Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-07-26

Ką reikia žinoti prieš perkant suvirinimo aparatą?

Suvirinimo aparatas tikrai nėra tas dalykas, kuris būtinas kiekvienam Lietuvos gyventojui. Nesupraskite neteisingai, tai yra be galo svarbus ir naudingas įrankis, bet didžioji dalis mūsų tautiečių niekada nevirino ir ateityje nevirins nė vieno daikto. Kad ir kaip ten būtų, meistrams, meistrauti mėgstantiems bei remonto srityje dirbantiems asmenims suvirinimo įranga yra labai svarbi. Dėl to jiems aktualu įsigyti kuo geresnį daiktą už kuo geresnę kainą. Būtent jiems ir paruošėme šį straipsnį, kuriame pasižiūrėsime į faktus bei informaciją, kurią svarbu žinoti prieš perkant suvirinimo aparatą.

Populiariausi suvirinimo aparatų tipai – kuris geriausias jums?

Visų suvirinimo aparatus galite įsigyti internetu, užsukę į https://www.varle.lt/suvirinimo-iranga/.

·   TIG tipo suvirinimo aparatai

o   Laikomi moderniais bei inovatyviais;

o   Naudojamos įvairios apsauginės dujos (dažniausiai argonas);

o   Tinka profesionalams bei patyrusiems, mat pats mechanizmas yra gerokai labiau komplikuotas, tačiau jis leidžia dirbti ir smulkiausius suvirinimo darbus dėl nepaprasto savo tikslumo;

o   Brangesnė technika, bet paprastai tarnauja ilgiau.

·   MIG tipo suvirinimo aparatai

o   Liaudyje vadinamas pusiau automatiniu;

o   Gana pigus, bet reikalauja papildomų dujų (teks pirkti balioną);

o   Tinka mėgėjams, nes nėra sudėtinga juos naudoti, lengva pritaikyti prie įvairių darbų, lengva ir nešioti iš vienos vietos į kitą

·   MMA tipo suvirinimo aparatai

o   Pigiausias ir paprasčiausias sprendimas;

o   Lengva naudoti net ir neturint didelių įgūdžių;

o   Gerai tinka didesnių objektų virinimui;

o   Mažiau jautrūs aplinkos sąlygoms.

Svarbiausi pasirinkimo kriterijai

Jeigu apsistojote ties tam tikru suvirinimo aparato tipu, dabar reikėtų dėmesį kreipti į kitus aspektus/kriterijus. Didžiausią įtaką jūsų pasirinkimui turėtų daryti trys, galbūt keturi skirtingi faktoriai, kuriuos dabar ir išvardinsime:

1.     Tai, ką virinsite. Savaime suprantamas dalykas ir čia plėstis būtų neverta, tad viską paminėsime kuo trumpiau. Pasistenkite apgalvoti ar virinsite storus, ar plonus metalus (ar įvairiai?) ir pagal tai rinkitės optimaliausią tipą.

2.     Patogumas bei mobilumas. Kai kada suvirinimo darbai būna atliekami vienoje vietoje. Bet ar jums nenutiks taip, kad įrenginį reikės nusinešti į naują vietą? Tai irgi daro didžiulę įtaką pasirinkimui ir nepraleiskite šių kriterijų pro akis.

3.     Ką jūs sugebate? Nuoširdžiai. Jeigu suvirinimo darbus darysite pirmą, antrą ar trečią kartą, nevertėtų pirkti sudėtingesnės įrangos vien dėl to, kad ją naudoja profai. Objektyviai įvertinkite savo sugebėjimus.

4.     Galia. Tikrai smagu būtų turėti tokį įtaisą, kuris gali virinti bet ką ir kuris visad turi galios rezervą, tiesa? Tačiau jūs tik pagalvokite kiek energijos reikės tokiam agregatui palaikyti. Tam reikėtų papildomų generatorių, kas dirbant prie savo namų ir užsiimant tik mėgėjiškai yra visiškai nereikalinga.

Paskutinis patarimas – kaina. Kainos faktorius turi būti vertinamas paskiausiai, po to kai apgalvoti tie keturi, kuriuos čia išvardinome. Įvertinę savo įgūdžius, darbo pobūdį, poreikį įrangos galiai ir mobilumui galėsite adekvačiau pasirinkti biudžetą ir įsigyti tai, kas naudinga!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: