Ką reiškia bernvakaris?

Nuo pat gležnos vaikystės, per paiką paauglystę ir iki sėslios senatvės vyrą, taip jau įprasta, lydi jį globojantis moters – mamos, o vėliau (ir) žmonos – šešėlis. Taip įprasta, taip jau sutverta ir reikalinga, nes priešingu atveju, vidutinė vyrų gyvenimo trukmė tikriausiai niekuomet nepasiektų žilo plauko.

Vyrams niekuomet kalnas neatrodo pernelyg status išbandyti, greitis – pernelyg didelis pasiekti, o ir su paraku galima daug azartiškos veiklos ir pramogų prasimanyti. Ir nors švęsti mėgstame visi, bet vyrai dažniau nei moterys yra linkę persistengti. Tačiau yra proga, bent viena naktis gyvenime, kai vyrui prieš akis užsidega žalias šviesoforo signalas, maršrutas nereguliuojamas, o pakeleivius galima pasirinkti pačiam. Tokia šventė, žinoma, yra bernvakaris. Ir jūs arba tuoj vesiantis jūsų draugas jo nusipelnė, vien dėl to, jog tokia proga nutinka vienintelį kartą gyvenime. Ar bent jau tik tokios minties derėtų laikytis prieš lemtingąjį „Taip“.

Bernvakaris yra tarpinė stotelė, kai netrukus viskas bus gerokai kitaip, vienus rūpesčius keis kiti, kaip ir senuosius džiaugsmus – nauji. Bernvakaris laikomas tarsi nerūpestingo gyvenimo palydėtuvėmis, tačiau priešakyje, žinoma, taip pat ne pragaro liepsnų liežuviai, tad kodėl gi nešvęsti?

Kas patenka į geros šventės ir gero bernvakario apibrėžtį spręskite patys, tačiau įprasta bernvakario programa neapsieina be siautulio miesto baruose, naktiniuose ir striptizo klubuose, galbūt ir kazino. Bent jau tokius lūkesčius ar įsivaizdavimus tikriausiai turės ir jūsų bernvakario svečiai. Kad ir kiek tai jums prieinama ar tinkama, prieš tariant tam „taip“ ar „ne“, įsivertinkite, jog jau netrukus tokios galimybės išgaruos ar bent ryškiai sumažės. Ypač tai pasakytina apie striptizą, nes po bernvakario artimiausius dešimtmečius jūsų matomų krūtų skaičius apsiribos lygiai dviem. Žaidimų aikštelė užsidaro, laikas gesinti šviesas.

Savaime suprantama tiesa ta, jog jeigu tai jūsų bernvakaris, jūs jau esate įsipareigojęs ir smarkiai apsiribojęs savo veiksmų laisvę ir tikriausiai jau seniai, o dabar jau skaičiuojate valandas iki to, kai tapsite tikru šeimos žmogumi. Jeigu bernvakaris ne jūsų, ką gi, tuomet didysis klausimas tikriausiai yra kaip paversti jį puikiu ir neeiliniu laiku jūsų draugui, broliui ar giminaičiui.

Pirmoji plano dalis – turėti planą. Bernvakariui reikia ruoštis iš anksto, net jei tai tiesiog draugų susirinkimas bare – reikalinga pasirūpinti išankstinėmis rezervacijomis, transportu, apmokėjimais. Kita dalis ir, ko gero, svarbiausia – tai puiki ir suvaldoma draugija. Kad ir ką veiksite, ši veikla turėtų būti kolektyvinė ir niekas neturėtų likti užribyje, o centre, žinoma, visada turėtų būti sužieduotasis. Nors spontaniški sprendimai dažniausiai pasiteisina, jei tik esi geroje draugijoje, visgi kartais verta kreiptis į tuos, kam bernvakaris nėra pirmoji ir paskutinė patirtis ir kurie turi kuo pasidalinti. Tai ypač galioja, jei stokojate laiko ir idėjų resursų. Geras klubas pasiūlys erdvią ir patrauklią vietą, solidų meniu ir bernvakariškų pramogų.

Vakarų Europoje ir JAV bernvakaris arba „elnių vakarėlis“ (stag party) yra tapęs kone vyriškomis savaitgalio atostogomis, neretai užsienyje. Gera bernvakario pradžia ir kompaniją sulipdanti veikla (o tai išties dažnai neprošal, nes rinktiniai jaunikio svečiai – ir jaunystės, ir nauji draugai, ir kolegos, ir giminaičiai) – ekstremalios komandinės pramogos kaip dažasvydis, kartingai, pasivažinėjimai keturačiais ar šuoliai parašiutu. Tai geros bernvakario idėjos, jei tai iš tikrųjų daugiau nei vakaras, tačiau ilgesnis laiko tarpas. O kuomet dienos šviesą mieste pakeičia nakties apklotą praskrodžiančios neoninės šviesos, metas sudrumsti tylą ir negrįžtamai, be kelio atgal palydėti viengungystę.

Tačiau, ką ir pasirinksite, bernvakario metu svarbiausia mintis – buvimas drauge ir dėmesys būsimajam jaunikiui. Todėl ir pramogos turi būti parinktos taip, kad patiktų jam. Pavyzdžiui, jei jis paniškai bijo vandens – nesirinkite vandenslidžių. Baimė staiga nedings, bet nuotaika – tikrai.

Organizuodami bernvakarį leiskite jaunikiui atsipalaiduoti, atsipalaiduokite patys, tik nepersistenkite – niekas neturi būti sužaloti. Nei jaunasis, nei kiti bernvakario dalyviai. O bernvakario dovanos turi ne tik nustebinti, bet ir turėti išliekamąją vertę.

 

 

Pranešimą parengė UAB „ISOL“ – Breto.lt ir Kaunogerbuvis.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: