Ką svarbu žinoti apie šunų vakcinaciją?

Augintinio turėjimas yra ne tik ypatinga ir džiuginanti patirtis, bet ir didelė atsakomybė. Šeimininkas privalo rūpintis, kad jo šuo būtų sotus, nepatirtų streso, būtų apsaugotas nuo visokių ligų ir tinkamai prižiūrėtas. Kaip teigia veterinarijos klinika Vetpulsas, vienas iš svarbiausių gyvūno priežiūros aspektų yra profilaktika: dažnos apžiūros ir konsultacijos, vaistai bei skiepai. Ypatingai svarbu nepamiršti paskiepyti augintinį, nes dalis ligų, kuriomis gali užsikrėsti jūsų augintinis, yra mirtinos ir tik skiepas padeda sukurti imunitetą, atsparų prieš šias ligas. Tad ką gi svarbiausia apie skiepus žinoti kiekvienam šeimininkui?

Skiepyti reikia nuo įvairių ligų

Pagrindiniais skiepais laikomos vakcinos nuo šunų maro bei šunų hepatito, tačiau kitos vakcinos gali būti lygiai taip pat svarbios: nuo parvoviruso, leptospirozės bei pasiutligės. Tiesa, neprivalomi skiepai turi būti skirti veterinaro, taip pat gali būti privalomi keliaujant arba paliekant gyvūną priežiūros centruose.

Šuo skiepams turi būti pasiruošęs

Svarbus tiek fizinis, tiek psichologinis gyvūno pasiruošimas. Šuo privalo neturėti kirmėlių, o tai galima užtikrinti 10 dienų iki skiepijimo sušėrus vaistų, pašalinančių šiuos parazitus. Tai padaryti svarbu dėl komplikacijų, kurias gali sukelti jų nepanaikinimas. Taip pat gyvūnas privalo neturėti blusų, būti sveikas, nesužeistas, negalima skiepyti ir sveikstant po ligos ar operacijos. Be to, svarbu ir užtikrinti, kad gyvūnas nebūtų įsibaiminęs, jaustųsi saugiai, todėl nesiūloma skiepyti tuo metu, kai buvo neseniai patirtas koks nors stresas, pavyzdžiui, kraustymasis į naujus namus.

Kada galima skiepyti savo augintinį

Šuniukai pirmąjį skiepą gali gauti nuo šešių iki dvylikos savaičių, atliekant dviejų savaičių skiepijimo kursą, per kurį vakcinuojama du kartus. Šio kurso metu šuniukas negali bendrauti su kitais šunimis ir turi būti laikomas atskirai tol, kol įgyja imunitetą.

Paskiepyti vieną kartą neužtenka

Skiepus privaloma kartoti dėl to, kad ilgainiui jų efektyvumas silpnėja ir imunitetas vėl tampa nebeatsparus įvairioms ligoms. Reguliariai vakcinuojant savo gyvūną bus apsaugota ne tik jo sveikata, bet ir išvengta įvairių nepatogumų keliaujant bei paliekant šunų priežiūros centruose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: