – Smėlynės bibliotekoje – prisipildė jaunatviško maksimalizmo, jaukių pokalbių ir linksmo juoko. Taip jau sutapo, kad artėjant lapkričio 16-ajai, Lietuvos pašto dienai, čia buvo pristatyta jaunos panevėžietės Klaudijos Mackevičiūtės fotografijų paroda „Pašto ženklai“.

Klaudijai Mackevičiūtei Smėlynės biblioteka yra artima nuo vaikystės – čia lankėsi, skaitė knygas, susitikdavo su draugais. Bibliotekos darbuotojos iki šiol ją gerai prisimena, todėl parodos „Pašto ženklai“ pristatymas tapo simboliniu – gerai žinomoje vietoje parodyti savo kūrybą yra žymiai jaukiau ir nuoširdžiau.

Į renginį atvyko jaunosios fotografės draugai ir artimieji. Parodos atidarymą savo dainomis papuošė Klaudijos Mackevičiūtės draugė Meda Mažliokaitė, kuri atliko dainas „Saulė“ ir „Po mano oda“. Muzika puikiai derėjo su parodos autorės atsakymais į susirinkusiųjų klausimais. Paaiškėjo, kad jaunoji panevėžietė fotografija susidomėjo mokydamasi 9–oje ar 10–oje klasėje, kai vienos ekskursijos metu pamatytas vaizdas pro autobuso langą jai pasirodė vertas nuotraukos. Jaunoji panevėžietė  prisipažino, kad geriausi jos kadrai dažniausiai būna atsitiktiniai, o mėgstamiausios nuotraukos – juodai baltos. Šalia fotografijos, jaunoji menininkė dar rašo eilėraščius, miniatiūras. Paklausta apie ateities planus, Klaudija prasitarė, kad tris kartus apsilankius Černobylio mieste, jai kilo idėja parengti nuotraukų ciklą apie šį miestą-vaiduoklį.

Juodai baltose fotografijose – vos dviejų berniukų portretai ir gausybė jų emocijų. Paaiškėjo, kad fotomodeliai yra Klaudijos sūnėnai – Gabrielius ir Paulius. Autorė negailėjo gražių žodžių, o įteikdama jiems dovaną, išreiškė viltį, kad jiems greitu metu nenusibos darbas prieš objektyvą.

Paklausta apie parodos pavadinimą, Klaudija papasakojo, kad nuotraukos, papuoštos tokiais rėmeliais, vienam iš draugų priminė pašto ženklus. Šis pastebėjimas ir pasufleravo pavadinimo idėją. Fotografijose panevėžietė siekė pavaizduoti laisvę, o geriausiai juk ji atsiskleidžia vaikuose.

Fotografijų paroda parodų atidarymai  būna saviti ir nepakartojami. Šis irgi netapo išimtimi. Fotografas ir savo paties renginyje lieka fotografu. Tad ilgai netrukus Klaudijos ir jos draugų rankose atsidūrė fotoaparatai. Parodos modeliai, Gabrielius ir Paulius, vėl prisiminė fotomodelio darbą, tik šį kartą abu dalinosi vienu rėmeliu. Akivaizdu, idėjų Klaudijai tikrai netrūksta, o galvoje turbūt jau dėliojasi būsimų parodų temos.

Klaudijos Mackevičiūtės parodos „Pašto ženklai“ darbai bus eksponuojami iki lapkričio 30 dienos.

Parengė Vaida Žalienė

Vaidos Žalienės nuotraukos

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: