Kaimynų teatrų šventė Ignalinoje

Kiekvieną rudenį Ignalinoje džiaugiamasi teatro menu. Spalio mėnesį miestas šurmuliavo vaikų ir jaunimo teatrų festivalio „Bildučiai“ garsais, o lapkričio 30-ąją pasitikti ir svetingai priimti suaugusieji scenos mylėtojai. Ignalinos kultūros ir sporto centre surengta Kaimynų teatrų šventė, kurioje prisistatė Rokiškio, Kupiškio, Utenos mėgėjų teatrai ir profesionalus teatras iš Vilniaus. Spektaklius papildė muzikinis pasirodymas – Mildos, Teresės ir Gintaro Andrijauskų koncertas.

Utenos Kamerinis teatras Į Ignaliną atvežė J. Vilkutaičio – Keturakio komediją „Amerika pirty“ (režisierius  Šarūnas Kunickas). Legendinė komedija, pirmasis lietuviškas viešas spektaklis, pirmą kartą buvo parodyta prieš 120 metų. Komedija ir šiandien nepraranda aktualumo ir yra mylima žiūrovų. Paprastas siužetas atskleidžia žmonių tamsumą, patiklumą, norą gyventi geriau ir svajones apie pažadėtąją žemę.

Kupiškio kultūros centro Skapiškio padalinio teatras “Stebulė” parodė spektaklį „Lietuvybės lopšys“,  skirtą švietėjo, kunigo Jono Katelės 185-osioms gimimo metinėms paminėti. Tai tikrais faktais paremta Kupiškio rajone gimusio kunigo istorija. Kunigas J. Katelė laikomas ne tik savo parapijos mokytoju, auklėtoju, švietėju, bet ir visos Lietuvos nepriklausomų siekių vykdytoju, padėjusiu ruošti dirvą nepriklausomybei. Autorė ir režisierė Vita Vadoklytė bei spektaklio  aktoriai tarsi kvietė susimąstyti apie savo kraštą, kalbą, vertybes ir žmonių likimus.

Rokiškio kultūros centro liaudies teatras pristatė taip pat klasikinį kūrinį – J. Tumo Vaižganto nelaimingos meilės istoriją  ir nuostabią poemą lietuviškajam kaimui „Dėdės ir dėdienės“ (režisierius Eligijus Daugnora). Dar kartą primintas savo dūšios muziką grojantis vargšas kampininkas Mykoliukas ir jo išsvajotoji kaimo gražuolė ir darbštuolė Severiutė, kuri sudaužė jam širdy, nes buvo turtingesniojo paviliota. „Įtariu, daug kas sakys, kad tai ne Vaižgantas. Bet ką jie man padarys – aš su Vaižganto tekstais 20 metų prasėdėjau Literatūros ir tautosakos institute ir geriau žinau, kas ir koks buvo Vaižgantas“, – pristatydamas šį spektaklį yra sakęs režisierius E. Daugnora, kuris yra parengęs devynis J. Tumo-Vaižganto raštų tomus.

Dovana visiems festivalio dalyviams tapo profesionalaus „Solo“ teatro spektaklis „Lietuviškoji Nora“, sukurtas H.Ibseno pjesės „Lėlių namai“ ir aktorės Monikos Mironaitės gyvenimo ir kūrybos motyvais.  Vaidino aktoriai Birutė Mar, Aleksas Kazanavičius, Andrius Bialobžeskis, Mindaugas Capas. Monika Mironaitė (1913-2000) – aktorė, primadona, liaudies artistė, kurios gyvenimas ir kūryba aprėpia Lietuvos teatro šimtmetį. Jos charizmą ir išskirtinį talentą liudija daugelis amžininkų, o dramatiško asmeninio gyvenimo istorija apipinta daugybe gandų ir legendų. Spektaklyje atsiskleidžia Monikos Mironaitės santykiai su kolegomis aktoriais, jos meilės istorijos, spindėjimas scenoje ir visiškas nusivylimas teatru, kaip atskiras spektaklis spektaklyje kuriamas M. Mironaitės vadintas Noros vaidmuo.  

Tokia buvo šių metų Kaimynų teatrų šventė, pasibaigusi smagia vakarone ir draugišku įspūdžių aptarimu. Ignaliniečiai turėjo tikrai gerą progą niūrų ir tamsų laiką praturtinti ir pajusti nekasdienių akimirkų žavesį. Šventės uždaryme teatrams padėkas įteikė Ignalinos kultūros ir sporto centro direktorius Darginas Mikėnas. Už plastiškiausią spektaklį Rokiškio liaudies teatrui įteikta Jono Grundos sukurta garsaus kraštiečio, plastikos dramos teatro įkūrėjo Giedriaus Mackevičiaus atminimo skulptūrėlė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: