Kaip išsirinkti dėmesio vertą knygą?

Knygynų lentynos tiesiog linksta nuo siūlomų knygų gausos, todėl skaitytojams ne visada yra paprasta išsirinkti tikrai patinkančią literatūrą. Anotacijose pateikiama papildoma informacija kartais gali sudominti, o kartais – visai neįtraukti, tačiau tai tikrai nereiškia, kad knyga neverta dėmesio. Lankantis knygyne kartais tenka sugaišti tikrai nemažai laiko, kol galiausiai pavyksta rasti dėmesio vertą knygą, todėl tuomet, kai siekiama, kad viskas vyktų kiek įmanoma greičiau, naudinga paiešką pradėti internetinėje erdvėje.

Pasidomėkite knygų apžvalgomis

Knygų apžvalgininkai nuolat dalinasi atsiliepimais apie perskaitytas knygas, ir ši informacija neretai padeda paprasčiau apsispręsti, ar tikrai verta įsigyti vieną ar kitą literatūros kūrinį. Palanku yra tai, kad apžvelgiamos ne vien tik pačios populiariausios knygos, bet taip pat ir tokios, kurios dėl neaiškių priežasčių skaitytojus pasiekia ne taip dažnai. Turbūt sutiksite, kad ir nelabai populiarios knygos neretai tiesiog pranoksta lūkesčius, taigi, pasidomėkite, ką rekomenduoja knygų blog‘eriai.

Koks yra knygos įvertinimas?

Nesvarbu, kokiame virtualiame knygyne nuspręsite apsilankyti, tikėtina, kad čia rasite knygos įvertinimo reitingą, todėl atsižvelgę į tai, ar knyga patiko kitiems skaitytojams, galėsite paprasčiau priimti sprendimą. Interneto vartotojai neretai nusprendžia palikti ne tik įvertinimą žvaigždutėmis, bet taip pat ir atsiliepimą, taigi, čia galėsite rasti ganėtinai nemažai naudingos informacijos.

Skaitykite pirmuosius knygų puslapius

Kai kuriuose internetiniuose knygynuose taip pat gali būti siūloma perskaityti kelis pirmuosius knygos puslapius, kurie padės įsitikinti, kad jus dominanti knyga tikrai patiks. Turbūt kiekvienam mūsų teko pradėti skaityti knygą, ir vos po kelių puslapių paaiškėjo, kad skaitymas bus veikiau kančia nei malonumas. Kartais vis tiek susiimame ir pabaigiame pradėtą knygą, tačiau apie ją negalime pasakyti nė vieno gero žodžio. Skaitymas turėtų būti maloni veikla, taigi, įsitikinkite, kad pradėtos skaityti knygos nereikės padėti į šalį.

Knygų atranka pagal kategorijas

Kiekvieno mūsų skaitymo įpročiai labai skiriasi, tad tuomet, jei norite greičiau išsirinkti knygą, pasinaudokite atrankos filtrais. Pavyzdžiui, gali būti siūloma rinktis skirtingų kategorijos knygas: tai gali būti romanai, detektyvai, mokslinė literatūra, knygos paaugliams ir vaikams, ir t.t. Pagal šį atrankos kriterijų galėsite daug paprasčiau atsirinkti tam tikras jus dominančias knygas, o tuomet tereikės įvertinti, kuri jų geriausiai atitiktų jūsų asmeninius lūkesčius.

Galite palyginti knygų kainas

Virtualių knygynų pasirinkimas šiandien yra pakankamai didelis, tad nieko keisto, kad juose siūlomų knygų kainos gali labai varijuoti. Jei norite sutaupyti pinigų, neskubėkite įsigyti knygą pirmame pasitaikiusiame knygyne. Naudodamiesi internetine paieška pagal knygos pavadinimą galėsite rasti skirtingas prekybos vietas, kuriose yra siūlomos identiškos prekės, taigi, netrukus galėsite rasti patį patraukliausią pasiūlymą.

Kiek laiko truks pristatymas?

Natūralu, kad nekantraujama pradėti skaityti pasirinktą knygą, todėl pravartu pasidomėti, kaip greitai bus pristatomos jūsų pasirinktos knygos. Pardavėjai visada nurodo, kiek laiko gali tekti palaukti, kol užsakyta produkcija pasieks jūsų namus, be to, neretai galima rinktis iš kelių pristatymo būdų (knygos gali būti siunčiamos paštu, per kurjerį ar siuntų terminalus).

Jei nuspręsite knygą dovanoti…

Jei knygą pirksite ne sau, bet draugui, kolegai ar kitam asmeniui, turėtumėte pagalvoti, kokie yra pagrindiniai dovanos gavėjo pomėgiai. Tikrai neverta apsiriboti vien tik grožine literatūra – taip pat puikia dovanos idėja gali būti įvairios enciklopedijos, komiksai, mokslinė literatūra, ir t.t. Galite būti užtikrinti, kad knyga tikrai nudžiugins bet kokio amžiaus žmogų – tereikia šiek tiek laiko skirti tinkamos dovanos paieškai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: