Grožis - Laisvalaikis - Mada - 2021-01-29

Kaip gimsta unikaliausi žemėje papuošalai? – perlų vėrinio kelionė

Galima lažintis, tačiau būtų sunku rasti moterį, kuri nemėgsta puoštis – įsisegti skoningus auskarus, pasidabinti akį traukiančia apyranke ar spindinčiu žiedu. Nepaisant to, laimingos akys nustoja žvilgėti tuomet, kai jos išvysta nepatinkančią ar nekokybišką dovaną, kurios nepavyks priderinti prie jau turimo garderobo. Sunku nuginčyti jau seniai žinomą faktą, jog būtent papuošalai kelių eilių vėriniai iš perlų paryškina gražiausias moters savybes ir dera prie kiekvieno aprangos stiliaus, tačiau kaip neprašauti pro šalį?

Perlas – tai apvaliai formai artimas darinys, kuris užsimezga dvigeldžių moliuskų kriauklėje tuomet, kai į ją patenka vos įžiūrima smėlio kruopelytė ar kitas pašalinis trupinėlis. Laikotarpis, per kurį smėlio kruopelė kriauklėje pavirsta žėrinčiu perlu, gali trukti nuo dešimties mėnesių iki dvejų ar trijų metų, tad ši akmenėlių gimimo savybė bei unikalus jų švytėjimas ir spalvų kaita leidžia natūralius perlus lyginti su kitais vėriniuose naudojamais brangakmeniais ir tauriaisiais metalais. 

Visgi, itin didelė perlų juvelyrikoje paklausa lemia ir itin aukštą gaminių iš perlų kainą: kuo retesnė spalva, keistesnė forma, sunkesnis perlas ir didesnis akmenėlio dydis, tuo daugiau bus norinčių jį įsigyti ir pasipuošti naudojant kaip pagrindinę akį traukiančio vėrinio ant kaklo detalę. Nieko keisto, jog su kartu su šiuo reiškiniu į rinką ateina ir perlų augintojai, kurie gėlo ar jūrinio vandens fermose visame pasaulyje dirbtinai sukuria perlams gimti reikiamas sąlygas. Nepaisant lengvesnio perlų išgavimo proceso, net ir šis būdas yra per lėtas – gaila, tačiau vis dažniau tenka „puoštis“ netikrų, plastikinių perlų vėriniais. 

Tiek moterims, tiek ir jas palepinti norintiems vyrams svarbu žinoti, jog beverčiai plastiko perlai visuomet bus tolygios spalvos, idealiai apvalaus paviršiaus ir vienodai spindės iš įvairių pusių. Tikrieji perlai yra unikalūs – kuriami gamtos, bet puošiantys šią neįprastą kūrinį gerbiančių ir vertinančių žmonių gyvenimus. Ekspertai pataria perlų vėrinius įsigyti tik jų kilmės sertifikatus galinčiuose pateikti juvelyrikos centruose, todėl įsigyjant šį papuošalą negalima skubėti – įsitikinkite, jog jums siūlomi tik iš autentiškų perlų pagaminti aukščiausios klasės vėriniai, o tokius radus, galėsite jais džiaugtis visą gyvenimą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: