Jurginių šventėje miežiškiečiai sveikino pavasarį

Jau dešimtą pavasarį iš eilės Miežiškiuose su atėjusia šiluma, gražiais orais, naujais darbais pasisveikinta tradicinėje seniūnijos žemdirbių šventėje – Jurginėse.

Lietuvoje nuo seno, dar pagonybės laikais, atėjus pavasariui buvo iškilmingai minimas pirmas gyvulių išginimas laukan, švęsta žemdirbių ir arkliaganių šventė. Lietuviams priėmus krikštą, senoji Jorės šventė perleista globoti šventam Jurgiui – karžygiui, žemdirbių globėjui, kuris kas pavasarį nugali piktąjį ligų, bado ir nederliaus slibiną, atgaivina gamtą. Lietuvos kaimo papročių tyrinėtojai tvirtina, kad Panevėžio krašte buvo įprasta atjojusį šventą Jurgį smagiai pagarbinti – ir jam melstis, aukoti, ir pasivaišinti, pasilinksminti.

Miežiškiečiai, puoselėdami senąsias tradicijas, kasmet rengia smagią Jurginių šventę, kurioje supažindina su papročiais, apeigomis, kviečia linksmai sutikti ganiavos, žemės darbų pradžią. Šiųmetė šventė prasidėjo iškilmingomis Mišiomis, tradiciškai palaiminti laukai, kinkiniai, žemės ūkio technika. Į Angelų slėnį itin gausiai susirinkusiems žiūrovams nuobodžiauti neleido Miežiškių kultūros centro folkloro ansambliai „Ringis“ ir „Ringužis“ (vadovė Rita Gasaitienė), teatralizuotame pasirodyme papasakoję, kaip Jurgines švęsdavo mūsų protėviai. Publiką linksmino ir svečiai: Smilgių kultūros centro kapela „Smilgenė“ (vadovas Audrius Dervinis) ir iš Kėdainių rajono Truskavos atvykę šokėjų kolektyvai „Vermena“ ir „Vermenėlė“ (vadovės Nijolė Vidžiūtė ir Dainora Venslovienė), dainininkas Kęstutis Valionis.

Šiųmetės Jurginės išsiskyrė savo gebėjimus, darbo rezultatus pademonstruoti atvykusių amatininkų gausa: renginio dalyviai galėjo susipažinti su kalvio, medžio drožėjo, pynėjų, mezgėjų, žolininkių ir kitais amatais, įsigyti amatininkų ir prekybininkų siūlomų gėrybių. Dėmesio nepristigo ir tradicinei miežiškiečių bendruomenės surengtai sodinukų mainų mugei, iš kurios namo buvo galima parsinešti ir sodinukų, ir gėlių ar pomidorų daigų, sėklinių bulvių, sodo, daržo įrankių.

Šventėje skambėjo ir daug sveikinimų, padėkų: Jurgoms, Jurgitoms, Jurgiams, renginio rėmėjams, aktyviausiems dalyviams, organizatoriams. Jurgines Miežiškiuose rengė ne tik kultūros centras, seniūnija, gyventojų bendruomenė – sulaukta ir svaraus šventės vietą gražinti, artistus pavaišinti panorusių miežiškiečių indėlio.

 
Meno vadovė Jurga Švagždienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: