K. Armonavičius: situacija dėl pandemijos Panevėžyje kaip ir visoje Lietuvoje yra banguojanti

Pirmadienį Panevėžyje nustatytas tik vienas COVID-19 atvejis, o antradienį naujai susirgusių panevėžiečių skaičius šoktelėjo iki 47, o visoje Lietuvoje užsikrėtimų pavojingu virusu kreivė po ilgokos pertraukos pakilo gerokai virš tūkstančio ribos. Tam įtakos turėjo ne tik per šv.Velykas sumažėjęs, o šventėms pasibaigus didėjantis testavimas, bet ir neslūgstanti pandemija.

Panevėžio miesto Ekstremalių situacijų komisijos pirmininko, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Kazimiero Armonavičiaus teigimu, situacija dėl COVID-19 pandemijos Panevėžyje kaip ir visoje Lietuvoje yra banguojanti, o žmonės į testavimo punktus dažniausiai kreipiasi tik pajutę infekcijos simptomus arba artimai kontaktavę su užsikrėtusiaisias COVID-u. Realią situaciją iškreipia ir tai, kad dalis sergančiųjų nejaučia jokių simtomų, platina užkratą ir jie nustatomi tik testuojant.

K.Armonavičiaus teigimu, pamažu atpailaiduojant kai kuriuos verslus testavimo apimtys Lietuvoje, o taip pat ir Panevėžyje gerokai išaugo, nes nepasiskiepyjusiems du kartus, nepersirgusiems COVID-u ir neturintiems antikūniu kai kurios veiklos ribojamos.

„Bene didžiausia Panevėžio miesto savivaldybės problema yra ta, kad ji savo pavaldume turi vienintelę pirminės sveikatos priežiūros įstaigą – miesto polikliniką, ant kurios pečių gula ir  testavimas, ir mobilusis punktas, ir Karščiavimo klinika, ir vakcionavimas ir visa kita. Prie poliklinikos yra prisirašę tik apie 30 procentų panevėžiečių, o prie šeimos klinikų – 70 procentų, tačiau operacijų vadovas savo sprendimais privatitinkų niekuo neįpareigoja. Todėl nuolat rengiame pasitarimus su parivatininkais ir tiesiog prašome, maldaujame pagalbos. Savivaldybė dėl netobulų įstatymų tampa prašytoja, nors privačios šeimos klinikos ir valstybinės poliklinikos yra finansuojamos iš tų pačių teritorinių ligonių kasų“,- sakė K.Armonavičius.

Anot pašnekovo, kalbėti apie pandemijos suvaldymą dar anksti, nes daug kas priklausys nuo testavimo ir vakcionavimo apimčių. Jis sakė vengiantis kalbėti ir apie statistinius su pandemija susijusius duomenis, nes iš jų galima parašyti mokslinį darbą, tačiau vistiek jis neparodys tikros situacijos.

Gintautas SUBAČIUS 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *