Rimi nuotr.

Ką skanaus grilyje iškepti vaikams? Vilnietė dalijasi lengvai paruošiamu vištienos iešmelių receptu su keptomis daržovėmis

Grilinimo sezonui po truputį įsibėgėjant, daugelis galvoja, kokiais patiekalais nustebinti mažuosius. Žurnalistė, tinklaraščio „Svečiuose pas Godą“ autorė Gerda Morozovienė pasakoja, kad jų šeimoje kepimas ant kepsninės – išties mėgstama veikla, į kurią noriai įsitraukia visi šeimos nariai. Tačiau vaikus norisi nustebinti ne tik gardžiais, bet ir sveikatai palankiais patiekalais, todėl vilnietė dalijasi savo šeimos pamėgtu vištienos kepsnelių receptu su grilyje keptomis daržovėmis bei kviečia jį išbandyti namuose. Tuo tarpu „Rimi“ mėsos technologas Vidas Nadzeika primena, kad gaminant vaikams svarbu paruošti norimus ingredientus patogaus dydžio gabaliukais ir nebijoti eksperimentuoti.

Šeima grilina ne tik vasaros metu

Tinklaraščio „Svečiuose pas Godą“ autorė Gerda Morozovienė pasakoja, kad jų šeima gana dažnai gamina ant grilio. Tiesa, skirtingais metų laikais ant kepsninės keliauja vis kitokie produktai, pavyzdžiui, žiemą ant ketaus keptuvės šeima kepa bulvinius blynus ar jautienos didkepsnius, o vasarą dažniau renkasi įvairias daržoves, žuvį ar namuose marinuotą vištieną.

„Ilgus metus buvau įsitikinusi, kad kepsninėje lauke gali būti kepami tik šašlykai – jie mano šeimai dažniausiai siedavosi su vasaros sezonu: ilga vakariene sodyboje, sultinga mėsa tiesiai nuo iešmo, marinuotais svogūnais šalia ir kalnu šviežių daržovių su grietine. Ilgainiui suvokimas ėmė keistis, o patys su vyru augindami vaikus atradome pačius įvairiausius patiekalus, kuriuos ant grilio dažnai kepame savo namų terasoje“, – pasakoja G. Morozovienė.

Į gamybos procesą vilniečiai įtraukia vaikus

Gamindami vilniečių Gerdos ir Andriaus Morozovų šeima į gamybos procesą visuomet įtraukia vaikus. Goda (8 m.) jau pirmojo karantino metu pamėgo gaminti kartu su tėvais, o jos iniciatyva paskatino sukurti tinklaraštį „Svečiuose pas Godą“. Tuo tarpu jaunesnis mergaitės broliukas Kajus (2 m.) kol kas tik stebi gamybos procesą ir ragauja pagamintų patiekalų.

„Norėjome parodyti kitoms šeimoms, kad su vaikais gali būti smagu gaminti, tereikia išmokti kantriai reaguoti į pro šalį besipilančius miltus ar lėtesnį gaminimo procesą, – teigia mergaitės mama ir priduria, kad dukra puikiai gamina desertus, visada prisideda prie salotų bei mišrainių gaminimo, padeda plauti ir pjaustyti daržoves. – Goda labai mėgsta pati pasigaminti picą, minkyti tešlą ir laukti, kol ji iškils, o vėliau ant picos pagrindo dėti mėgstamus ingredientus. Taip pat jai patinka patiekalai, kuriuos ji gali pati susikomplektuoti, pavyzdžiui, mėsainiai ar skirtingų daržovių vėrinukus.“

Dažniausiai renkasi vištieną ir daržoves

Moteris pasakoja, kad jų šeimos pietūs neįsivaizduojami be keptų arba šviežių daržovių: „Visada griliname kukurūzų burbuoles, nes jas labai mėgsta vaikai. Taip pat paprikas, pomidorus bei cukinijas. Šalia keptų daržovių ant mūsų stalo visada pamatysite ir lėkštę su šviežiomis daržovėmis – jei kartais skoniai ir norai pasikeičia, vaikai visada gali rinktis šiaudeliais pjaustytas morkas, agurkus, kaliaropę. Mėgstamiausias vyro garnyras prie mėsos yra salotų lapai, ridikai, pomidorai ir agurkai su grietine. Rūpinuosi, kad namuose, vaikams matomoje vietoje, visada būtų šviežių daržovių ir vaisių, tačiau galvos pametusi dėl sveikos gyvensenos nesu – vaikai žino, ką reiškia ir zefyriukai, kepti ant laužo, ir tėčio keptas pyragas ant grilio. Esu tos nuomonės, kad itin svarbu balansas – jei po sočių ir kaloringų pietų susiplanuosite kelias aktyvias valandas lauko žaidimų ar žygį į mišką, nebus baisu nei suvalgyta pica, nei gabalėlis pyrago.“

Kepimui ant grilio šeima dažniausiai renkasi vaikų mėgstamą vištieną ir nepersistengia su marinatais. „Man svarbu, ką valgo ne tik vaikai, bet ir mes patys, todėl stengiamės naudoti kuo natūralesnius prieskonius – mėgstame patys susimalti šviežių pipirų, naudojame džiovintų daržovių mišinį be druskos ir, žinoma, šviežias žoleles. Visiems kepiniams pagardinti puikiai tinka šalavijas, čiobrelis, ką tik nuskinta mėta ar bazilikai. Jų stengiamės kasmet turėti ir savo namų terasoje“, – pasakoja G. Morozovienė.

Tuo tarpu „Rimi“ mėsos technologas Vidas Nadzeika sako, kad vištienos sparneliams labiausiai tinka saldžiarūgštis ir citrusinių vaisių marinatas, labai dera medaus ir garstyčių bei medaus ir čili padažai. O štai vištienos šlaunelės ir blauzdelės puikiai dera su česnaku, kmynais ar vasabi padažu. Šefas primena, kad gaminant vaikams visus ingredientus vertėtų supjaustyti kiek mažesniais gabaliukais nei įprasta ir daugiau eksperimentuoti.

„Gaminkite viską, ką vaikai mėgsta, tačiau patarčiau tai, kas lengvai valgosi ir kam nereikia stalo įrankių: plonos dešrelės, vištienos sparnelių vidinės dalys arba petukai, mažesniais gabaliukais supjaustyta mėsa ir įvairios daržovės bei vaisiai. Ruošiant skirtingų vaisių ir daržovių iešmelius išbandykite įvairias jų kombinacijas. Taip matysite, kas greičiausiai dingsta nuo iešmelio ir ką vaikai skanauja su didžiausiu malonumu. Jeigu tai būtų keptas bananas su oda, jo įpjovose būtinai įdėkite kitų šviežių vaisių“, – pataria V. Nadzeika.

Tinklaraščio „Svečiuose pas Godą“ autorė ir žurnalistė Gerda Morozovienė namuose ant grilio kviečia gaminti su visa šeima ir dalijasi savo vaikų mėgstamu patiekalu – itin minkštais vištienos kepsneliais su keptų daržovių garnyru.

Itin minkšti vištienos kepsneliai su keptų daržovių garnyru

Kepsneliams reikės:

400 gramų vidinės viščiuko broilerio filė

200 gramų natūralaus jogurto (galima naudoti kefyrą arba graikišką jogurtą)

Druskos, šviežiai maltų pipirų

Poros skiltelių česnako

Šlakelio citrinos sulčių

Daržovių garnyrui reikės:

Virtų kukurūzų burbuolių

Paprikos

Cukinijos

Svogūno

Alyvuogių aliejaus

Druskos ir šviežiai maltų pipirų

Gaminimo eiga:

  1. Vištieną supjaustykite norimo dydžio gabalėliais. Svarbu, kad nebūtų per maži, nes ims greitai degti.
  2. Ant vištienos supilkite jogurtą. Pagardinkite spaustu česnaku, citrinos sultimis, druska, pipirais. Palikite bent valandai pasimarinuoti.
  3. Kepkite ant grotelių iš abiejų pusių, kol mėsytė iškeps – svarbiausia, kad neperkeptų, nes bus sausa.
  4. Nuplaukite daržoves, sudėkite visas į dubenį, užpilkite šlakeliu aliejaus ir pagardinkite prieskoniais.
  5. Jei yra noro, galima suverkite spalvingus vėrinukus ant iešmelių arba kepkite tiesiai ant grotelių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: