Jūsų telefono kamera gali daugiau – trys programėlės, kurias verta išbandyti

Telefonų kameros kasmet vis labiau tobulėja, visgi ekonominės klasės išmaniaisiais darytos nuotraukos džiugina ne visada, o ir prieš kelerius metus pirkto brangesnio telefono kamera greta kaimyno naujo flagmano atrodo tik pusėtinai. Ar telefone įdiegus kitą kameros programėlę situacija pagerėtų? Trečiadienį minint Pasaulinę fotografijos dieną „Telia“ dalinasi savo eksperimento rezultatais.

„Kiekvienas fotografas žino, kad kuo didesnis objektyvas, tuo daugiau šviesos jis gali sugerti, taigi ir vaizdo kokybės galima tikėtis geresnės. Telefonų kameros visos atrodo panašiai – auga ne jų skersmuo, o objektyvų skaičius. Didelę įtaką nuotraukų kokybei turi ir vaizdo apdorojimo programinė įranga. Išeitų, kad pakeitus kameros programėlę ir rezultatai bus kitokie. Tai ir siekėme išsiaiškinti šiuo eksperimentu“, – sako „Telia“ telefonų kategorijos vadovė Rimantė Marcišauskienė.

Eksperimente dalyvavo „Android“ išmanusis „Xiaomi Redmi Note 9 Pro“ (jo kaina – 279 Eur) ir keturios kameros programėlės, o jų rezultatai buvo lyginami su standartine „Xiaomi“ kamera. Visose programėlėse, jei tik yra galimybė, buvo aktyvuotas HDR (angl. „High Dynamic Range“) režimas, leidžiantis išgauti didesnį kontrastą, ryškumą ir, dažnu atveju, daugiau spalvų.

R. Marcišauskienė taip pat atkreipia dėmesį, kad nesvarbu kokį telefoną naudojate – jo numatytoji kameros programėlė visada turės du svarbius privalumus. Pirma, ji yra nemokama, taigi norint pakeisti nustatymą ar pasirinkti kokį nors efektą neprašys papildomai leisti pinigų. Antra, ji pilnai išnaudos visus telefono objektyvus – teste dalyvavusios programėlės vaizdus fiksavo tik su pagrindiniu objektyvu arba leido įsijungti priekinę kamerą, bet papildomų objektyvų „nematė“.

„CameraMX“

Vidutiniškai gerai – taip būtų galima įvertinti šios programėlės fotografavimo sugebėjimus. Daugelyje situacijų nuotraukų kontrastas ir ryškumas buvo didesnis nei numatytosios kameros. Stebina ir naktį darytų nuotraukų ryškumas, tiesa, „triukšmų“ naktinėse nuotraukose taip pat šiek tiek daugiau.

Programėlės valdymas paprastas kaip du eurocentai, mat rankinių nustatymų ji nesiūlo, valdyti galima tik bazinius dalykus – blykstę, HDR režimą, šviesumo lygį. Taip pat ji bene vienintelė, turinti „Shoot-the-past“ režimą – paspaudus fotografavimo mygtuką per kelias sekundes padaromos apie 30 nuotraukų, iš kurių jau fotografas renkasi, kuris kadras geriausias.

Tačiau stipriausia programėlės pusė yra specialieji efektai. Nuo žaismų su spalvomis iki kaleidoskopo, veidų ištampymo ar „mini Žemės“ – kad ir ką išsirinktumėte, efektai automatiškai pritaikomi ir rodomi ekrane tiek fotografuojant, tiek filmuojant. Be to, ir nuotraukas, ir vaizdo įrašus galima redaguoti ir juos jau užfiksavus – taikyti tuos pačius efektus, keisti ryškumą, kontrastą, spalvų toną ir kt. Deja, dalis efektų nemokamoje programėlės versijoje yra „užrakinti“, o norint jais pasinaudoti teks arba susimokėti, arba pasižiūrėti reklamą.

Atkreipiame dėmesį, kad programėlė paskutinįkart atnaujinta prieš maždaug metus, taigi neaišku, ar kūrėjai dar ketina ją tobulinti. Atsisiųsti „CameraMX“ galite čia.

„Pixtica“

Kaip ir pirmoji programėlė, ši taip pat siūlo platų efektų pasirinkimą, tik „Pixtica“ dar ir leidžia koreguoti jų nustatymus – t.y. kokio ryškumo tas efektas bus, kokie atspalviai naudojami ir panašiai. Taip pat joje integruotos tokios funkcijos, kaip GIF, „Story“, „Yo-Yo“, fotobūdelės ir kiti populiarūs formatai, naudojami įvairiuose socialiniuose tinkluose.

Tiesa, pačius efektus galima taikyti tik fotografavimo ar filmavimo metu. Redagavimo režime galima tik keisti ryškumą, spalvas, apkarpyti ar priklijuoti lipduką.

Taip pat ši programėlė turi integruotą rankinį valdymą, taigi patys galėsite nustatyti ISO, diafragmą, fokusavimą, šviesumą ir kontrastą. Tačiau ir naudojant automatinius nustatymus „Pixtica“ nuotraukų kokybė visais scenarijais buvo šiek tiek geresnė nei numatytosios telefono kameros.

Deja, nemokamoje programėlės versijoje dalis efektų ir lipdukų yra užrakinti, o bene svarbiausias trūkumas – nemokamai programėle galima fotografuoti tik sumažintos raiškos (16 MP) nuotraukas, o norint pilnos raiškos („Note 9 Pro“ atveju – 64 MP) jau teks susimokėti kelis eurus. Atsisiųsti „Pixtica“ galite čia.

„Cymera Camera“

Norite visko, tik nemokamai? Jums gali patikti „Cymera“ – bene populiariausia „Android“ kameros programėlė, kuri buvo atsisiųsta daugiau nei 300 mln. kartų.

„Cymera“ nuotraukų kokybė yra pratiškai tokia pat, kaip integruotos programėlės. Bet ne dėl nuotraukų kokybės žmonės ją siunčiasi, o dėl galimybių. Ji turi aibę efektų, plačias nuotraukų redagavimo galimybes, taip pat ja galima kurti koliažus, „Instagram“ pritaikytas nuotraukas ir daug kitų dalykų. Ir visa tai – nemokamai. Tiesa, keletą priedų programėlėje galima įsigyti, bet jie tokie nereikšmingi, kad tikrai nepasigesite.

Bene vienintelis erzinantis šios programėlės niuansas yra rodomos reklamos. Ne, fotografuojant reklamos nešokinėja, bet naršant po nustatymus ar redaguojant nuotraukas vis išlenda reklaminė juostelė. Neįprasta ir tai, kad ši programėlė tik fotografuoja, bet filmavimo galimybės neturi. Atsisiųsti „Cymera Camera“ galite čia.

Tai… ar verta?

Bandymai buvo atliekami ir dar su penkiomis populiariomis „Android“ kamerų programėlėmis, visgi jų nuotraukų kokybė nebuvo reikšmingai geresnė nei integruotosios programėlės. Be to, jos neturėjo tokio plataus papildomų galimybių pasirinkimo, todėl nuspręsta plačiau aptarti būtent šį trejetą.

Išvados peršasi dvi. Pirma, pakeitus kameros programėlę nuotraukų kokybė gali šiek tiek pagerėti, tačiau kardinalių skirtumų tikėtis neverta. Iš to išplaukia antra išvada: keisti kameros programėlę verta, jei norite turėti daugiau galimybių, pavyzdžiui, fotografuoti ar filmuoti naudojant įvairius filtrus, juos taikyti nuotraukas redaguojant ir panašiai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: