Juozo Miltinio dramos teatras kviečia į šiuolaikinės dramaturgijos festivalį „Naujas aplankas (1)“

Spalio 24–29 dienomis Juozo Miltinio dramos teatre vyks pirmasis šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Naujas aplankas (1)“. Festivalio metu bus pristatyti šeši spektakliai pagal lietuvių ir užsienio dramaturgiją, skirti tiek suaugusiems, tiek vaikams bei paaugliams.

Naujas aplankas – ikona, atpažįstama visiems, kurie naudojasi kompiuteriu, tarp kurių yra ir dažnas šių dienų dramaturgas. Juodraščiai, begalę kartų redaguoti pjesės variantai ir galiausiai baigtas kūrinys – visi jie gyvena šios skaitmeninės ikonos prieglobstyje. Tai naujos, šiuolaikinės dramaturgijos namai.

Sofoklis, Moljeras, H. Ibsenas, F. G. Lorca ir kiti genialiausi pasaulio dramaturgai, kurie šiandien yra laikomi klasikais, kažkada buvo būtent šiuolaikinės dramaturgijos atstovais. Deja, bet ne visiems teko pamatyti, kaip jų kūrybai buvo suteikta teatro scena. Dalis jų paliko mūsų pasaulį net nenutuokdami, kokią reikšmingą įtaką savo kūryba padarė dramaturgijos ir teatro vystymuisi.

Mūsų dienomis gyvena ir pjeses kuria dramaturgai, kurie mūsų vaikų ir anūkų bus vadinami klasikais. Juozo Miltinio dramos teatras tiki, kad šių dramaturgų kūryba ne ateityje, bet jau šiandien turėtų būtų pristatyta teatro scenoje – juk būtent jų gvildenamos temos apibrėžia mūsų laiką, tyrinėja mūsų epochą ir gyvenimus.

Pasak teatro meno vadovo Aleksandro Špilevojaus: „Matydami, kaip pastaraisiais dešimtmečiais menko pjesės reikšmė postmodernaus teatro menininkų kūryboje, kaip slopo teatrologų dėmesys sceniniam tekstui, kaip buvo išnykę geriausių dramaturgų apdovanojimai teatro šventėse, norime šiuo festivaliu teatro kūrėjams ir žiūrovams priminti, kad šiandien vis dar kuriamos itin įdomios, kokybiškos, paveikios, naujas teatrines formas atveriančios ir mūsų laiką nuodugniai tyrinėjančios pjesės.“

Festivalio programa:

24 d. „Miškelis“ (dram. Mindaugas Nastaravičius, rež. Valentinas Masalskis, Klaipėdos jaunimo teatras)

Miškelis. Nuotr. aut. Domas Rimeika

25 d. „Mongolija“ (dram. ir rež. Darius Gumauskas, „Darbininkai“ ir Oskaro Koršunovo teatras)

Mongolija. Nuotr. aut. Visvaldas Morkevičius

26 d. „Jauno žmogaus memuarai“ (dram. Mindaugas Nastaravičius, rež. Eglė Švedkauskaitė, Valstybinis jaunimo teatras)

Jauno žmogaus memuarai. Nuotr. aut. Dmitrij Matvejev

27 d. „Nuostabūs dalykai“ (pjesės aut. Duncan Macmillan, rež. Kirilas Glušajevas, „Kitas kampas“)

Nuostabūs dalykai. Nuotr. aut. Dainius Pu

28 d. „Jona“ (dram. ir rež. Aleksandr Špilevoj, Juozo Miltinio dramos teatras)

Jona. Nuotr. aut. Arvydas Gudas

29 d. „Emilių Emilis“ (dram. Daiva Čepauskaitė, rež. Augustas Gornatkevičius, Nacionalinis Kauno dramos teatras)

Emilių Emilis. Nuotr. aut. Donatas Stankevičius

Festivalio partneriai: LRT PLIUS, Panevėžio plėtros agentūra, radijo stotis „Pulsas“, AINA, kepyklėlė „Bakin‘ your daily bakery“, GNTV, Biržų krašto laikraštis „Šiaurės Rytai“, „Supergarden“, kavinė „Caffeine“, „Kalnapilis nealkoholinis“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: