pexels nuotr.

Kaip išmokinti augintinį netempti pavadėlio?

Namuose atsiradus keturkojui šeimos nariui gali kilti nemažai klausimų, susijusių su augintinio priežiūra. Priklausomai nuo pasirinktos veislės, šuns dydžio, charakterio savybių bei amžiaus rūpesčiai yra labai individualūs: nuo išsiskyrimo nerimo iki pavadėlio tempimo. Tiesa, su pastarąja problema susiduria gana didelė dalis šunų šeimininkų.

Niekam nepatinka vaikščioti su šunimi, kuris nuolat traukia. Tai siaubingai nemalonu ir kai kuriais atvejais gali būti tiesiog pavojinga. Jei šuo nepaklusnus, šeimininkai vengia ilgų pasivaikščiojimų ir taip sukuria  problemą – kuo rečiau šuo išeina pasivaikščioti, tuo greičiau jis vaikšto ir tempia pavadėlį būdamas lauke. Tai – užburtas ratas.

Kodėl šunys traukia pavadėlį?

Prieš pasinerdami į metodus, kurie neleis jūsų šuniui tempti pavadėlio, trumpai pasidomėkime, kodėl šunys traukia. Supratę, kas nulemia tokį keturkojų elgesį, šeimininkams taps kur kas lengviau rasti būdų, kaip užkirsti tam kelią, pavyzdžiui, įsigyti šunims skirtas petnešas.

Šunys traukia pavadėlį, nes tai yra gana įprastas šunų elgesys. Ar tai pageidautina? Ne, bet jiems tai gana natūralu ir įprasta. Traukdami jie nukeliauja ten, kur jie nori, ir savo tempu.

Tiesa, yra gana įsigalėjęs mitas, kad šunys traukia pavadėlį todėl, jog nori dominuoti, visgi tai nėra tiesa. Šunys tempia todėl, nes tai veikia. Įsivaizduokite tokią situaciją, jog pasivaikščiojimo metu esate už šuns, kuris jis jus tempia, o jūs einate iš paskos – šuo mąsto visiškai paprastai: visa tai veikia, tad kodėl man netempus dar daugiau? Todėl vaikščiojant su tempiančiu šunimi reikėtų apsišarvuoti kantrybe ir nepasiduoti jo norui eiti tik ten, kur jis nori.

Patarimai, padėsiantys susitvarkyti su padūkusiu augintiniu

Norint išmokyti šunį gražiai vaikščioti su pavadėliu, reikia kad jis suprastų, jog tempimas nėra greičiausias būdas patekti ten, kur jis nori. Išmokyti šunį netempti reikia laiko, kantrybės ir nuoseklumo, tačiau nauda gali būti didžiulė. Todėl pateikiame patarimus, padėsiančius pasiekti užsibrėžto tikslo:

  1. Leiskite savo šuniui pauostyti. Nedaug šunų gauna pakankamai kasdienių fizinių pratimų, kai vaikščioja su pavadėliu. Mes, žmonės, tam judame per lėtai (žinoma, nebent bėgiojate su savo šunimi). Tai nereiškia, kad pasivaikščiojimas nėra svarbi jūsų šuns dienos dalis – tai esminė informacijos rinkimo veikla! Todėl jam privalu uostinėti, tirti kvapus ar net trumpam sustoti.
  2. Visuomet turėkite skanėstų. Skanėstai – itin motyvuoja didelę dalį šunų, todėl skatindami savo keturkojo gerą elgesį galite visai greitai ir efektyviai pasiekti norimų rezultatų.
  3. Pasirinkite vieną ėjimo būdą ir būkite nuoseklūs. Ar norite, kad jūsų šuo vaikščiotų dešiniuoju, kairiuoju šonu ar keliais žingsniais už nugaros? Pasirinkite savo pageidavimus ir būkite nuoseklūs. Jei norite, kad jūsų šuo visada eitų dešine puse, įsitikinkite, kad visi, kurie jį veda, laikytųsi šio susitarimo. Vieno metodo laikymasis padės išmokyti jūsų šunį tiksliai to, ko iš jo tikimasi pasivaikščiojimo metu, ir paprasti pasivaikščiojimai ar treniruotės vyks kur kas sklandžiau.

Ar petnešos gali atpratinti keturkojį nuo tempimo?

Petnešos puikiai tinka šunims ir padeda nuo stipraus tempimo. Jos yra saugus ir patogus būdas vedžioti bet kokio amžiaus, dydžio ir veislės šunį. Taip pat tai puiki dresūros priemonė šuniukams, besimokantiems vaikščioti su pavadėliu, leidžianti šeimininkui šiek tiek labiau kontroliuoti situaciją. Petnešos skatina netempti ir neleidžia šuniui šokinėti ant svetimų žmonių. Šunys su petnešomis taip pat rečiau įsipainioja į pavadėlį.

Jei jūsų šuo pripratęs tempti dėvėdamas antkaklį, petnešos gali gerokai palengvinti jūsų pasivaikščiojimus. Nuo pat pirmo momento, kuomet uždėsite savo augintiniui petnešas, pradėkite girti jo gerą elgesį. Taip jis supras, kad reikia netempti ir toks vaizdinys susiformuos jo pasąmonėje.

Kada galima tikėtis rezultatų?

Norint, kad jūsų šuo gražiai vaikščiotų viešoje vietoje, praktikuokite pasivaikščiojimus ir be pavadėlio – tokios treniruotės padės stiprinti jūsų ir keturkojo tarpusavio ryšį. Rekomenduojame treniruotis 2-3 kartus per dieną po 3–5 minutes. Kuo daugiau treniruositės, tuo greičiau pamatysite rezultatus. Tačiau nemėginkite atlikti kelių užduočių vienu metu ir nemokykite keturkojo vaikščioti palaidu pavadėliu pakeliui į parką ar parduotuvę, tai gali būti pavojinga.

Svarbu nepamiršti, kad pažanga priklausys individualiai nuo jūsų šuns ir nuo to, kiek laiko jis treniruosis bei sulauks pagyrimo iš jūsų. Tiesa, rezultatai priklauso ir nuo augintinio amžiaus: pavyzdžiui, su 6 mėnesių šuniuku pastebėsite greitesnę pažangą nei su 8 metų šunimi. Visgi tai nereiškia, kad neįmanoma išmokyti vyresnio šuns vaikščioti su laisvu pavadėliu, tiesiog reikės ilgesnių, nuoseklesnių treniruočių ir daugiau kantrybės.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: