Kaip Ignalina šventė Kovo 11-ąją…

Sutikome Kovo 11-ąją, šventišką pavasario dieną, prieš 31-erius metus atvertusią naują mūsų tautos gyvenimo puslapį, atvėrusią valstybei vartus į laisvę ir nepriklausomybę. Nesant galimybės susiburti į didelius renginius, kiekvienas Lietuvos kampelis, parodęs didžiausią išmonę,  šią dieną minėjo vis kitaip. Kas šventiškai važiavo, ėjo, trimis spalvomis puošė medžius, pastatus, gamtoje kūrė kompozicijas… Ignalinos Laisvės aikštėje organizuota kultūrinė akcija „Lietuvai linkiu…“. Visą dieną plevėsavo  11-ka trispalvių. Vėjuota saulėta diena taip tiko vėliavoms skleistis. O vakare jos buvo apšviestos. Na, o šalia vėliavų kiekvienas galėjo stoti prie mikrofono ir linkėti Lietuvai.

Gražiausiomis dainomis šventinę nuotaiką kūrė Vidos Ksenzovienės ugdomi jaunieji atlikėjai Mantas Bendorius ir Liveta Kavaliauskaitė. Iš visos širdies savo kūrybos dainą Ignalinai atliko literatų klubo „Lelija“ narė Olga Paukštienė (ji skaitė ir eiles). Savo puikiais balsais Lietuvą pasveikino Renata Tirilė ir Viktorija Čibirė. Eilėraštukus Lietuvai skaitė mažieji pirmokėliai Evita Filipavičiūtė, Tadas Baušys, Kernius Šilas, Kamilė Šteimantaitė (mok. Rita Papšienė) ir Vytė Stanaitytė, Ugnė Peškovaitė, Viktorija Basijokaitė, Orestas Pelenčius, Pijus Kraujalis (mok. Irena Šuminienė). Savo eiles dovanojo ir Ignalinos krašto poetės Agota Ramutė Rimšelienė, Liudgarda Savickaitė.  Kovo 11-oji gražiai paminėta ir seniūnijose, kur vyko akcijos, popietės, istorinių vietų ir paminklų lankymas.   

Na, o vakare visi kviesti prie TV ekranų žiūrėti nacionalinę apdovanojimų ceremoniją „Lietuvos garbė“. Nominacija „Metų vienybė“ buvo pagerbta Dūkšto seniūnijos bendruomenė, kuri  susivienijusi padėjo daugiavaikei rusų šeimai, netekusiai namų po gaisro. Tatjanos ir Konstantino Deriuginų šeima Dūkšto seniūnijoje gyvena jau 5-erius metus. Jie augina trylika vaikų. Šeima apsilankiusi Lietuvoje kaip turistai, taip susižavėjo Ignalinos kraštu, kad nusipirko žemės sklypą su namuku ir čia įsikūrė su vaikais. Deja, laimingą šeimos gyvenimą sujaukė gruodžio 26 d. kilęs gaisras – sudegė visas šeimos turtas: namas, ūkiniai pastatai, automobiliai. Laimei, niekas iš šeimos narių nenukentėjo. Pagalbos ranką nukentėjusiai šeimai ištiesė visa Dūkšto bendruomenė. Žmonės prisidėjo, kas kuo galėjo: aukojo buitinę techniką, drabužius, įvairius namų apyvokos padargus ir pinigus, o kas bent uogienės stiklainėlį. Deriuginų šeima nesitikėjo tokios nuoširdžios žmonių pagalbos, sako pasijutę Lietuvos dalimi, o ne emigrantais. Į Dūkštą statulėlės įteikti keliavo Audrė Kudabienė ir Saulius Prūsaitis, padovanojęs bendruomenei savo koncertą. Dūkšto seniūnas Antanas Šakalys šeimai dovanojo Lietuvos vėliavą ir kvietė ją iškabinti prie atstatytų namų. „Lietuvos garbės“ statulėlė neatiteko vienam žmogui, ji atiduota visiems padėjusiems žmonėms. Ją, tapusią akmeninio paminklo vienybei puošmena, matys kiekvienas.

Parengė Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: