Pexels nuotr.

Ką daryti po eismo įvykio? Ekspertai įspėja, kada delsimas gali brangiai kainuoti

Po lėtesnės vasaros greitėjantis gyvenimo ir darbo tempas, į mokyklas grįžtantys vaikai, šviežiai į didmiesčius studijuoti atvykę jauni vairuotojai – rugsėjį eismas keliuose gerokai suintensyvėja.

„Privalomojo vairuotojo civilinės atsakomybės draudimo statistika rodo, kad prasidėjus intensyvesnio automobilių eismo periodui, sutampančiam su prastėjančiu matomumu, eismo įvykių daugėja maždaug penktadaliu. Laimė, didelė dalis jų būna techniniai – žmonės nenukenčia. Vis dėlto net ir nedidelis eismo įvykis yra nemenkas stresas: vairuotojai būna sutrikę ir dažnai nežino, kokių veiksmų imtis bei kur kreiptis“, – sako ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ Žalų departamento vadovas Mindaugas Balinskas.

Automobilių remonto paslaugas teikiančios bendrovės „Sostena“ atstovai savo ruožtu pastebi, jog vairuotojai dažnai nežino savo turimo draudimo sąlygų, be to, patekę į eismo įvykį neretai delsia atvykti remontuoti automobilį.

„Jei žinosite savo turimo draudimo sąlygas, eismo įvykio atveju būsite tikri dėl jums priklausančios pagalbos. Taip pat žinosite, už ką galite tikėtis draudimo išmokos, o kokias išlaidas teks padengti iš savo kišenės. Na, o atidėliodami remontą rizikuosite šias išlaidas padidinti: laiku nesutvarkytas mažas pažeidimas ilgainiui gali virsti didesnėmis išlaidomis, – teigia „Sostenos“ Kėbulų serviso vadybininkas Dainius Danisevičius.

Po eismo įvykio – tiesiai į servisą

Pasak D. Danisevičiaus, eismo įvykio atveju, į autoservisą reikėtų vykti iš karto po to, kai atliksite visus kitus neatidėliotinus veiksmus autoįvykio vietoje.

„Jeigu automobilis apgadintas, gali būti sunku įvertinti, ar juo saugu važiuoti. Tokiu atveju rekomenduojame pasikonsultuoti su servisu arba techninę pagalbą teikiančia bendrove. Jei paaiškės, kad automobilį saugu eksploatuoti, planuoti remontą galėsite jums patogiu metu“, – sako jis.

Vis dėlto serviso atstovas pastebi, kad pasitaiko ir tokių atvejų, kai klientui atvykus po, jo teigimu, smulkaus eismo įvykio, paaiškėja, jog yra pažeista automobilio važiuoklė, apšvietimo sistema, kėbulo dalys atkibusios ir gali nukristi, todėl eisme dalyvauti jis negali.

M.Balinskas savo ruožtu primena, jog dauguma draudimo bendrovių siūlo platų spektrą pagalbos kelyje priemonių, tarp jų ir nemokamą transportavimą po eismo įvykio. Dalis Kasko draudimą turinčių vairuotojų taip pat gali gauti ir pakaitinį automobilį remonto metu.

Svarbu žinoti sąlygas

Pasak M. Balinsko, kiekvienam vairuotojui derėtų po ranka turėti savo draudimo bendrovės kontaktą.

„Vairuotojai kartais net nežino, kokioje bendrovėje yra apsidraudę. Kai tai reikia aiškintis stresinėje situacijoje, viskas trunka ilgiau ir kainuoja papildomų nervų. Todėl rekomenduojame iš anksto išsiaiškinti, kokiu numeriu reikėtų kreiptis į draudimo bendrovę eismo įvykio atveju ir turėti jį įsivedus telefone ar užsirašius ir pasidėjus lengvai randamoje vietoje“, – sako jis.

Eksperto teigimu, paskambinęs registruoti žalą klientas gali sužinoti ir kitą svarbią informaciją, pavyzdžiui, sulaukti techninės pagalbos.

„Savo klientams taip pat siūlome ir registracijos į servisą paslaugą: galime iš karto pasiūlyti vietą pas vienus iš mūsų partnerių, suteikiant galimybę pasirinkti tiek artimiausią laiką, tiek konkretų paslaugų tiekėją“, – sako jis.

Klausia visų, tik ne profesionalo

„Sostenos“ atstovas pastebi, kad dalis vairuotojų į specialistus kreiptis po eismo įvykio neskuba: vietoje to jie tariasi su artimaisiais, draugais ar giminėmis, ieško informacijos internete. Tuo metu prarandamas brangus laikas: kai kuriais atvejais eksploatuojant per eismo įvykį apgadintą automobilį, pažeidimai gali plėstis, kyla pavojus ir kitoms sistemoms.

„Pavyzdžiui, jeigu buvo pažeistas dažų sluoksnis, į vidų skverbiasi drėgmė ir automobilis pradeda rūdyti. Korozijos pažeistos dalys reikalauja papildomų darbų, o tai ilgina automobilio remonto laiką ir didina kaštus. Uždelsus labai ilgai, tai, kas galėjo būti suremontuota, virsta detalės keitimu“, – teigia jis.

Tuo atveju, jeigu eismo įvykio metu pažeidžiami automobilio žibintai, parkavimo davikliai, kameros ar kiti elektrą naudojantys išoriniai įrenginiai, tai gali pakenkti viso automobilio elektros sistemai: pradės neveikti ar bus nepataisomai sugadinti kiti įrenginiai.

„Galiausiai, jeigu avarijoje buvo pažeista važiuoklės sistema, automobilio eksploatavimas gadins nepažeistus komponentus: gali netolygiai dilti padangos, automobilis taps sunkiai valdomas, blogės stabdymo kelias – tai gali sukelti dar vieną eismo įvykį“, – įspėja serviso atstovas.

Draudimo ekspertai savo ruožtu priduria, kad automobilio būklei pablogėjus dėl savininko kaltės, jam gali tekti už tai susimokėti pačiam.

„Jeigu žmogus po eismo įvykio nesikreipė į specialistus, o jo automobilis pažeistose vietose ėmė rūdyti, dėl sugadintų elektros įrenginių iš rikiuotės išėjo kiti prietaisai, šios žalos draudimas jau nebeatlygins“, – pabrėžia M. Balinskas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: