freepik.com nuotr.

Kada židinys yra tinkamas pasirinkimas šildymui?

Prieš perkant židinį svarbu žinoti, kokią funkciją jis atliks. Reikia nuspręsti, ar prietaisas daugiausia bus interjero puošybos elementas, ar jis turėtų būti efektyvus šilumos šaltinis. Pastarasis variantas galimas, nes židinys gali paskirstyti įkaitusį orą į kitas patalpas vėdinimo kanalais arba būti prijungtas prie centrinio šildymo sistemos ir šildyti vandenį, tekantį radiatoriuose ir grindiniame šildyme.

Židinio pasirinkimas. Ką turėtumėte žinoti prieš pirkdami:

  • Svarbiausias židinio parametras yra prietaiso galia, tinkamai parinkta pagal šildomą paviršių. Norint nustatyti židinio galią, naudojamas supaprastintas perskaičiavimas. Darome prielaidą, kad 1 kW galia galima apšildyti 10 kvadratinių metrų.
  • Kitas svarbus parametras – aukštas židinio krosnelės šiluminis naudingumas, kuris užtikrina minimalius nuostolius, taigi efektyvesnį ir ekonomiškesnį šildymą bei mažesnes kuro sąnaudas.
  • Rinkdamiesi židinį taip pat turime atkreipti dėmesį į medžiagą, iš kurios pagamintas židinio įdėklas. Galime rinktis iš ketaus ir modernaus plieno. Ketaus židiniai yra tradicinė medžiaga, kuri yra patvari, atspari ilgalaikiam karščio poveikiui, gerai akumuliuoja šilumą ir ilgą laiką ją išskiria į aplinką. Kita vertus, katilų plienas turi daugiau apdorojimo galimybių nei ketus.

Židiniai neretai naudojami šildymui, kartais kaip papildomas, o kartais kaip pagrindinis šildymas. Tokio šildymo sistema yra tokia, kad per židinį praleidžiamas vanduo arba oras, kuris paskui paskleidžiamas po visą namą, kad šiluma pasiektų visus namo kampus. Dar visai neseniai niekas nebūtų pagalvojęs, kad tokia sudėtinga sistema įmanoma. Tačiau dabar galime tvirtai pasakyti, kad tai ne tik įmanoma, bet ir labai funkcionalu. Dėl to, kad židinys gali produktyviai šildyti namus, toks šildymo būdas tarp namų savininkų sparčiai populiarėja.

Šiandien yra modelių su uždaru degimo kaminu, kuriuose įrengtas šildymo sistemos dūmų šilumokaitis. Šio tipo židinys gali veikti kaip šilumos generatorius vandens šildymo sistemose. Vandeniui šildyti naudojamas vandens apvalkalas iš trijų ugniakuro pusių arba plokščių šilumokaičių rinkinys. Tokių krosnių pagrindu kuriamos vandens šildymo sistemos su natūralia (gravitacine) aušinimo skysčio cirkuliacija. Tokio įrenginio privalumai – santykinai paprastas įrenginys ir valdymas, nepriklausomybė nuo elektros energijos tiekimo, cirkuliacinių siurblių, triukšmo ir vibracijos nebuvimas, ilgaamžiškumas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: