Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-08-30

Ką žinote apie medžio granules?

Artėjant šildymo sezonui, metas pakalbėti ir apie skirtingus šildymo būdus. Dažniausiai šis klausimas yra aktualus įrenginėjant namą – vėliau tiesiog yra naudojamas pasirinktas šildymo būdas. Tačiau jei planuojate keisti katilą ir rinktis šildymą granulėmis – šis straipsnis kaip tik jums. Jame trumpai apžvelgsime, kas yra granulės, kokias parametrais remiantis yra vertinama jų kokybė bei ką naudingo galima nuveikti su likusiais pelenais, kad veltui nenueitų nė vienas granulių gramas.

Kas yra medienos granulės?

Medienos granulės yra gaminamos iš medienos atliekų. Todėl visų pirma, tai ekonomiškas ir ekologiškas pasirinkimas. Medienos apdirbimo procese atsiranda nemažai pjuvenų, kurios būtų išmetamos. Tačiau medienos granulių gamybos technologija leidžia išsaugoti šias atliekas ir paversti jas naudingu produktu.

Renkantis granules, labai svarbu atkreipti dėmesį į jų sudėtį – kokybiškiausios granulės yra tos, kurių sudėtyje nėra klijų ar kitų rišamųjų medžiagų. Granulės yra gaminamos iki dulkių susmulkinus medienos atliekas ir tada jas šildant ir presuojant. Taip natūraliai medienoje esančios medžiagos, veikiamos šilumos, atskleidžia savo lipniąsias savybes ir medžio drožlės susilipina į vientisą gaminį – 5–8 mm skersmens granules.

Kaip žinoti, ar granulės kokybiškos?

Granulių kokybė gali būti vertinama pagal kelis parametrus – šilumos išeigą (kaitrą), drėgmės lygį ir pelenų kiekį. Geros granulės yra tokios, kurios lengvai nesubyra, jos neturi svetimkūnių ar kitų medžiagų priemaišų, yra kietos bei sausos.

Kuro drėgnumas yra vertinamas procentais. Kokybiškose granulėse drėgmės neturėtų būti daugiau nei 8 proc. Priklausomai nuo gamintojo ir granulių tipo, jų drėgmė gali būti ir dar mažesnė – 6–7 proc. Mažesnė drėgmė reiškia efektyvesnį kūrenimą, nes reikės mažiau šilumos, kad išgaruotų vanduo. Tai reiškia – daugiau energijos bus iškart skiriama jūsų namų šildymui.

Kokybiškos, gerai supresuotos granulės degdamos palieka tik labai nedaug pelenų. Iš 15 kg maišo granulių, turėtų likti tik apie arbatinį puodelį pelenų. Beje, net ir tokį nedidelį kiekį verta ne išmesti, o panaudoti. Kaip? Skaitykite kitame skyrelyje.

Ką galima veikti su likusiais pelenais?

Pelenai gali būti puiki trąša. Jei gyvenate nuosavame name ir turite gėlyną, gyvatvorę ar daržą – pelenus galite naudoti augalų tręšimui. Žinoma, reikia atkreipti dėmesį į tai, ar jūsų auginamiems augalams reikia šarminės ar rūgštinės dirvos. Pavyzdžiui, pelenai dirvą šarmina, todėl jie visai netiks rododendrams, tačiau bus puikus pasirinkimas norint tręšti levandas, darže – kopūstus, pupas, žirnius. Taip pat pelenus galima naudoti tirpalo gamybai, kuriuo dezinfekuosite šiltnamį pavasarį.

Nepamirškite, kad norėdami granulių pelenus naudoti kaip trąšas, turite pasirinkti granules be papildomų pridėtinių medžiagų. Kokybiškas granules galite įsigyti internetu, o pristatymas galimas Vilniuje, Kaune ir kitose Lietuvos vietose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: