Kaip naująją valdžią rengiasi papuošti buvusieji

Naujai išrinktas Biržų rajono savivaldybės meras, jo pavaduotojas ir tarybos nariai turės ženklus. Laimėtojų sužymėjimas – pralaimėjusios komandos skonio dalykas.

Pasiūlymas iš Žemaitijos

Artėjant rinkimams ir savivaldybės valdžios kaitai, dauguma rangovų ar paslaugų tiekėjų stengėsi atgauti skolas. Tai, kad savivaldybei net dešimt tūkstančių eurų grąžinti skolininkams yra problema, rodytų įtemptą finansinę būklę. Tačiau kiti rajono vadovų veiksmai byloja, kad pinigų galima rasti. Ant valdžių kaitos slenksčio įsisiūbuoja ir paslaugų bei prekių siūlytojai.

Vasario 13 dieną Biržų rajono savivaldybę pasiekė UAB „Telšių praktika“ pasiūlymas.

Daugelį metų įvairiausius ženklus, apdovanojimus ir medalius iš spalvotųjų metalų gaminanti ir juos emale bei tauriaisiais metalais dengianti įmonė siūlė Biržų valdžiai ženklus.

Verslininkai pasišovė suprojektuoti ir pagaminti po 5 ženklus Biržų rajono savivaldybės merui ir jo pavaduotojui. Vienas toks ženklas kainuotų 65 eurus. Su pridėtinės vertės mokesčiu kaina būtų 78,65 euro (271,56 Lt). Už dešimt ženklų tektų sumokėti 786,5 euro (2715,6 Lt).

Tarybos narių ženkleliai, jeigu jų bus užsakyta 120 vienetų, kiekvienas kainuotų po 4,11 euro (su PVM) arba 14,19 Lt. Už 120 ženklelių reikėtų mokėti 493,2 euro, ar 1703 Lt.

Visam užsakymui reikėtų 1297,7 euro (4419 Lt).

Valdžios regalijų savininkus lėmė rinkimai

Telšiškių verslininkų pasiūlymas sudomino rajono vadovus. Vasario 26 dieną vykusiam tarybos posėdžiui merė Irutė Varzienė jau teikė sprendimo projektą dėl savivaldybės simbolių tvirtinimo ir naudojimo. Merė buvo ne tik teikėja, bet ir pranešėja. Apie galimas kitas ženklų gamintojų alternatyvas ar apklausas posėdyje net neužsiminta.

Tarybos posėdyje buvo patvirtinta savivaldybės simbolių naudojimo tvarka, kurioje aptartas ir mero, jo pavaduotojo ir tarybos narių ženklelių įteikimas bei nešiojimas.

Politikams ženklai įteikiami pirmajame posėdyje po jų įgaliojimo patvirtinimo. Ženklai nešiojami vilkint oficialų kostiumą tiek kasdienės tarnybos, tiek švenčių ar oficialių priėmimų metu rajone ar už jo ribų.

Kai politikų įgaliojimai baigiasi arba nutrūksta prieš laiką, ženklas paliekamas prisiminimui.

Asmenis, kurie pasidabins jų statusą ir pareigas pažyminčiais herbiniais ženklais, lėmė rinkimai.

Jų rezultatai yra tokie, kad į Biržų rajono mero ir jo pavaduotojo kėdes sės nauji asmenys. Regalijomis besirūpinusiai merei rinkėjai paliko galimybę savo statusą demonstruoti tarybos nario ženkleliu.

Rinksis kaip sau?

Praėjusią savaitę vyko savivaldybės tarybos kolegijos posėdis. Politikai buvo palinkę prie lapų su įvairiais herbinių ženklų variantais. Juos kūrė „Telšių praktika“, politikams išsiuntinėjo tarybos sekretoriatas. Įdomu tai, kad Biržų rajono vadovams ir tarybos nariams pasiūlyta rinktis ženklą iš keturių variantų.

Dabartinių politikų skonis lems, kaip pasipuoš nauja taryba ir jai vadovaujantis meras bei mero pavaduotojas.

Stebint porinkiminius įvykius ir viešus dabartinės merės I. Varzienės pasisakymus, neatrodo, kad ji nugalėtoju tapusiam Valdemarui Valkiūnui parinktų įspūdingiausią ženklą.

Vilties teikia nebent išskirtinių konservatorių susirinkime merės ištartas pažadas, kad į valdžią ji tikrai sugrįš. Tad galima tikėtis, kad ženklą ji rinks atsakingai – kaip sau.

Jeigu jau politikai ženklus išsirinks, tada jų projektus turės patvirtinti Heraldikos komisija. Gavusi šio projekto patvirtinimą savivaldybės taryba jau galės tvirtinti ženklų etalonus. Tolesnis kelias – sutartis su rangovu dėl ženklų gamybos.

Visa procedūra turėtų įvykti per šį pavasarį. Netgi atsiradus opozicijos trukdymams, iki to laiko Biržuose jau tikrai turėtų būti patvirtinta naujoji valdžia.
Nuotraukoje: Biržų savivaldybės vadovai bei tarybos nariai sprendė, kokiais ženkleliais papuošti būsimą valdžią.

 

Alfreda Gudienė

siaures_rytai

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: