Bendruomenės naujienosReporteris

Kad išdalintas gerumas Jums grįžtų

Artėjant laikui, kai sekundžių susiliejimas tampa reikšmingas – pradėsime iš naujo skaičiuoti metus, norisi kalbėti apie Gėrį, ir apie Žmones, dalijančius Jį. Ne veltui Šventajame Rašte pasakyta, jog pasaulį gelbsti ne minios, ne kariuomenės, bet žiupsnelis meilės druskos ir tiesos šviesa.

Kiekvienas iš mūsų esame Sėjėjas. Sėjame gerumo, vilties ir meilės grūdus. Jie byra ne iš mūsų rankų – byra iš širdies. Tokie grūdai negali nesudygti.

Mokytojas Juozas Matijošaitis, dirbdamas Turmanto pagrindinėje mokykloje, pastebėjo labai gabią, sportišką mergaitę – Terezą Romanovskają. Jos fiziniai duomenys ir sporto rodikliai gerokai lenkė bendraamžių. Įžvelgęs, kad ji galėtų tapti puikia futbolininke, Mokytojas pasiryžo padėti Terezai pakliūti į Panevėžį.

Jau nuo rudens Tereza Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje. Mokytojas laimingas, nes gabi mokinė turi ne vieną apdovanojimą.

Adaptuotis naujoje vietoje merginai nebuvo sunku – ji greit priprato prie mokyklos reikalavimų, prie padidėjusio krūvio, dažnų treniruočių. Ar gali būti našta tai, kas patinka? Šiandien Tereza, lydima mokytojo Juozo Matijošaičio, atvažiavo į Zarasus tam, kad padėkotų visiems, kurie tiki Ja, Jos ateities pergalėmis. Mergaitės mama Ana Romanovskaja su ašaromis akyse prisipažįsta, jog nebūtų išgalėjusi išleisti dukros į Panevėžį, nes šeimoje dar trys vaikai, lankantys mokyklas.

Daiva Kelečienė, Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcijos Zarasų poskyrio vedėja, maloniai visus pasitinka. Ji domisi Terezos mokslo ir sporto rezultatais, kartu su Ignu Zavadsku, Zarasų rajono savivaldybės tarybos nariu, į Terezos sąskaitą kiekvieną mėnesį perveda sutartą pinigų sumą. Nors mergaitė yra valstybės išlaikoma, tačiau išlaidų juk esama įvairių.

Aldona Puodžiūnienė, Vaiko teisių apsaugos skyrius vyriausioji specialistė, džiaugiasi, kad „Vaikų svajonės“ labai sėkmingai išpildė Terezos norus: drabužėliai puikiai tiko, bet svarbiausia – labai patiko Terezai.

Robertas Larinas, švietimo ir kultūros skyrius vyriausiasis specialistas, padovanojo mergaitei telefoną, kad turėtų galimybę bendrauti su namiškiais, kurie jos labai pasiilgsta.

Tereza negali atsidžiaugti labai svarbia jai – UAB „Algintė“ vadovo Algirdo Kavarsko – dovana – kuprinėje nešiojamas kompiuteris…

Šį sąrašą galima būtų tęsti… Tąkart neradome Zarasų rajono savivaldybės Mero Nikolajaus Gusevo…

Žinoma, didžiausia dovana – mokytojo Juozo Matijošaičio rūpestis… Bet Jis tik numoja ranka…

Ilgiausia metų naktis jau baigėsi… Jau saulė po mažytį žingsnelį ima keliauti Šviesos pusėn. Mintimis sugrįžę į besibaigiančių metų tėkmę, nustebsime, rodos, nieko neįveikiamo ir nebuvo. Kas praeity – tegul lieka nuspalvinta tik šviesiomis spalvomis, kas ateity – patikėkime Laikui. Jis, kaip tas sėjėjas, vėl sės gėrio, vilties ir meilės grūdus… Taip norėtųsi, kad kiekvienas jų Jums užderėtų dešimteriopai…

 

Giedrė MIČIŪNIENĖ

Nuotrauka AUTORĖS

 

Siūlome perskaityti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.