Kaip atnaujinti interjerą vadovaujantis „zero waste“ principais?

Populiarėjantis „zero waste“ (nulinių atliekų – liet.) judėjimas įsitvirtina mados ir ekologiškų pakuočių srityse. Dabar tendencijos persikelia ir į kitas gyvenimo sritis – jos ryškios ir namų interjero dizaino sprendimuose. Įkvėpta šio judėjimo entuziastų, internetinė parduotuvė „Pigu.lt“, bendradarbiaudama su interjero dizainere Inesa Oboleviča, dalinasi informacija apie „zero waste“ baldų gerąsias savybes – ilgaamžiškumą ir išskirtinumą.

„Zero waste“ judėjimas skatina visuomenę keisti savo įprastą gyvenimo būdą bei įpročius.  Renkantis ilgiau išliekančius, tvaresnius ar atnaujinant padėvėtus ir naujam gyvenimui pritaikant senus daiktus, prisidedama prie tvaresnės, švaresnės aplinkos kūrimo.

Pasak I. Obolevičos, pagrindiniai „zero waste“ gyvenimo būdo principai į namų interjero sritį atnešė teigiamų naujų vėjų. Šio judėjimo vertybėmis paremti sprendimai sukuria daugiau galimybių dizaino mėgėjams atnaujinti savo namų interjerą draugišku gamtai būdu.

Vertingiausia – mediena

I. Oboleviča teigia, kad kalbant apie „zero waste“ principus, labai svarbu yra medžiagos. Namų interjere bene geriausiai pritaikoma ir prie tvarios aplinkos kūrimo prisidedanti medžiaga yra mediena. Iš jos pagamintus baldus galima lengvai atnaujinti ir suteikti jiems antrą gyvenimą. Dizainerė pastebi, kad naujai sutvarkytos medinės interjero detalės namuose gali tapti madingais akcentais.

„Dažnai sunku net įtarti, kad medinė komoda, stalas ar kėdė yra senesni nei 100 metų. Visada siūlau įvertinti, ar planuojamas išmesti senas medinis baldas negali būti atnaujintas. Be to, „zero waste“ baldai gali būti kombinuojami su šiuo metu madingomis metalinėmis ir stiklinėmis detalėmis, sustiprinant interjero estetiką ir suteikiant patrauklumo atnaujintai namų detalei“, – teigia dizainerė.

Tvarūs produktai pasižymi geresne kokybe

Perkant baldus I. Oboleviča rekomenduoja atkreipti dėmesį į kokybę ir medžiagas. Tai padės numatyti, kiek baldai tarnaus. „Zero waste“ judėjimas skatina atsižvelgti ir į gamybos procesą, pavyzdžiui, kokia yra medienos kilmė, kaip tvirtinami baldai, ar tam naudojamos natūralios medžiagos, tokios kaip sakai.

„Geras tvaraus požiūrio į baldus pavyzdys yra gamintojas iš Danijos „Notio Living“, kuris siūlo išmaniomis technologijomis pagamintus medinius baldus – jiems naudojamas pagal visus aplinkosaugos standartus pjaustytas medis. Pastebiu, kad vis daugiau gamintojų atkreipia dėmesį ne tik į gaminamo produkto išvaizdą, bet ir siekia, kad gaminiai būtų aukštos kokybės, o svarbiausia – ilgaamžiai“, – tendencijas apžvelgia pašnekovė.

Svarbu, kad būtų galima perdirbti

Vienas iš pagrindinių ir svarbiausių „zero waste“ principų – produktų perdirbimas. Tai reiškia, kad ekologiškas baldas nebūtinai turi būti pagamintas iš organinių medžiagų, jei jis yra iš kitų perdirbimui tinkamų medžiagų, tokių kaip metalas ar stiklas.

Industrinio stiliaus baldai suteikia kambariui išskirtinumo ir laisvės jausmo. Žinant faktą, kad šios interjero detalės jau buvo kažkada naudojamos ir turi kartais net 100 metų senumo istoriją, jie suteikia erdvei unikalią aurą, o būsto gyventojai jaučiasi prisidėję prie „zero waste“ judėjimo“, – teigia I. Oboleviča.

Interjero dizainerė taip pat mini, kad mediniai baldai, pagaminti gamtai draugišku būdu, gali būti dažomi ir pritaikomi bet kokiam stiliui – svarbiausia yra medžio tekstūra. Medis interjere visuomet suteikia jaukumo, todėl norint neprarasti šio jausmo, taip pat galima rinktis dažytą natūralų medį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: