Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-06-14

Kaip išsirinkti palankiausią vartojimo paskolos pasiūlymą?

Vartojimo paskola yra natūralus pasirinkimas norint įsigyti ilgai planuotą brangų pirkinį, o taip pat jis tampa ir rimta pagalba patekus į netikėtą situaciją, kuomet finansinius sprendimus tenka priimti ypač greitai. Nesvarbu, ar prireikė paskolos automobilio įsigijimui, medicininėms paslaugoms, ar netikėtai pabrangusioms statybinėms medžiagoms įsigyti, Šeimos kredito unija primena, į ką derėtų atkreipti dėmesį siekiant gauti vartojimo kreditą palankiausiomis sąlygomis.

Įvertinti savo galimybes grąžinti vartojimo paskolą

Pirmas klausimas, kurį derėtų sau užduoti – kokio dydžio paskolą galėsite išsimokėti nerizikuodami savo finansiniu saugumu. Pagal Lietuvos banko rekomendacijas, visi šeimos finansiniai įsipareigojimai neturėtų viršyti 40 % šeimos pajamų. Taigi, vertindami savo galimybes išsimokėti paskolą, mėnesinę paskolos įmoką pridėkite prie kitų, jau turimų arba planuojamų finansinių įsipareigojimų. Gautą sumą atėmus iš gaunamų pajamų žinosite, ar pakankamai lėšų lieka pragyvenimui bei kitoms reikmėms.

Siekiant objektyviai įvertinti savo galimybes skolintis, tiksliau, laiku grąžinti vartojimo kreditą, pasinaudokite paskolos skaičiuokle internete. Tai itin patogus įrankis, kuris keičiant paskolos sumą bei grąžinimo terminą, paskaičiuoja mėnesinės įmokos dydį.

Iš keleto pasiūlymų išsirinkite patį geriausią

Internetinėse svetainėse nurodomos apibendrintos vartojimo paskolos sąlygos, nes konkretų pasiūlymą lemia jūsų skolinimosi istorija, lojalumas bei kitos individualios aplinkybės. Kaip tik todėl, norėdami palyginti skolinimosi sąlygas ir išsirinkti palankiausią variantą, pateikite prašymą individualiam pasiūlymui. Net tuomet, kuomet tenka sprendimą priimti nedelsiant, kreipkitės ir gaukite bent keletą vartojimo paskolos pasiūlymų iš skirtingų kredito teikėjų. Šeimos kredito unija gali pateikti paskolos pasiūlymą internetu tą pačią darbo dieną per 3 valandas. Taigi, gali pakakti pusdienio, kad galėtumėte palyginti bent dviejų kredito davėjų jums siūlomas sąlygas.

Vertinkite ne tik palūkanų dydį, bet ir bendrą paskolos kainą

Imant vartojimo paskolą paprastai dėmesys sutelkiamas į palūkanų dydį. Vis tik, derėtų nepamiršti, kad vartojimo paskolos sutarties sudarymą gali lydėti papildomi mokesčiai. Kiekvienas kredito davėjas taiko skirtingą kainodarą ir žemos palūkanos gali būti kompensuojamos didesniais sutarties sudarymo mokesčiais. Nebūtina mokėti spręsti lygtis, kad tiksliai įvertintumėte visus niuansus ir apskaičiuotumėte paskolos kaštus. Lietuvoje kiekvienas kredito teikėjas privalo nurodyti tikrąją vartojimo paskolos kainą (BVKGMS), o taip pat bendrą kredito kainos metinę normą (BKKMN), kuri išreiškiama metiniu procentų dydžiu. Imant vartojimo kreditą derėtų atkreipti dėmesį į paskolos kainą (BVKGMS), kuri parodo, kiek iš viso jums kainuos paimta vartojimo paskola su palūkanomis ir visais kitais mokesčiais. Šį skaičių bus kur kas paprasčiau palyginti su kitų kredito davėjų pasiūlymais ir išsirinkti žemiausią kainą.

Drąsiai užduokite visus rūpimus klausimus

Jei kyla neaiškumų, nedvejodami kreipkitės į vadybininką ir užduokite visus rūpimus klausimus. Priimkite sprendimą, tik tada, kai nedvejojate, kad gavote jūsų galimybes ir lūkesčius geriausiai atitinkantį pasiūlymą. Patyrę konsultantai profesionaliai atsakys į neraminančius klausimus ir pasiūlys individualią situaciją geriausiai atitinkančius sprendimus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: