freepik.com nuotr.

Kaip apšildyti patalpas statybų metu?

Nesvarbu, ar tai būtų patogumas darbuotojams ar temperatūros palaikymas, reikalingos medžiagoms išlaikyti, šalto oro sezonas yra laikas, kai laikinosios šildymo sistemos statybvietėse yra labai būtinos.

Kiekvienais metais statybvietės gaisrai atsiranda dėl netinkamo laikinų šildytuvų pasirinkimo, naudojimo ir valdymo. Statybos gaisrai gali sukelti nuostolių. Gaisro rizika taip pat didėja, kai laikini šildytuvai, net ir tinkamai parinkti ir paliekami nuolat šildyti arba paliekami be priežiūros. Atsižvelgiant į pavojus, kuriuos gali sukelti laikini šildytuvai, svarbu pasirinkti tinkamą šildytuvą, kad būtų galima užtikrinti saugų naudojimąsi. Nuolatinė šildymo sistema, įdiegta ir funkcionuojanti su visais saugos valdikliais yra geriausias šilumos šaltinis statybų metu.

Netiesioginis šildymas

Netiesioginiai šildytuvai dažniausiai veikia dyzelinu, propanu ar gamtinėmis dujomis. Liepsnos pagalba pučiamas karštas oras. Didesnes šių šildytuvų sąnaudas ir mažesnį efektyvumą kompensuoja mažesnė rizika, susijusi su bendruoju naudojimu, taip pat mažesnė galimybė įvesti anglies monoksidą į uždarytas erdves.

Tiesioginis šildymas

Tiesioginiai šildytuvai, dažnai vadinami „salamandrais“ arba „torpedomis“, 100 procentų naudojamo degalų paverčia šiluma. Jie turi palyginti mažas eksploatavimo išlaidas, jas lengva pernešti ir rasti ir yra galingas šilumos šaltinis. Akivaizdus pavojus yra tas, kad įrenginys suteikia tiesioginę liepsną ir jei yra per arti degių daiktų, gali sukelti gaisrą. Paprastai nerekomenduojama naudoti tiesioginio kūrenamo šildytuvo medienos rėmo konstrukcijos viduje. Pastate taip pat yra padidėjęs pavojingo anglies monoksido lygio potencialas, kuris darbuotojams gali sukelti rimtą pavojų sveikatai.

Elektrinis

Nešiojami elektriniai šildytuvai gali patenkinti laikinai šildant mažesnius plotus. Šie šildytuvai naudoja gijų ar keraminį diską, kad sukurtų šilumą, o ventiliatorius išsklaido šiltą orą. Privalumai apima mažesnę sveikatos ir saugos poveikio darbuotojams riziką, o trūkumai apima didelį elektros energijos išnaudojimą.

Kaip tinkamai naudoti šildytuvus statybų metu?

  • Šildytuvai turėtų būti naudojami tik sausoje aplinkoje.
  • Įsitikinkite, kad elektros grandinė yra įvertinta pagal įrenginio galią.
  • Pasinaudokite apsauga nuo darbuotojų.
  • Apsaugokite elektrinius šildytuvus nuo galimo gaisro.

Taip pat, turi būti užtikrinta, kad nešiojamieji šildytuvai būtų išjungti ir pritvirtinti išjungtoje padėtyje, kai paliekama be priežiūros. Jei būtina palikti šildytuvą, pavyzdžiui, ne darbo valandomis, personalas turėtų dažnai atlikti patikrinimus. Daugiau apie šildymą muresta.lt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: