Kai širdis kūrybos ilgisi…

Nuo Paringio krašto, iš Grigiškės kaimo, kilusi Natalija Juknevičienė šiandien savo gyvenimo jau neįsivaizduoja be kūrybos, kuri ją tarsi nukelia į kitą pasaulį, leidžia pailsėti. ,,Visą laiką dūšia nerami, vis kažko nori, ilgisi… Kad tik daugiau to laisvo laiko būtų…”,– sako moteris. Jos nuostabių rankdarbių ir mielų paveikslų paroda  šiuo metu eksponuojama Ignalinos rajono kultūros centro Strigailiškio padalinyje.

Na, o tapyti ji pradėjo lyg ir netyčia. Kažkada besitvarkydama po remonto užtiko vaikų guašo dažus. Paėmusi juos ant kartono gabalo nupiešė ežerą su gulbėmis ir medžius… Taip ir prasidėjo. Natalijos paveikslai daug metų puošia konkursines ,,Aukso vainiko“ parodas. Nors to vainiko dar nelaimėjo, bet vis tiek labai smagu, kai tavo darbus pagiria, pastebi, kai jais pasigroži. O ir pati Natalija mėgsta su žmonėmis pabendrauti.

Dvi jos dukros jau suaugusios, o mamą džiugina mažasis Ernestas, kuriam dar tik šešeri. Karantino metu būtent jis tapo moters kūrybinių sumanymų stebėtoju bei didžiuoju pagalbininku. O tas kūrybiškumas besėdint namuose tiesiog liete liejosi. Ir pridarė abu gražiausių dalykėlių: dėžučių, krepšelių, vazelių, namukų, smagių žmogeliukų… Viską sukūrė iš paprastų dalykų: jogurto, grietinės indelių, medinių segtukų, virvių, virvelių, taip vadinamos maišinės medžiagos, senų papuošalų ir kitokių nereikalingų daiktų. Karpė, klijavo, modeliavo. Kad dar dailiau būtų, šį tą nėriniais papuošė.

Anksčiau Natalija ypač domėjosi floristika. To meno mokėsi pas žinomą Mielagėnų krašto floristę mokytoją Klotildą Duniauskienę. Net parodose Vilniuje teko dalyvauti. Patiko jai iš įvairiausių augalėlių vis kažką naujo sukurti. Žinoma, ir dabar tai niekur nedingo. Smagu puošti savo namus ir aplinką.

Moteris sako, kad savo darbų negaili, kas tik paprašo, tam ir duoda. Jos parodos buvo surengtos daugelyje rajono vietų: Ceikiniuose, Gilūtose, Mielagėnuose, Grybėnuose ir kitur. O Rubelninkuose, kur daug metų gyveno, bendruomenės namuose ji pradėjusi kurti muziejų. Sakė, šio sumanymo tikrai neužmes. Visai neseniai moteris įsikūrė Strigailiškyje. Čia jai labai patinka, aplink graži gamta, pro langą matosi ežeriukas, vasarą jame plaukioja gulbės. Strigailiškyje Natalija jau su kai kuo susipažino, surado jai mielų žmonių, o dabar maloniai kviečia aplankyti jos parodą.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: