Lietuvos naujienos - Sveikata - 2021-09-24

Kada reikalingas endokrinologas? Atsako Affidea medikai

Galime pasidžiaugti, jog šiais laikais prireikus mediko konsultacijos – ji gaunama gana greitai. Tai padeda net ir labai sudėtingas sveikatos problemas išspręsti gana efektyviai.

Visgi, geriausia yra nelaukti, kol reikalinga pagalba leis susitvarkyti su sveikatos problemomis. Kur kas geriau yra reguliariai lankytis pas įvairius specialistus, kurie gali tikrinti Jūsų organizmo pokyčius ir tuo pačiu pamačius pakitimus – kuo skubiau į juos reaguoti.

Apie tai, kodėl reikalingas geras endokrinologas – pasakoja Affidea klinika ir jos komanda.

Medikai teigia, kad reguliarios konsultacijos pas šios sferos specialistą yra būtinos.

O kada reikia ypač susirūpinti savo sveikata?

  1. Nutukimas.

Pirmiausia pas šios sferos specialistą reikia apsilankyti tiems, kurie yra nutukę. Ypač tokiu atveju, kai svoris pradeda augti labai greitai ir dažnai sunku pastebėti – nuo to. 

Praktikoje matyti, kad dažniausiai su šia problema susiduria moterys, kurioms ir tenka kova su netinkamai „veikiančiais“ hormonais. Tuomet specialistas atlieka tyrimus, kurie gali grąžinti ne tik sveikesnį kūną, tačiau taip pat dažnai ir gražesnį, kuris suteikia daugiau pasitikėjimo savimi.

  1. Didelis svorio kritimas.

Skydliaukės problemos yra ne tik labai aktyviai augančio svorio priežastis, tačiau taip pat labai staigiai krentančių ligų iššaukėjas. Taigi, su specialistu reikia tartis ir tokiu atveju, kai svoris krenta. 

Nors kai kuriems tai patinka, kadangi lieknas kūnas yra dažnai sveikesnis, tačiau per lieknas gali sukelti labai rimtas sveikatos problemas. Ypač tokiu atveju, kai svoris krenta be priežasties. Tai gali būti didelės ligos poveikis.

  1. Cukrinis diabetas.

Taip pat su specialistu reguliariai konsultuotis turi ir tie, kurie turi cukrinį diabetą. Žinoma, kai jau tiksliai matoma problema – dažniausiai su ja gyvenama išbandant tam tikrus vaistus. 

Tačiau tokiu atveju, kai žmogus iki šiol buvo sveikas ir pradėjo matyti cukrinio diabeto požymius – reikalinga labai staigi apžiūra, kuri leis įvertinti – kokia yra žmogaus sveikata.

  1. Padidėjęs plaukuotumas.

Viena iš gana dažnų sutrikusios skydliaukės požymių yra labai padidėjęs plaukuotumas. Vėlgi, dažniausiai ši problema kankina moteris. Vyrai jos net nepastebi, gyvena sau ramiai ir džiaugiasi vešliais ūsais. Tačiau moterims tai neturėtų būti normalu. Tai signalas, kad kažkas yra negerai su skydliauke. Ypač tokiu atveju, jeigu iki šiol viskas buvo gerai.

  1. Menstruacijų ciklo sutrikimas.

Jeigu ginekologė teigia, kad nėra jokių sutrikimų, kurie yra vedini ginekologijos, tokiu atveju reikia lankytis pas endokrinologą, kuris vertina – kodėl taip nutiko. Svarbiausia nelaukti, kadangi kuo greičiau problema bus rasta – tuo paprasčiau ir greičiau galima ją sutvarkyti.

  1. Didelis jautrumas.

Galiausiai, šios sferos specialistas gali būti reikalingas ir tokiu atveju, kai žmogus tampa labai jautrus, tačiau nėra jokios priežasties. Žinoma, tai neturėtų būti tik PMS požymis. Sekite savo organizmo reakcijas plačiau, ilgiau, kad pavyktų įvertinti specialisto poreikį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: