Kaip e-komercija veikia automobilių detalių industriją?

Dar prieš kelis dešimtmečius galėjome tik pasvajoti, kad kažkada galėsime apsipirkti neišeidami iš namų. Jau kurį laiką tokios svajonės yra tapusios realybe, ir tenka pastebėti, kad nuotoliniu būdu nusprendžiama įsigyti vis daugiau įvairių skirtingų kategorijų prekių. Automobilių dalys taip pat nėra išimtis: tokia produkcija yra parduodama ne tik fizinėse, bet taip pat ir elektroninėse parduotuvėse, kuriose prekių pasirinkimas yra tikrai nemažas. Kai reikalingos tam tikros konkrečios autodalys, pirkti internetu visuomet yra vienas geriausių sprendimų: toks pasirinkimas turi iš tiesų nemažai privalumų, o rasti tinkamas prekes tikrai nebus sudėtinga.

Paprastesnė detalių paieška

Niekam ne paslaptis, kad transporto priemonės priežiūra turi būti reguliari, tad nieko nuostabaus, jog gana dažnai tenka užsisakyti vieną ar kitą automobilio detalę. Fizinėse pardavimo vietose neretai yra siūlomos tik pačios populiariausios automobilių dalys, kurias yra gana paprasta parduoti, tad vartotojams ne visada pavyksta atrasti tinkamą produkciją. Kas kita, jei paieška persikelia į internetinę erdvę: čia reikalingų automobilio detalių paieška tampa gerokai greitesnė ir sklandesnė. Mažesnės parduotuvės išlaikymo kainos bei konkurencija tarp prekybininkų užtikrina gerokai mažesnes prekių kainas, todėl įvairias automobilio dalis galima įsigyti kur kas pigiau.

Greitesnis kainų palyginimas

Protingi pirkėjai žino, kad prieš įsigyjant tam tikras prekes visada yra naudinga palyginti produkcijos kainas, nes tai visada padeda sutaupyti pinigų. Kaip jau minėta anksčiau, konkurencija tarp prekybininkų leidžia išlaikyti pakankamai žemas produkcijos kainas, tad pirkėjai turi tikrai palankias galimybes sutaupyti. Turbūt nė kiek nesumeluosime, jei pasakysime, kad e-komercija padeda kur kas paprasčiau rūpintis savo transporto priemone: įvairias reikalingas transporto priemones galima įsigyti gerokai mažesnėmis kainomis, taigi, nėra jokių kliūčių jas pasikeisti laiku.

Galimybė užsisakyti prekių iš užsienio šalių

Nors gana dažnai yra apsiribojama vien tik tos pačios šalies pardavėjais, tačiau taip pat yra galimybė rinktis užsienio parduotuves, kuriose produkcijos pasirinkimas yra gerokai gausesnis. Jei automobilių dalių ieškoma internetu, visada yra galimybė pasidomėti, ką gali pasiūlyti užsienio šalių pardavėjai, ir tai tikrai padės priimti palankiausius sprendimus.  Nors užsienio pardavėjų siūlomų prekių kainos neretai yra mažesnės, tačiau svarbu įvertinti ir tai, kiek teks mokėti už prekių pristatymą. Natūralu, kad siunčiant prekes iš užsienio pristatymo kaina tampa gerokai didesnė, todėl įvertinkite, koks sprendimas finansiškai gali būti naudingesnis.

Dar greitesnė prekių atranka

Ieškant prekių internetu galima gerokai greičiau atrasti tokias automobilių dalis, kurios būtų tinkamos konkrečiai transporto priemonei. Dažnai elektroninėse parduotuvėse yra pateikiamos ne tik prekių specifikacijos, bet taip pat ir jų apžvalgos, todėl tai interneto vartotojams padeda dar paprasčiau rasti reikalingų prekių. Dažnais atvejais internetinėje parduotuvėje  siūloma pasinaudoti tam tikrais prekių atrankos filtrais, kurie užtikrina dar greitesnę ir sklandesnę prekių paiešką.

Patogu susisiekti su pardavėju

Elektroninėje parduotuvėje vartotojai gali rasti pardavėjo kontaktus, kuriais susisiekę gali gauti atsakymus į jiems kylančius klausimus. Jei dvejojama, ar tam tikros transporto priemonės detalės tikrai tiks konkrečiam automobilio modeliui, visada yra galimybė pasiteirauti. Taip pat galima sužinoti, kiek laiko teks palaukti užsakomų automobilio detalių, ir t.t.

Specializuoti produktai

Fizinėse pardavimo vietose gali būti gana sudėtinga rasti tam tikrų specializuotų produktų, tačiau kas kita, jei paieška yra perkeliama į internetinę erdvę. Natūralu, kad įvairios specializuotos prekės yra orientuotos į tam tikrą konkrečią auditoriją, kuri neretai yra ganėtinai siaura, tačiau internetu ji gali paprasčiau pasiekti suinteresuotus vartotojus. Taigi, jei jus domina tam tikri specializuoti produktai, jų internetinėje erdvėje rasite gerokai greičiau ir paprasčiau.

Patogus prekių pristatymas

Patogus produkcijos pristatymas – tai dar vienas ypatingai svarbus internetinių parduotuvių privalumas. Pardavėjai rūpinasi ne tik tuo, kad prekės būtų pristatomos kiek įmanoma greičiau, bet taip pat gali pasiūlyti ganėtinai platų pristatymo būdų pasirinkimą. Automobilių dalys gali būti siunčiamos per kurjerį, siuntų terminalais, paštu, ir t.t. Taip pat tam tikrais atvejais  siūloma prekes atsiimti pardavėjo būstinėje, ir tai papildomai nekainuoja.

Internetinė prekyba įgyja vis didesnį populiarumą

Statistikos duomenys rodo, kad Pabaltijo šalių gyventojai apsipirkimą internetu kasmet renkasi vis dažniau. Pavyzdžiui, Estijoje net 52 procentai gyventojų bent kartą per metus apsiperka internetu, o Lietuvoje šis skaičius yra kiek mažesnis: nuotoliniu būdu bent kartą per metus apsiperka maždaug 49 procentai mūsų šalies gyventojų. Prireikė ganėtinai nemažai laiko, kol vartotojai ėmė pasitikėti internetinėmis parduotuvėmis, nes nauji pirkėjų apsipirkimo įpročiai taip pat atvėrė naujas duris ir sukčiams. Laimei, šiandien vis rečiau galime išgirsti pasakojimų, kuomet internetu apsiperkantys žmonės buvo apgauti. Dėl tam tikrų pažeidimų visuomet galima kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, kuri gina vartotojų interesus. Statistika rodo, kad daugiausia internetinių parduotuvių buvo sukurta 2009-aisiais, ir tuo laikotarpiu pasitaikė tikrai nemažai skundų atvejų. Vis dėlto, dabar galime pasidžiaugti, kad apsipirkimas internetu yra tapęs kur kas saugesniu. Tenka pastebėti, kad vartotojai vis dažniau renkasi ne vien tik savo šalies, bet taip pat ir užsienio parduotuves, tačiau svarbu žinoti, kad Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba neturės jokių galimybių padėti, jei prekės bus perkamos iš trečiųjų šalių. Renkantis pardavėją visada yra svarbu pasidomėti informacija apie įmonę, įvertinti vartotojų atsiliepimus ir t.t. Visuomet yra naudinga sužinoti, kur yra registruotas pardavėjas: jei jis yra užregistruotas trečiojoje šalyje (pavyzdžiui, Kinijoje), apgaulės atveju gali būti gana sudėtinga ieškoti teisybės.

Kaip neapsigauti perkant automobilio detales internetu?

Nors pardavėjai suteikia galimybę grąžinti netikusias prekes ar jas pakeisti kitomis, tačiau visas šis procesas šiek tiek užtrunka. Jei norite būti užtikrinti, kad įsigytos automobilio dalys tikrai tiks, turite atlikti „namų darbus“, ir atsižvelgti į keletą svarbių kriterijų. Būtina žinoti savo transporto priemonės modelį, metus ir galią: tam tikrų automobilių modelių detalės gali ženkliai skirtis, todėl būtina įsitikinti, kad jos jūsų transporto priemonei tikrai tiks. Dažniausiai perkant automobilių detales internetu pakanka žinoti kelis svarbiausius parametrus: automobilio markę ir modelį, pagaminimo metus, kuro tipą, variklio galią ir kėbulo tipą. Jei transporto priemonės detalių paiešką vykdysite pagal šiuos svarbiausius parametrus, tikėtina, kad rinkdamiesi tinkamas prekes tikrai nesuklysite. Jei automobilio detales pirksite oficialioje internetinėje parduotuvėje, tikėtina, kad čia rasite ne tik automobilio detalių aprašymus, bet taip pat ir nuotraukas, taigi, tai jums padės pasirinkti tinkamą produkciją. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: