Laisvalaikis - Pramogos - 2021-05-24

Kaip išrinkti žaislą vaikui?

Vaikų žaislai – šiuolaikinėje rinkoje paplitusi itin plačiai. Tam, kad išsirinkti tinkamiausią ir smagiausią žaislą, tėvams tampa ne mažu iššūkiu. Renkant žaislą, pirmiausiai reikėtų paklausti pačio vaiko, kas jį domintų ir su kuo jis norėtų žaisti. Tačiau, jeigu norisi nustebinti – reikia įsijausti į vaiko vaidmenį, kokią prasmę jam teikia žaidimas. Puikų unikalių žaislų asortimentą gali pasiūlyti Little Dutch prekinio ženklo atstovas Lietuvoje.

Kas skatina vaikus žaisti?

Per pirmuosius vaiko 2 – 3 gyvenimo metus atsiskleidžia žaidimo instinktas. Galbūt atrodo, kad žaidimas yra laisvalaikio forma, tačiau mažiesiems tenka nemažai pasukti galvą norint suprasti žaidimo taisykles. Žaidimas laikomas vienu iš komunikacijos, mokymosi būdų bei pasaulio pažinimo aspektu. Anot psichologų, žaisdami vaikai gali būti savimi.

Ne tik tėvams, bet ir vaikams labai svarbus tarpusavio ryšys, na, o tokį galima užmegzti žaidimo metu.  Žaisdami vaikai su tėvais, gali mokytis pažinti pasaulį, o tai padės jų ateities raidai. Taip pat, jeigu vaikas linkęs į energingumą, žaidimas gali padėti jam išsikrauti ir realizuoti save aktyvioje veikloje.

Edukaciniai žaidimai

Sąvoka edukacija suprantame, kaip gebėjimą išmokti ir įsisąmoninti, tačiau kalbant apie žaidimus, edukacija turi keletą reikšmių bei skirstymų. Norint vaikui išrinkti edukacinį žaidimą, reikėtų atkreipti dėmesį į amžiaus cenzą. Būtent jis nurodys, ar jūsų vaikas yra pakankamai suaugęs ( ar atvirkščiai, per daug subrendęs ) išrinktam žaidimui.

Tiriamieji žaidimai padeda vaikui pažinti pojūčius, atskirti tam tikras priežastis ir pasekmes. Šių žaidimų pagalba galima stebėti savo vaikus, kaip jų kūno kalba reaguoja į žaidimo veiksnius. Tam, kad vaikas panaudotų savo vaizduotę ir kūrybiškumą, pasitelkiami tikrieji žaislai. Jie yra dažniausiai perkamiausi ir dažno vaiko lentynoje galima jų aptikti. Kelių paskirčių žaidimai – šie žaidimai turi kelis tikslus, pvz: jūs vaikui nuperkate kaladėles. Kūdikiams jie gali ugdyti koordinacija bei vystyti raumenis, o jau jiems paaugus – kaladėlės padeda mokytis raidžių, kalbos, apsukrumą ir išradingumą. Tokie žaislai auga kartu su vaiku.
Manipuliaciniai žaidimai skirti šiek tiek paaugusiems vaikams, kadangi jų tikslas formuoti pažintinius bei suvokimo įgūdžius.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis žaislus?

Kai renkate žaislus vaikams, svarbu atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  • Spalva – rinktis kuo natūralesnes ir neutralesnes spalvas, kadangi ryškios ( neoninės ) spalvos gali gąsdinti vaikus bei juose gali būti pridėta įvairių dažiklių.
  • Medžiaga – svarbu atkreipti dėmesį, kad žaislas pagamintas iš saugių medžiagų. Nereikėtų pirkti žaislų, kurie pagaminti iš medžių žievės, natūralaus kailio ar odos.
  • Kvapas – jeigu jaučiamas stiprus, aitrus kvapas, tai liudija, jog žaisle yra toksinių medžiagų.
  • Garsas – žaislas neturėtų erzinti klausos ar gąsdinti vaiko.
  • Forma – žaislai neturėtų turėti aštrių kampų ar dalių, kuriomis vaikas galėtų susižeisti.
  • Amžiaus apribojimas – ant kiekvienos žaislo etiketes, turi būti nurodomas amžius, nuo kelerių metų vaikas gali žaisti. 

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į įspėjamuosius užrašus, nes jie nurodo, kokiomis sąlygomis žaislas gali būti pavojingas vaikui. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: