Gamintojų nuotr.

Ką namo fasadui suteiktų deginta mediena?

Kaip teigia architektai, deginta mediena fasadui – tai pats geriausias, koks tik gali būti pasirinkimas, nes ji pastatui suteikia originalią ir prabanga dvelkiančią išorę. Jos solidumas ir išskirtinė tekstūra taps tikrai įspūdinga jūsiškių namų vizitine kortele.

Kodėl deginta mediena šiuo laikotarpiu įgyja antrą kvėpavimą?

Dabartiniu metu, kai ypač yra gajos sveikos aplinkos puoselėjimo idėjos, labai populiaru statybose siekti kuo daugiau natūralumo. O tam labiausiai gali pasitarnauti deginta mediena, kurios apdorojimo technologinės tradicijos pas mus atkeliavo iš tolimosios Japonijos. Ši technologija medienai suteikia ypatingo patvarumo apsaugą nuo pavojingo išorės poveikio ir tikrai nepakartojamas estetines savybes. Kadangi deginta mediena, lyginant su įprastine, išsiskiria ilgaamžiškumu, ją geriausia naudoti namo fasado bei kitiems išoriniams namų valdų objektų apdailai. Ji nebijo nei ilgalaikio lietaus, nei karščio, nei spiginančio speigo.

Todėl praktiški žmonės degintą medieną ir renkasi tiek naujoms statyboms, tiek jau turimų pastatų atnaujinimui. Deginto medžio dailylentės tiks ne tik trobesių fasadui, bet ir dekoratyviniams balkonėliams, laiptų turėklams papuošti, jos puikiai įsilies į bendrą namų valdų eksterjerą, jam suteikdamos prabanga alsuojančią atmosferą. Degintos medienos dailylentes galima gana įvairiai montuoti – įstrižai, vertikaliai ir horizontaliai, kas suformuoja  įspūdingą dekorą.

Kaip kuo tinkamiau suderinti degintos medienos spalvas?

Degintos medienos dailylenčių spalvų derinimas tikrai reikalauja ne tik meninės išmonės, bet ir tam būtinų įgūdžių. Jei degintą medieną naudojate lauke, tai būtinai ją derinkite prie stogo dangos, sodybos aplinkos mažosios architektūros bei valdas juosiančios tvoros spalvų. O jeigu tik pradėjote namo statybas ir jo fasadą dengiate deginto medžio lentomis, tai paskui prie jų spalvos derinkite kitų objektų spalvas. Dailininkų nuomone, jei namo sienos bus apkaltos šviesesnėmis rudos spalvos lentomis, tai stogą galima dengti iki juodumo nudegintomis maumedžio lentomis. Šiek tiek apanglėjusių ir sodriai juodų degintų lentų stogo paviršius bus matomas jau iš tolo ir patrauks visų dėmesį. Tai pastatui suteiks tikrai modernią ir įsimintiną išvaizdą.

Kokiomis spalvomis varijuoja deginto medžio lentos?

Nemanykite, jog degintos medienos spalva yra vienoda, todėl gali greitai nusibosti. Degintų lentų spalvų paletė gana plačios apimties. Jei jums rėžia akį juoda apanglėjusio medžio spalva, galite rinktis švelnesnes spalvas, kurios atsiranda nušukavus viršutinį degintos medienos sluoksnį.  Medienos šukavimas – tai toks procesas, kai su specialia įranga nuimamas minkštesnis medienos sluoksnis, tačiau paliekamas vijų raštas, kuris išsaugo medienos natūralumą. Po šukavimo atsiranda šviesesni ruožai. Kuo labiau degintų lentų paviršius šukuojamas, tuo išgaunamas šviesesnis atspalvis su ryškiomis tamsiomis rievėmis. Dėka šios procedūros degintos medienos spalvinė paletė gali prasidėti nuo juodos, pereiti prie įvairių tonų rudos spalvos ir galiausiai baigtis pilka spalva. Tad jums tik reikia pasirinkti, kokių spalvų jums labiausiai reikia. Daugiau informacijos šia tema ieškokite Sugibanwood tinklalapyje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: