Canva nuotr.

Kaip apsaugoti rankų odą nuo išsausėjimo?

Aršiausi rankų odos priešai sutinkami žiemą. Tai yra šaltis, žvarbus vėjas, sausas šildomų patalpų oras. Negana to, šaltuoju sezonu ypač svarbu saugotis nuo virusų ir bakterijų. Odą papildomai nualina dažnas rankų plovimas ir dezinfekcija. Jei norite džiaugtis sveika rankų oda žiemą, verta pasidomėti priemonėmis nuo išsausėjimo.

Pagalba nuo išsausėjimo – kremai su šlapalu

Išsausėjusią odą sukelia ne tik šaltis ir vėjas. Bet ir pagrindinis dezinfekantų ingredientas – etilo alkoholis. Tokiu atveju paprastas rankų kremas nepadės. Spiritas smarkiai paveikia odos elastingumą ir drėgmę. Atkurti sveiką odos būklę prireiks intensyviau drėkinančių priemonių.

Itin veiksminga medžiaga – šlapalas (Urea). Kai kuriuose rankų ir kūno kremuose būna 3-4 % šlapalo. Kremuose, pritaikytuose ragėjančiai odai, šlapalo būna 7 % ir daugiau. Medžiaga garantuoja ilgalaikį drėkinimą, aprūpindama drėgme gilesnius odos sluoksnius. Rankų kremą su šlapalu patariama naudoti kiekvieną kartą po dezinfekcijos ir prieš einant miegoti.

Jei oda pasidarė jautri ir su įtrūkimais

Rankų dezinfekantų bei šalto oro poveikį aštriai pajaučia asmenys, kurių kūno oda ir taip sausa. Jei rankos išsausėja vien nuo valiklių naudojimo, o nuo dezinfekanto odą graužia, vertėtų imtis dvigubų priemonių. Skirkite rankų odai daugiau dėmesio negu įprasta. Taip sparčiau sugis įtrūkimai. Jų vietose nesusidarys sąlygos patekti infekcijai.

Naudodami valomąsias chemines medžiagas ar šveitiklius dėvėkite pirštines. Jas nusiėmę, dezinfekavę ar nusiplovę rankas palepinkite odą kremu. Efektyvų rezultatą užtikrina priemonės su šlapalu. Pakanka 3-4 % šlapalo, kad sumažėtų išsausėjimo požymiai ir būtų atkurta drėgmė gilesniuose odos sluoksniuose.

Labai veiksmingi yra kremai, kurių sudėtyje kartu su šlapalu naudojamos kitos maitinamosios medžiagos: linų sėmenų aliejus arba taukmedžių sviestas. Jos grąžina riebalinį odos paviršiaus balansą.

Nemalonus odos tempimo jausmas

Odos tempimas – ženklas, kad pradeda trūkti drėgmės. Šioje situacijoje geriausia rinktis kremus, kurių sudėtyje yra intensyviai drėkinančių medžiagų. Tokių kaip šlapalas. Sausinantį etilo alkoholio, vėjo ar šalčio poveikį ženkliai sumažinsite, naudodami maitinančius rankų kremus.

Su dideliais iššūkiais susiduria medikai

Medicinos darbuotojai nuolat dėvi pirštines. Jiems privaloma dažnai plauti ir dezinfekuoti rankas. Dėl to medikai neretai susiduria su išsausėjusios, šerpetojančios, linkusios skilinėti odos problema.

Didžiausi iššūkiai odai tenka dieną. Tad rekomenduojama daugiau dėmesio rankų priežiūrai skirti vakare.

  1. Prieš miegą rankas gausiai įmasažuokite kremu, kurio sudėtyje yra bent 3 % šlapalo.
  2. Ant suteptų rankų nakčiai mūvėkite medvilnines pirštinaites. Taip oda geriau įsisavins naudingąsias medžiagas.
  3. Pernakt kremas pasidarbuos kaip reikiant. Ryte džiaugsitės sudrėkintomis ir pamaitintomis rankomis!
  4. Procedūrą kartokite kasnakt. Kol rankų odos būklė grįš į normalią.

Kad rankų odos pernelyg nenualintumėte dieną, stenkitės kremu su šlapalu pasitepti darbo metu. Visuomet nešiokitės kremą rankinėje.

Minėtus rankų kremus su šlapalu bei kitas kokybiškas priemones rasite SIDABROJE.

Canva nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: