Nuotr. pexels.com
Ką matuoja interneto greičio matuoklė ir kada verta ja pasinaudoti?
Interneto greičio matuoklė – tai įrankis, kurį siūlo daugelis interneto tiekėjų. Vis dėlto ne visi vartotojai žino, kaip juo naudotis ir kokios svarbios informacijos galima gauti. Antra vertus, susidūrę su ryšio sutrikimais ar lėtu duomenų perdavimu, iš karto pajuntame pasekmes: internetas reikalingas tiek darbui, tiek pramogoms. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip pasinaudoti interneto greičio matuokle renkantis tiekėją ir siekiant gauti kokybišką paslaugą.
Ką matuoja interneto greičio matuoklė?
Jums nereikia būti informatikos ekspertu, kad pasinaudotumėte šiuo įrankiu. Interneto greičio matuoklė yra tarsi tiekėjo deklaracija apie ryšio kokybę ir greitį, o svarbius duomenis galite gauti vos keliais mygtukų paspaudimais.
Interneto greičio matuoklės paprastai pateikia kelių tipų duomenis. Vienas jų, dažniausiai svarbiausias vartotojams, yra duomenų atsisiuntimo greitis. Jis parodo, kokiu greičius iš interneto į jūsų naudojamą įrenginį yra perduodami duomenys. Tai turi tiesioginės įtakos naršymo greičiui internete, failų atsisiuntimui, vaizdo įrašų perdavimui ir kt. Matematika čia paprasta: kuo didesnis duomenų perdavimo greitis, tuo greičiau galėsite naršyti.
Kitas rodiklis yra duomenų išsiuntimo greitis, kuris parodo kaip greitai duomenys perduodami iš jūsų įrenginio į internetą. Šis rodiklis svarbus tiems, kas internetą naudoja darbui – jiems paprastai tenka siųsti įvairią informaciją, dalyvauti vaizdo konferencijose, vykdo tiesiogines transliacijas ir pan. Be greito interneto ryšio visa tai padaryti bus sudėtinga, pavyzdžiui, dėl lėto interneto gali strigti garsas ir vaizdas.
Kitas rodiklis, kurį parodys interneto greičio matuoklė, yra vadinamasis vėlavimas. Jis parodo laiką, per kurį duomenų signalas pasiekia serverį ir sugrįžta atgal. Greitesnis signalo perdavimas užtikrina sklandų naršymą internete, vaizdo pokalbius, žaidimus realiuoju laiku ir kt. Taigi, mažesnis vėlavimas reiškia greitesnį serverio atsaką.
Kaip naudotis interneto greičio matuokle?
Tai padaryti gana paprasta, tokios matuoklės galite paieškoti savo interneto tiekėjo puslapyje arba tiesiog internete – paieškos sistemos laukelyje įveskite frazę „interneto greičio matuoklė“ ir gausite naudingų nuorodų.
Norėdami gauti tikslesnius duomenis, prieš interneto greičio matavimą atjunkite kitus įrenginius nuo ryšio, pavyzdžiui, jei šiuo metu naudojatės kompiuteriu, atjunkite nuo interneto telefonus, televizorių ir kt. Vietoje WiFi naudokite laidinį ryšį – tai gali turėti įtakos jūsų interneto greičiui, nes tam tikri veiksniai gali silpninti WiFi ryšį, pavyzdžiui, storos sienos. Matavimo metu nenaršykite internete, nesisiųskite failų.
Norėdami sužinoti savo interneto duomenis, interneto greičio matuoklės lange paspauskite mygtuką „GO“ ir šiek tiek luktelėkite. Netrukus pamatysite visus aktualius duomenis.
Kada verta pasinaudoti interneto greičio matuokle?
Duomenų apie interneto greitį gali prireikti įvairiose situacijose. Jei ketinate keisti interneto planą, įvertinkite savo turimo interneto duomenis ir palyginkite juos su kitais siūlomais planais. Taip bus lengviau suprasti, kokio interneto greičio jums reikia. Jei ryšys atrodo per lėtas, rinkitės planą su greitesniu internetu.
Jei manote, kad jūsų ryšys veikia pernelyg lėtai, pasinaudokite interneto greičio matuokle ir jį patikrinkite. Užfiksuoti parametrai bus rimtas pagrindas skųstis tiekėjui dėl prastos paslaugos kokybės. Tai taip pat gali padėti nustatyti, kodėl jūsų interneto ryšys veikia per lėtai.
Įsigiję naują interneto planą, patikrinkite, ar ryšys atitinka tiekėjo žadėtus parametrus. Naujoms sutartims numatytas nutraukimo terminas, jei paslauga jūsų netenkina.
Jei dažnai susiduriate su interneto trikdžiais, pasinaudokite interneto greičio matuokle ir stebėkite duomenis. Galbūt tam tikru laiku tiekėjas neužtikrina žadėto greičio, o gal kalti jūsų naudojami prietaisai, pavyzdžiui, modemas, ir metas juos atnaujinti. Interneto greičio matuoklė gali būti būti išties naudingas įrankis, padedantis užtikrinti gerą ryšio kokybę.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!