„Husqvarna“ nuotr.

Kaip išsirinkti grandininį pjūklą savo reikmėms?

Gyvenant nuosavame name, turint sodybą užmiestyje ar savo miško dalį atsiranda įvairių ūkio darbų, kur, rodos, be gero grandininio pjūklo neišsisuksi. Norint susmulkinti rąstą, nupjauti medį, nugenėti šakas užtenka kiek paprastesnio pjūklo nei profesionalams. Tad į ką atkreipti dėmesį renkantis grandininį pjūklą buities darbams?

Anksčiau grandininiai pjūklai buvo populiarūs tik tarp profesionalų – miškininkų, ūkininkų ir kitų, tačiau jau kuris laikas šiuos prietaisus įsigyja sodybų ar individualių namų savininkai. Taip nutiko todėl, kad patys pjūklai smarkiai patobulėjo, tad dabar galima rasti kuo įvairiausių modelių neprofesionalams. Jei ieškote būtent tokio, jums reikės atkreipti dėmesį į keletą prietaiso savybių.

Bene svarbiausias – svorio pasirinkimas

Ypač neprofesionaliam naudojimui, neįgudusiam vartotojui geriausia rinktis kuo lengvesnį grandininį pjūklą. Jį bus žymiai lengviau valdyti, be to, po dienos darbų nebūsite taip pavargę, kaip nuo sunkaus pjūklo laikymo ir valdymo.

Didesnius pjūklus suvaldyti gerokai sunkiau. Jau nekalbant apie nuovargį, neįgudusiems pjovėjams gali atsirasti ir didesnė susižalojimo rizika. Didelis privalumas dar ir tai, kad lengvesnius grandininius pjūklus galėsite įsigyti už patrauklesnę kainą.

Namų darbams nereikia didelės galios

Jei ruošiatės tik pjauti malkas ir genėti šakas, itin galingo grandininio pjūklo jums nereikia. Tokiems buitiniams darbams atlikti jums užteks grandininio pjūklo su 2000 W galios varikliu bei maždaug 35-45 cm grandinės ilgiu. Juos bus gana lengva prižiūrėti – tereikės sutepti grandines.

Jei ketinate dirbti didesnius darbus nei genėjimas ar malkų pjovimas, turėtumėte įsitikinti, ar šiems darbams užteks pjūklo galios.

Žinomas gamintojas – patikimesnis

Sakoma, kad skūpus moka du kartus. Tai – patikrinta liaudies išmintis. Net ir namų reikmėms įsigyjamą grandininį pjūklą rinkitės iš žinomo gamintojo, kuris turi ilgametę patirtį, stiprius ir patyrusius konsultantus, kurie suteiks visą reikiamą informaciją.

Žinomų gamintojų vardas nėra pelnytas atsitiktinai. Jie atsako už kokybę, patvarumą, tad jūsų įsigytas prietaisas tarnaus žymiai ilgiau.

Benzininis ar elektrinis?

Ne mažiau nei galia ar svoris svarbu ir tipas – akumuliatoriumi ar kuru varomas prietaisas. Jei jūsų darbai trunka gana ilgai, geresnis pasirinkimas bus benzininis grandininis pjūklas. Jums liks tik pasirūpinti degalais ir darbas vyks tikrai sklandžiai.

Tačiau jei jūsų darbų apimtis nėra didelė, puikiai tiks ir elektrinis pjūklas. Galite įsigyti papildomą akumuliatorių ir nereikės laukti bei atidėlioti darbų, kol vienintelis turimas akumuliatorius pasikraus.

Bene didžiausias akumuliatorinio grandininio pjūklo privalumas – tylesnis veikimas, mažiau dūmų ir mažesnė vibracija, kuri, ilgiau dirbant, taip pat gali sukelti skausmus ir padidinti susižalojimo riziką.

Standartai ir priežiūra

Perkant grandininį pjūklą nereikėtų nusispjauti į emisiją, kurios daugelis senų pjūklų nebeatitinka, todėl reikėtų patikrinti, ar jūsų išsirinktas prietaisas atitinka nustatytus standartus.

Dėmesį reikėtų atkreipti ir į saugumą. Įsitikinkite, kad prietaise yra saugos funkcijų, kurios sumažins tikimybę susižaloti.

Vienas iš svarbiausių dalykų, norint, kad grandininis pjūklas ilgai tarnautų, yra techninė priežiūra. Prieš įsigydami naują pjūklą įsitikinkite, ar jo priežiūra nebus sudėtinga, antraip sugaišite daug laiko arba turėsite pagalbos prašyti specialistų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: