Autorių nuotr.

Kaip išsirinkti laistymo žarną savo sodui?

Kai šiuo metu yra tokios didelės laistymo žarnų pasirinkimo galimybės ir mažai skirtumų tarp jų, kyla pagunda tiesiog nusipirkti pačią pigiausią ir paprasčiausią. Vis dėl to verta žinoti, kad net ir nedideli skirtumai gali turėti labai didelės įtakos žarnos tarnavimo laikui ir naudojimosi patogumui.

Kokybiška sodo žarna turėtų tarnauti bent jau penkerius ar dešimt metų. Kai kurie sodo savininkai nusiperka žemesnės kokybės prekes ir tada stebisi, kodėl tenka taip dažnai jas keisti dėl supuvimo, atsiradusių įtrūkimų bei nesandarumo. Žinoma, kai kuriuos pažeidimus galima visai nesunkiai pataisyti, bet nežinia, kiek tokios laistymo žarnos dar tarnaus, todėl verčiau jau iš karto rinktis geros kokybės prekes.

Kaip išsirinkti laistymo žarną?

Šiuo metu laistymo žarnų pasiūla išties didelė, todėl tinkamą prekę tikrai gali atrasti kiekvienas. Įvairiose internetinėse sodo prekių parduotuvėse galite rasti skirtingo ilgio ir storio žarnų. Daugiau informacijos rasite čia. Tik štai, kas tinka vienam sodo savininkui, gali visiškai netikti kitam, todėl rinktis reikia itin atidžiai.

Į kokius parametrus atsižvelgti, renkantis geriausią sodo žarną?

  •         Į ilgį. Tai priklauso nuo jūsų sodo dydžio ir kiek toli yra daržai, šiltnamiai ar kitos laistymo vietos nuo vandens šaltinio. Ekspertai pataria pirkti tik tokio ilgio laistymo žarną, kokios tiksliai reikia, bet ne ilgesnę, kaip, kad daugelis sodininkų yra įpratę. Ilgesnės žarnos kainuoja brangiau ir yra sunkesnės, todėl gali bereikalingai pristabdyti jūsų mobilumą sodo darbuose. Tokiose žarnose gali sumažėti vandens slėgis, jas sunkiau nusausinti prieš žiemą, be to dar ir reikia pagalvoti apie sandėliavimą ne sezono metu. Jeigu sodas vis dėlto labai didelis, pagalvokite apie dviejų žarnų įsigijimo galimybę. Taip tikrai bus žymiai patogiau.
  •         Į skersmenį. Viskas labai paprasta. Kuo didesnis bus laistymo žarnos skersmuo – tuo daugiau vandens ji perneš. Tačiau reikia atsižvelgti ir į vandens slėgį. Šiuo klausimu geriausiai jums galėtų patarti sodo prekių pardavėjai.
  •         Į stiprumą. Nuo to priklausys srovės atlaikymas ir bendra laistymo žarnos kokybė.
  •         Į lankstumą. Kokybiška laistymo žarna turėtų būti pakankamai lanksti, kad su ja būtų patogu apeiti visas sodo kerteles, bet tuo pačiu ir nebūti per daug lanksti, kad lengvai nesusilenktų ir neužspaustų vandens tekėjimo. Geriausiai tinka sutvirtintos guminės žarnos.
  •         Į medžiagą. Ekspertai vieningai pritaria, kad patį geriausią kainos ir kokybės santykį turi tik guminės laistymo žarnos. Jos stipriausios ir ilgaamžiškiausios. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: