Bendruomenės naujienosReporteris

Kai vaizduotė ir muzika liejasi akvarelėje

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinį papuošė išskirtinė paroda – “Muzika akvarelėje”. Tai ne menininko ar kultūrą puoselėjančio žmogaus darbo rezultatas, tai Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio įgyvendinto neformalaus laisvalaikio projekto „Muzika akvarelėje“ baigtinis rezultatas. 15 visiškai skirtingų tapybos darbų, kuriuos sukūrė 15 skirtingų žmonių įkvėpti gyvai, čia pat, skambančios muzikos.

Du gruodžio savaitgalius vykusio,  Panevėžio rajono savivaldybės remiamo, projekto tikslas buvo skatinti prasmingą Panevėžio rajono jaunimo bei suaugusiųjų užimtumą, sudarant sąlygas neformalaus laisvalaikio veikloms vykdyti. Kiekvienas neformalaus laisvalaikio projekte „Muzika akvarelėje“ dalyvavęs pirmojo susitikimo metu gavo po drobę bei dažų. Tai ir buvo priemonės, kuriomis muzika įgavo fizinį pavidalą. Du sekmadienius nedidelėje Daukniūnų kultūros įstaigos salėje skambėjo pianino, akordeono, fleitos atliekama muzika. Nors atliekami muzikiniai kūriniai nebuvo itin sudėtingi, kiekvienas virš drobės palinkęs, teptuką rankose laikantis projekto dalyvis skambančius akordus ir natas matė skirtingai.

Susitikimų metu vaikai, jaunuoliai ir suaugusieji turėjo galimybę ne tik paklausyti atliekamos muzikos kūrinių, padiskutuoti su muzikantais apie meno svarbą ir prasmę, bet ir fiziškai išreikšti jų viduje susikaupusias emocijas, jų atspalvius. Vienas kūrinį piešė tamsiomis, kitas šviesiomis spalvomis, trečią dailininką jau buvo užvaldžiusi šventinė nuotaika, tad drobė suspindo fejerverkais ir lempučių girliandomis.

„Buvo įdomu, ką čia suplanavote daryti. Tikrai neįprasta mintis, todėl ir atėjau“, – apie sprendimą prisijungti prie Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio įgyvendinamo projekto „Muzika akvarelėje“ pasakojo daukniūnietė Romualda.

Kai kam projekte skambėjusieji instrumentai dar nebuvo deramai pažįstami, tad prasidėjo diskusija. Atkakliausiai tarpusavyje kalbėjosi vaikai.

“Tikriausiai čia fleita. Bet aš niekada dar nemačiau gyvai fleitos,” – paklaustas koks instrumentas ketina pradėti vieną iš koncertų garsiai dvejojo pradinukas Erikas.

Šiuo metu paroda puošia Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinį. Kiek vėliau ji pradės savo kelionę po Panevėžio rajono viešosios bibliotekos skyrius. Kada ir kur pasirodys paroda sekti galite internetinėje svetainėje paistriokc.lt .

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.