AINA TVGNTVNAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaimiškyje esančiame medelyne eglutės sėjamos iškart su grybiena

Kaimiškyje esančiame medelyne gegužės mėnesį bus pasėta eksperimentinių eglučių partija. Medelynas įsigyjo mikorizės, kas reiškia, kad į augalo sėjimui naudojamas durper bus įpilta ir grybienos. Tokios eglutės turėtų geriau įsitvirtinti dirvoje, o jas pasodinusieji jau po keleto metų galės tikėtis ir grybų derliaus.

Panevėžio rajone, Kaimiškyje esančiame medelyne auginami miško sodmenys. Nauja sėjimo linija ir modernizuojami šiltnamiai čia leidžia išauginti nemažą kiekį ne tik šalies, bet ir Skandinavijos valstybių miškams reikalingų sodinukų. Gegužės mėnesį pradedama sėti nauja eglučių partija. Šįkart medeliai bus eksperimentiniai.

Pasak medelyno viršininko, mikorizuota bus daugiau kaip milijonas eglučių sėjinukų. Iš Lenkijos atvežta baravykų, lepšių ir kitų grybų mikorizė bus supilta į dirvą ir, tikimasi, kad ji bus naudinga ne tik medelius pasodinusiam žmogui, bet ir pačiam augalui.

Kaimiškyje esančiame medelyne pasėtos eglutės per dvejus metus išauga iki 30-45 cm. ir tuomet parduodamos miško įveisimui. Grybiena subręs kartu su augalu ir sakoma, kad po trejų – penkerių metų galima tikėtis jau pirmųjų grybų.Mikorizuoti kitų medžių, ne eglių, sodinukų, pasak Kaluinos, kol kas neplanuojama, nes tektų pirkti ir kitą ruošinį. Kadangi šis mokslininkų paruoštas būtent eglutėms. Mikorizuotas eglutes kol kas planuojama parduoti tik sodinimui mūsų šalyje.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.