Jurgita Smyth: Vaistai nuo kelionių ligos – daugiau kelionių

Mindaugas Jonušas

Nepažinti pasaulio kraštai visada vilioja kiekvieną iš mūsų „Gerai ten, kur mūsų nėra“, – sakoma žinomame posakyje. Tačiau viltis sako, ką kita. Atrodo, kad ten, už jūrų marių, skraido mūsų laimės paukštė. Kelionės būna įvairios: vienos gniaužia kvapą nuo nematytų tolių egzotikos, kitos praturtina istorine bei pažintine prasme. Įdomu pasinerti į dar nepažintą kultūrą, žavėtis gamtovaizdžiais, atrasti vasarą žiemos laiku ar paslidinėti, kai gimtinėje kupa žaluma. Nenuilstanti keliautoja ir jau ilgas laikas Lietuvoje negyvenanti Jurgita Smyth yra išmaišiusi kone visą pasaulį ir teigia, kad nuo šios kelionių ligos vaistai dar neišrasti, mat, keliaujant atrandami nauji pasaulio stebuklai vilioja ir vėl leistis kelionėn.

Nuo ko prasidėjo jūsų pomėgis keliauti?

Aš ir mano bičiuliai, šeima visada svajojome pamatyti miestus, šalis ar įžymias vietas, kurias buvome matę tik TV ekranuose. Darbo įsipareigojimai visada buvo didelė kliūtis. Tačiau, pasikeitus aplinkybėms, atsiradus laisvo laiko, nusprendžiame pakelti sparnus. Pradėjome keliauti labai nedrąsiai, nuo mažesnių šalių, arčiau namų. Nors buvome keliavę prieš tai, nelaikėme savęs labai patyrusiais keliautojais, daug ko nežinojome, todėl bijojome skubėti, kad netektų nusivilti. Viską darėme mažais žingsneliais, iš lėto. Viena yra pomėgis keliauti, o visai kita aistra kelionėms. Mums ji atsirado ne iš karto, atėjo su laiku. Ji stiprėjo su kiekviena išvyka. Keliones tapo neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi. Mes dabar net negalime įsivaizduoti savo gyvenimo be kelionių.

Ar save laikote pasaulio pilietė?

Tiesa pasakius, niekada nesu apie tai susimąsčiusi. Esu Lietuvos pilietė, kuri gyvena UK jau 13metų. Taip, mes esame apkeliavę labai daug pasaulio šalių. Ir taip, mes esame susipažinę su daug įdomių pasaulio kultūrų bei sukaupę nemažai tarptautinės patirties. Todėl tapatintis tik su viena kuria šalimi ar kultūra yra tiesiog neįmanoma. Nežinau, ar tai kvalifikuojasi, kaip pasaulio pilietybė, bet norėčiau tikėtis, kad bent šiek tiek esu tokia.

Kodėl verta keliauti?

Visada laikomės nusistatymo, kad gyvename tik vieną kartą ir riekia gyventi taip, kad nieko netektų gailėtis. Taip, kelionėms reikia pinigų. Jos reikalauja planavimo. Gali ir streso sukelti nemažai. Tačiau galiausiai visa tai atsiperka. Keliones pakeičia žmogų iš esmes. Padeda pažinti save. Atneša daug laimes ir džiaugsmo. Praplečia supratimą ne tik apie savo šalį, bet ir apie kitas šalis ir jų žmones bei patį pasaulį. Patirti nepatogumai, neįprastos gamtos poveikis užgrūdina.

Kaip tinkamai pasiruošti kelionei?

Mūsų pirma taisyklė – prieš leidžiantis į bet kokia kelionę, sąžiningai atlikti namų darbus. Tai yra, pasidomėti apie pačią šalį, jos kultūrą, papročius ir elgesio toje šalyje ypatumus. Sužinoti, ką galima ir ko negalima daryti toje šalyje. Niekas nenori atsidurti nepatogioje situacijoje ar net įžeisti kitos šalies žmonių bei ignoruoti ju papročius. Norime būti pasiruošę bet kokiai situacijai. Todėl daug domimės, skaitome, kalbamės su žmonėmis, kurie lankėsi toje šalyje.

Kokia buvo jūsų įsimintiniausia kelionė?

Kaip jau esu minėjusi, esame aplanke nemažai pasaulio šalių, bet ko gero pati įsimintiniausia kelionė būtų 2015m. kelionė laivu aplink pasaulį. Kelionė truko apie 4 mėnesius. Apiplaukėme visą pasaulį per 106 dienas. Aplankėme ne tik garsius pasaulyje miestus ir šalis, bet teko aplankyti nemažai ir egzotiškų retai turistų lankomų pasaulio kampelių. Tai kelionė, kuri paliko neišdildomą įspūdi mūsų gyvenime, ir todėl šių metu pradžioje nusprendėme leistis į antrą kelionę aplink pasaulį, kuri prasidės 2021m.
Pirma pažinti savo kraštą ar apkeliauti pasaulį?

Mes asmeniškai keliaujame po pasauli dažniau, nei aplink savo kraštą. Progai pasitaikius, visada stengiamės aplankyti naują vietą savame krašte, ir nesvarbu, ar tai būtų Lietuva, Airija ar UK. Bet tai ko gero vyksta daug rečiau nei norėtųsi.

Svajonių šalis kurioje dar nebuvote?

Sunkus klausimas. Reikia pagalvoti gerai. Tokios, kaip svajonių šalies, neturime. Tiesiog norime keliauti. Keliauti ten, kur dar nesame buvę. Pamatyti tai, ko dar nesame matę. Pasaulis yra didelis, ir dar tiek daug liko atrasti. Bet ateities planuose nusimato kelionė į Islandiją, Grenlandiją ir kelionė po Pietų Amerikos kontinentą.

Kaip atrodo Lietuva keliautojo akimis?

Niekada nesusimastydavau apie tai. Kaip ir minėjau, kelionių metu sukaupta patirtis padeda viską pamatyti kitomis akimis. Viską pradedi vertinti ir suprasti kitaip. Lietuva visada buvo tėvynė. Šalis kaip šalis. Niekuo per daug neišsiskirianti atrodė. Tačiau tik keletą metų atgal pažvelgiau į Lietuvą kitomis akimis, keliautojo akimis, ir supratau, kad Lietuva tikrai yra graži šalis ir tikrai yra kuo didžiuotis ir ką parodyti. Lietuva yra švari ir moderni. Žmonės draugiški ir gana paslaugūs keliautojams. Matosi, kad investuota į šalį nemažai pinigų, ypač paskutiniais metais. Deja, turizmas šalyje dar nėra pasiekęs tokio lygio, koks galėtų būti. Bet tai yra ko gero tik laiko klausimas. Lietuva tikrai turi labai daug ką pasiūlyti keliautojams, ir ne tik užsieniečiams, bet ir vietiniams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: