Juozo Zikaro metus pasitinkant

2021 metais sukanka 100 metų, kai buvo sukurta žymioji „Laisvės“ skulptūra. Atsižvelgdamas į tai Lietuvos Respublikos Seimas 2021-uosius paskelbė Juozo Zikaro metais. Spalio 29 dieną, pasitinkant vieno žymiausio Lietuvos skulptoriaus 139-ąjį gimtadienį, Paįstrio kultūros centre rinkosi Paįstrio bendruomenės, Juozo Zikaro gimnazijos, bibliotekos, seniūnijos, bažnyčios ir visuomenės atstovai pasitarti, kaip geriau paminėti ir prisiminti žymaus skulptoriaus gyvenimą ir kūrybą, kaip įprasminti menininko indėlį Lietuvos nacionalinėje kultūroje.

Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė susirinkusiems papasakojo, kokie ateinančiais 2021 metais galėtų būti įgyvendinti projektai, susiję su Juozu Zikaru, jeigu būtų gautas finansavimas. Savo įžvalgomis apie numatomas veiklas pasidalijo Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas, Lietuvos Respublikos Seimo narys ir kraštiečių klubo „Ąžuolas“ prezidentas Petras Nevulis, Juozo Zikaro gimnazijos direktorė Gita Kubilienė, bendruomenės pirmininkas ir Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys Rimantas Pranys bei Trečiojo amžiaus universiteto dekanas Vaclovas Krikščiūnas.

Pasitarimo dalyviai aptarė, kaip galima būtų sutvarkyti erdvę prie didingos tautodailininko Eduardo Tito sukurtos ąžuolo skulptūros, kuri buvo pastatyta minint 135-ąsias Juozo Zikaro gimimo metines. Aptariant susitikimo rezultatus pažymėta, kad paįstriečiai nori ir stengsis tinkamai paminėti žymaus kraštiečio, skulptoriaus Juozo Zikaro 140-ąjį gimtadienį.

 Juozo Zikaro memorialinės sodybos muziejininkas Virginijus Kiršgalvis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: