Autorių nuotr.

Ką būtina žinoti apie kvepalus ir kaip teisingai kvepintis?

Aromatas – tai mažytė paslaptis, kurią atskleisti gali mus lenkiantis praeivis, arba viliojanti užuomina, kurią įminti galima tik priėjus arčiau. Išsirinkti mus geriausiai atspindintį aromatą gali užtrukti, ypač jei kvepalus deriname prie skirtingų progų arba esame prieštaringos asmenybės. Tačiau visi norime kvepėti gerai ir kad mūsų kvapas leistų mus atpažinti ir prisiminti. Jeigu aromato šydas, kurio tikitės, paleidžia jus vos išėjus iš namų arba neužilgo jo visai nebejaučiate, greičiausiai neatkreipėte  dėmesio į kvapų koncentraciją. Taip pat verta žinoti kelias gudrybes, kurios padės išgauti maksimalią naudą iš pasirinktų aromatų.

Kaip derėtų rinktis aromatą?

Jeigu išsirinkote jus atspindintį aromatą, kuris nepabosta jau daugelį metų – puiku, vadinasi, sunkiausia dalį jau įvykdėte. Jeigu to padaryti dar nepavyko, derėtų išsiaiškinti, kokių kategorijų kvapai jus traukia labiausiai ir nebijoti eksperimentuoti. Aromatų pasirinkimas – tai gana nuotaikingas žaidimas, kuriame nuolatos patirsite skirtingų emocijų gamą. Žaismingi ir nesuvaržantys aromatai gali leisti lengviau įsitraukti į aromatų pasaulį, tad išbandykite kvapus, kurie suteiks gaivos jausmą ir kuriuos galėsite naudoti bet kokia proga. Štai Moschino kvepalai išsiskiria ne tik savo neįprastais buteliukais, bet ir lengvais, vaisiniais ir gėlių aromatais, bent vienas jų tikrai patrauks jus už nosies.

Renkantis aromatą turite prisiminti, jog čia svarbu atkreipti dėmesį ne tik į patį aromatą, bet ir jo sudėtį. Būtent aromato koncentracija nulemia jo intensyvumą ir trukmę, tad susipažinus su šia informacija, jau žinosite, ko tikėtis, bei neteks nusivilti rezultatais.

Kvepalai išsiskiria didžiausia eterinių aliejų (iki 40 proc.) ir alkoholio koncentracija. Tai ne veltui yra prabangos prekė, kainuojanti gerokai daugiau nei mažesnės koncentracijos aromatai. Tačiau jų kokybė ir aromato intensyvumas džiugina, nes kvapas išlieka 6 ir daugiau valandų.

Kvapusis vanduo taip pat yra populiarus ir kokybiškas variantas, norintiems ilgiau išliekančio aromato už prieinamesnę kainą. Šio tipo aromatuose yra maždaug 18 proc. eterinių aliejų, tad kvapas bus juntamas apie 4 valandas.

Tualetinis vanduo gali užtikrinti aromatą tik 2–3 valandoms, kadangi jo koncentracija yra dar mažesnė – iki 12 proc. Vis dėlto, tualetinis vanduo yra bene populiariausias pasirinkimas, nes yra nebrangus, lengvas, o aromatu galima tiesiog iš naujo pasipurkšti kas keletą valandų. Vienas tokių kvapų – Moschino Funny, kuris ypač tiks šiltuoju sezonu, suteiks gaivumo, moteriškumo ir žaismingumo.

Kaip kvepintis efektyviau?

Yra keli dalykai, kuriuos verta žinot, kad aromatas išsilaikytų kuo ilgiau. Jau žinome, kodėl tualetinio vandens kvapas nelydės visą dieną, tačiau galime atlikti tam tikrus žingsnius, kad užpurkštas aromatas išliktų kaip įmanoma ilgiau. Pirmiausia, odą kvepalais purkškite, tačiau netrinkite. Rekomenduojama aromatu kvepintis tik išlipus iš vonios arba dušo, arba pasitepus tokio pačio kvapo losjonu ar kremu. Odos drėgmė ir riebalai geriau pritraukia kvapo molekules, tad aromatas išlieka ilgiau. Tuo pačiu įsidėmėkite, jog nors kvepinti labiausiai pulsuojančias kūno vietas yra teisingas sprendimas, trindami pakvepintus riešus vieną į kitą rizikuojate pakeisti kvapą arba paskatinti jį greičiau išgaruoti. Pakvepinę pulsuojančias kūno vietas, galite ištiesti ranką, papurkšti aromato į orą ir įžengti į kvepalų debesį – taip aromatas padengs jus visiškai it migla. Taip pat galite pakvėpinti savo drabužių vidų, šalikus bei skaras – šilkas ir vilna ypač gerai sugeria kvapus.

Nuo šiol eidami į kvepalų parduotuvę žinokite, ko ieškote, ir ko galite tikėtis iš pasirinkto aromato. Tai leis gerokai mažiau nusivilti. O jeigu pasinaudosite nesudėtingais triukais, mėgstamas aromatas džiugins ilgiau.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: