Ką žinoti renkantis prekes kūdikiui?

Ruošdami pirmąjį kraitelį naujajam savo šeimos nariui ar rinkdami dovaną paprastai savo paieškas pradedame prekybos centruose arba internetinėse parduotuvėse. Tiesa, reikia pripažinti, kad jau nuo pirmųjų paieškos minučių, nuo prekių gausos, ima raibti akys ir išsirinkti geriausią prekę kainos ir kokybės santykio atžvilgiu atrodo paprasčiausiai neįmanoma. Taigi, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį renkantis prekes kūdikiui?

Pagrindinis prioritetas: ekologija ir natūralumas. Kadangi kūdikiai yra itin jautrūs aplinkai, todėl ir sąlytis su drabužėliais, žaislais ar kitais priežiūros daiktais, gali turėti didesnį poveikį nei galime įsivaizduoti. Visų pirma, nenatūralios medžiagos gali sukelti alerginę reakciją. Be to, renkantis ekologiškas prekes nereikės baimintis, kad pasaulį pažindami juslėmis mažyliai, jas stengsis „paragauti“, dėsis į burną. Iš natūralių, ekologiškų medžiagų pagamintos prekės vaikams yra brangesnės nei įprastos. Jų kainą išauginama didesnių medžiagų bei gamybos išlaidų. Visgi, įvertinus privalumus, trūkumus bei galimas rizikas, be abejonės verta rinktis natūralias prekes. Geriau įsigyti mažiau, bet užtikrinti vaikelio sveikatos saugumą ir išvengti nemalonių pasekmių.  

Įsitikinkite prekės gamintojo patikimumu. Patartina prieš įsigyjant prekes, pasidomėti jūsų pasirenkamo prekės ženklo reputacija rinkoje. Taip pat pravartu peržvelgti kitų pirkėjų atsiliepimus tiek apie patį prekės ženklą, tiek apie jo gaminius. Tam sugaišite laiko, tačiau galėsite būti tikri prekės kokybe, dydžio atitikimu ir pan. Tuo pat metu galėsite sužinoti ir praktinių patarimų, kaip naudotis ir prižiūrėti vieną ar kitą jūsų įsigyjamą daiktą. Kitu atveju, gali tekti praleisti kur kas daugiau laiko grąžinant lūkesčių neatitikusią prekę bei kai kuriais atvejais ir susigrąžinant pinigus.

Įvertinkite prekės saugumą kūdikiui. Kūdikiams gaminamos prekės yra kuriamos teikiant maksimalų dėmesį jų saugumui. Tai reiškia, kad gamintojai apgalvoja, kaip atrodys jų kūrybos rezultatas, rūpinasi jų saugumu ir nurodo rekomendacijas, kokio amžiaus vaikams tam tikra prekė yra skirta naudoti. Visgi, papildomai atkreipti dėmesį į prekės saugumą ir įvertinti amžiaus rekomendacijas tikrai nepakenks. Apžiūrėkite, ar žaislas neturi aštrių detalių bei kampų, ar yra pagamintas iš nekenksmingų medžiagų. Taip pat rekomenduotina nesirinkti žaislų iš plono plastiko. Jis gana greitai dėvisi, todėl jam sulūžus ar įskilus, vaikas gali susižeisti.

Kiek paprasta prižiūrėti? Pirkdami kūdikių priežiūros prekes ar žaislus įvertinkite, ar bus paprasta jas valyti. Plastikinius žaislus reikėtų plauti po tekančiu vandeniu pagal poreikį, bet ne rečiau nei kartą per savaitę. Nepatartina naudoti chemikalų ir kitų valymui skirtų medžiagų. Nerekomenduotina pirkti daug minkštų žaislų. Pastarieji kaupia dulkes, o tai reiškia, kad juose dauginasi dulkių erkutės, kurios yra potencialus alergenas. Todėl pravartu minkštus žaislus laikas nuo laiko išskalbti ir gerai išdžiovinti džiovyklėje. Kaip veiksmingą priemonę dulkių erkučių šalinimui, specialistai rekomenduoja taip pat minkštus žaislus dienai palikti šaldiklyje.

Žvilgsnis į ateitį. Jeigu jums rūpi tvarumas ir ekologija, besirinkdami prekę atkreipkite dėmesį į jos funkcionalumą. Kitaip tariant, pirkdami žaislą, drabužėlius ar kitas kūdikiams skirtas priežiūros priemones, visuomet rinkitės tas, kurios galės būti jums naudingos ilgesnį laiką. Jeigu tai yra lavinamasis žaislas, galbūt, jis gali būti naudingas tiek keleto mėnesių kūdikiui, tiek jau paūgėjusiam vaikui? Jeigu tai yra drabužis, galbūt, jis gali būti transformuojamas? Pavyzdžiui, kombinezonas gali virsti striuke. O striukė liemene. Tokiu būdu, įgyta funkcionali prekė leis ne tik prisidėti prie vartotojiškumo mažinimo, gamtos saugojimo, bet ir leis sutaupyti reikšmingą pinigų sumą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: