Kaip atsinaujinti terasą ar balkoną šiltajam sezonui? Viskas, ką reikia žinoti

Turinčiųjų terasą ar balkoną gyvenimas šiltuoju metų laiku dažnai persikelia būtent į šią erdvę. Čia vakarojame su šeima, pietaujame, skiriame laiko sau su knyga ar kitaip ilsimės ir mėgaujamės grynu oru bei saule. Tačiau neretai būtent šios erdvės jaukumui neskiriame pakankamai dėmesio ir čia atsiduria senas stalas, kažkieno atiduotos kėdės ir dar prie viso to – laukui nepritaikyti baldai. Tad kaip terasą ar balkoną paversti jaukia namų dalimi, atskleidžia interjero dizainerė.

Kam naudosite lauko erdvę?

Norėdami atnaujinti, įnešti daugiau jaukumo ar sutalpinti daugiau funkcijų savo lauko erdvėje, pirmiausia atsakykite į klausimą, kam norėtumėte ją naudoti. Ar rytais čia gersite kavą, pietausite su šeima, vakarais ilsėsitės ar auginsite žalumynus? Apsisprendus bus daug lengviau atsirinkti, ką reikia įsigyti, o kam galbūt metas paieškoti kitos vietos.

„Jei norite pradėti sodininkauti ir nedideliame miesto darže užsiauginti ridikėlių, pomidorų ar kitų gėrybių, tuomet jums reikės lentynų daigams, vazonams ir kitiems reikmenims laikyti. Išnaudodami sienų aukštį toje pačioje patalpoje tikrai sutalpinsite daugiau, nei laikydami vazonus ir daiktus ant grindų. Tą žinoti pravers ir tiesiog norint įvesti daugiau tvarkos. Jei vis tik lauko erdvę daugiausia naudosite valgymui ar poilsiui – atitinkamai pagal jos dydį reikėtų įsivertinti, ko čia trūksta labiausiai – patogios sofos, jaukumo atributų ar apšvietimo“, – pavyzdžius pateikia IKEA interjero dizainerė Rūta Gajauskaitė.

Baldai permainingiems orams

Atsakius į klausimą, kam bus naudojama lauko erdvė, reikėtų įvertinti, kokiems daiktams joje nebe vieta, kad atsirastų vietos savo svajonei įgyvendinti. Specialiai laukui skirti baldai yra atsparūs drėgmei šalčiui, saulei ir purvui. Tai reiškia, kad jie tarnaus ilgus metus ir net žiemą jų nereikės slėpti viduje. Interjero specialistė atskleidžia ir dar kelias gudrybes.

„Norint – labiau apsaugoti lauko baldus žiemą, tereikės uždengti specialiu uždangalu. Taip jie dar ilgiau tarnaus. Modulinės lauko sofos – nepamainomas sprendimas, tiems, kurie lauko erdvėje ilsėsis, mėgausis ramybe. Nesibaiminkite, jei erdvė nestandartinė – jas galima susikomplektuoti pagal savo turimą erdvę kaip tik norite. Jei šeima didelė, ar ateityje planuojate priimti svečius – prie apvalaus stalo sutalpinsite daugiau kėdžių nei prie kampuoto. Jei balkonas itin mažas – pravers sulankstomas ar ant balkono turėklų pakabinamas stalas. Sulankstomas kėdes taip galite pakabinti tiesiog ant kabliukų sienoje – jos neužims vietos“, – vardija R. Gajauskaitė.

Jaukumo karalius

Interjero dizaineriai nuolat sako, kad tekstilė ir apšvietimas yra namų jaukumo karaliai. Tai galioja ir kalbant apie terasas ar balkonus. Tekstilė iš esmės keičia bet kokią erdvę ir kainuoja nedaug, tad tai pigiausias būdas atsinaujinti. Tačiau, šiuo atveju, audiniai turi būti pritaikyti būtent naudojimui lauke – atsparūs vandeniui, saulės spinduliams, purvui, lengvai prižiūrimi.

„Vėsius vakarus leisti jaukiau ir šilčiau padės kilimas. Jis taip pat gali pasitarnauti kaip greitas būdas atsinaujinti ir paslėpti nusidėvėjusias grindis. Pagalvėlės, kaip ir namuose, terasoje ar balkone skirtos ne tik patogumui, bet ir interjerui dekoruoti. Derinkite jas prie kilimo ir sukurkite norimą nuotaiką. Na ir dar viena gudrybė – be to, kad papuoš lauko erdvę, užuolaidos gali suteikti saugumo jausmą ir ypatingo jaukumo, tarsi atitverdamos mūsų privačią erdvę nuo likusio pasaulio“, – pataria R. Gajauskaitė.

Kaip apšviesti lauko erdvę be elektros šaltinio?

Leidžiant vakarus lauke, magiško jaukumo ir romantikos suteikia apšvietimas. Jei terasoje ar balkone nėra galimybės turėti elektros šaltinio – ne bėda, o žvakės nėra vienintelė išeitis. Aplinką ir energiją taupys, bei itin gražiai atrodys šviestuvai ir girliandos su saulės baterijomis.

„Norint vakarus leisti terasoje apšvietimas yra būtinas. Terasoje virš valgomojo stalo galima įrengti koncentruotą apšvietimą iš skirtinguose aukščiuose prikabintų skirtingo dydžio ar net spalvų šviestuvų. Nedideliame balkone jaukumo visuomet suteiks lempučių girliandos. Tokie prieinami sprendimai greitai leis atsinaujinti ir neatpažįstamai pakeisti savo lauko erdvę“, – sako IKEA interjero dizainerė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: