Lietuvos naujienosVerslas

Kaip atrakinti durų spyną?

Tiek močiutės, tiek seneliai dažnai primena mums apie tuos laikus, kai kaimuose žmonės praktiškai niekuomet nerakindavo namų durų. Visi vieni kitus pažinodavo, tad galimų vagysčių grėsmė ore netvyrojo. Šiandien dauguma gyvename miestuose ir tikrai dažnas iš mūsų net savo laiptinės kaimynų visų nepažįsta. Nors šiomis dienomis namų apsaugos sistemos yra pažengusios (neretai butuose, gyvenamuose namuose yra įrengiamos modernios signalizacijos) – durys ir tvirtos jų spynos išlieka pagrindiniu mūsų sargu nuo galimų išorės pavojų. Vis dėlto, jose esantis mechanizmas nors ir tarnauja ilgai, jo gyvenimas nėra amžinas. Taigi, ką daryti užstrigus? – kaip atrakinti durų spyną?

1. Kvieskite profesionalus

Pirmas dalykas, kuris ištinka žmogų, supratusį, kad jo namų durų spyna užstrigo – panika. Kas dabar bus? Pavėluosiu į darbą! Nespėsiu į susitikimą! Patekę į tokią psichologinę būseną, asmenys dažnai imasi drąstiškų, neretai neapgalvotų veiksmų – griebia į rankas plaktuką, dildę ar dar kokį kitą įrankį ir bando atidaryti duris patys, tačiau tik vėliau supranta, kokią klaidą iš tiesų padarė. Bandydami „atrakinti“ duris savo jėgomis galite ne tik dar labiau sugadinti spyną, kurią galbūt būtų įmanoma sutaisyti, jūs taipogi galite pažeisti durų paviršių. Toks herojiškas bandymas „ištrūkti“ jums gali kainuoti: 1. pavėlavimą į svarbų susitikimą; 2. spynos keitimą; ir 3. naujų durų įsigijimą. Ar tikrai norite trigubų išlaidų? Jeigu ne, suskaičiuokite iki dešimt, giliai įkvėpkite ir iškvėpkite, o tada susisiekite su profesionalais, kurie greitai sureaguos į iškvietimą, atrakins spyną, ją apžiūrės ir pasiūlys geriausią problemos sprendimą (keitimą ar remontą). 

Avarinis automobilio atrakinimas Klaipėdoje teikiamas Spynų Meistro profesionalų visą parą. Tiesa, šalia mašinų atidarymo, Spynų Meistras specialistai taip pat užsiima ir kitomis avarinėmis paslaugomis: buto durų atrakinimas, spynų keitimas, montavimas, remontas, automobilinių raktų gamyba ir t. t. Šie specialistai dirba septynias dienas per savaitę. Taigi, jeigu Klaipėda yra jūsų miestas – įsidėmėkite Spynų Meistrą

2. Veržliaraktis + sąvaržėlė

Jeigu vis dėlto norite rizikuoti ir galimi pavojai atidarant duris savarankiškai jūsų negąsdina, reikės keletos įrankių – plono veržliarakčio (gali būti šešiakampis), kad tilptų apatinėje spynos dalyje ir sąvaržėlės. Įkiškite veržliaraktį į apatinę spynos dalį ir šiek tiek pasukite ta kryptimi, kuria turėtų būti pasukamas raktas, norint atidaryti duris. Tuomet paimkite sąvaržėlę, ją ištiesinkite ir kišdami į spyną švelniai judinkite į viršu – į apačią. Tai darant, pamažu sukite veržliaraktį. 

3. Pašalinkite durų vyrius

Šiek tiek paprastesnis metodas – durų vyrių pašalinimas (jeigu turite priėjimą prie jų). Tam jums reikės atsuktuvo ar peilio (kokio nors smailo daikto).

4. Pajudinkite duris

Kai kurias duris, ypač senesnes, reikia pajudinti, kad šios atsidarytų. Pabandykite įkišti raktą į spyną ir stumdydami duris į priekį ir atgal, švelniai sukiokite jį į abi puses. Tik nepersistenkite, jėgos čia tikrai nereikia. Naudodami per daug jėgos, galite pažeisti durų šerdį dar labiau. 

Jeigu šie būdai nepagelbėjo, susisiekite su Spynų Meistru šiandien! Avarinis durų atidarymas, spynų keitimas Klaipėdoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close