Autorių nuotr.

Kaip išsirinkti tinkamas sunkvežimių padangas?

Norint užtikrinti maksimalų sunkvežimių patikimumą ir saugumą kiekvienoje kelionėje yra būtina rinktis kokybiškas padangas. Jos yra specialiai pritaikytos didelėms apkrovoms. Jei padangos tinkamai parinktos, padangos sumažina degalų sąnaudas, gali pagerinti sunkvežimio efektyvumą ir suteikia saugumą šios komercinės transporto priemonės vairuotojui. Kaip išsirinkti padangas?

#1 Patikimas gamintojas ir pardavėjas

Nors yra daugybė kriterijų, pagal kuriuos reikėtų rinktis padangas sunkvežimiui, vienas aktualiausių bei svarbiausių yra pasirinkti patikimą gamintoją. Rinkoje ne vieną dešimtmetį lyderiaujantys gamintojai nuolat gerina produktų kokybę, atlieka įvairius bandymus, užtikrina padangų ilgaamžiškumą ir saugumą. 

Lygiai taip pat svarbu rasti ir tinkamą pardavėją, kuris pakonsultuos bei galės užtikrinti, jog padangos yra autentiškos, kokybiškos ir atitinka visus gamintojo nurodytus standartus.

#2 Tinkamas padangų dydis

Pasirinkus per mažas ar per dideles padangas rizikuojate išbalansuoti ratus bei gerokai sutrumpinti jų tarnavimo laiką. Jei nesate tikri, kokio dydžio padangas rinktis, būtinai pasikonsultuokite su specialistais, kurie išmano savo darbą.

#3 Tinkamas padangų tipas

Universalios, žieminės ar vasarinės: kokias padangas reikia pasirinkti? Universalias (su tam tikromis išimtimis) galėsite naudoti visais metų laikais, tačiau jei dažniausiai kelyje pasitaiko žvyrkelis, miško, kaimo kelias, verčiau rinktis aukšto profilio, dygliuotas, padangas. Apibendrinus, viskas priklauso nuo to, kokiais keliais važinėsite dažniausiai ir kokio ilgio atstumus planuojate įveikti.

#4 Krovinio svoris

Tai yra vienas svarbiausių kriterijų. Kuo didesnis krovinio svoris, tuo didesnę apkrovą sunkvežimių padangos turi atlaikyti. Būtinai atsižvelkite į padangos apkrovos indeksą.

#5 Padangų protektoriaus gylis

Saugus protektoriaus gylis užtikrina, kad padanga bus gerai sukibusi su keliu, todėl galima žymiai paprasčiau kontroliuoti transporto priemonę. Žieminių padangų protektoriaus dizainas kik skiriasi nuo vasarinių, nes pasižymi eglutės raštu ir aštresniais kampais.

Kokybiškos, tinkamai parinktos sunkvežimių padangos užtikriną saugumą, patikimumą ir vairavimo komfortą. Rinkdamiesi naujas padangas atsižvelkite į gamintoją, pardavėją, tinkamą padangų dydį, tipą, būsimą maksimalų krovinio svorį ir protektoriaus gylį. Padangomis rūpintis reikia nuolat, tikrinti, kad jose būtų pakankamai slėgio. Taip būsite visuomet pasiruošę net tolimiausioms kelionėms!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: