Kaip nustatyti transporto priemonės vertę?

Transporto priemonės vertės nustatytas aktualus ne tik tiems, kurie parduoda auto, tačiau ir tiems, kurie planuoja ją pirkti, kadangi labai dažnai nepriklausomi ekspertai sumažina nurodytą kainą net kelis kartus. Būtent tai, kad po vertinimo kainos kinta, dažniausiai ir skatina pasinaudoti profesionalų paslaugomis.

Galiausiai, net ir patiems pardavėjams tiksliai įvertinti savo transporto priemonę būna gana sunku, kadangi greta jos charakteristikų, jie vertina ir moralinę vertę, kuri potencialiam pirkėjui yra visiškai neaktuali.

Taigi, nurodysime kelis aspektus, kurie padės nustatyti vertę, tačiau vistiek siūlome bendradarbiauti kartu su profesionalais.

 Žinoma, daugiausia dėmesio sulaukia transporto priemonės stovis. Nors gali atrodyti kiek nepatikimai, tačiau dažniausiai tradicinis vertinimas turi būti atliekamas paprasčiausiai vizualiai apžiūrint transporto priemonę. Jau tai gali gana tiksliai parodyti, kiek ji yra verta. Kuomet gana preliminariai žinoma suma-tokiu atveju galima tiksliau atlikti rinkos tyrimą.

Siūlome peržiūrėti internete paskelbtų transporto priemonių, kurios labai primena Jūsų, kainą ir tuo pačiu pasižiūrėti – kiek laiko skelbimas yra aktyvus. Dažniausiai tai padeda tiksliau įvertinti – kokia galima suma yra racionali. Juolab, jeigu labai skubate parduoti – tokiu atveju kaina dažniausiai turi būti mažesnė nei vidurkis parduodamų panašių auto. 

Taip pat svarbus kriterijus yra transporto priemonės metai, kadangi jie dažnai lemia ir mašinos taršumą, ir tuo pačiu imamo kuro kiekius.

Kitas svarbus kainas kintantis kriterijus yra komplektacija. Dažnai su auto kartu parduodama ir priekaba, taip pat, GPS sistema, vaiko auto kėdutė ir t.t. Tai, suprantama, kad didina kainas.

Vertas dėmesio ir vizualinis transporto priemonės įvertinimas. Suprantama, kad dažniausiai pirkėjas nori iškart naudoti įsigyta auto, o ne skirti laiko jos tvarkymui. Kuo vizualiai ji atrodo patraukliau – tuo kaina bus didesnė. Kai kuriais atvejais savininkui apsimoka pačiam tvarkyti saloną ir auto išorę, kadangi tai gali kur kas labiau pakelti kainą.

Visgi, kad ir kokie kriterijai bus vertinami, tačiau tiksliausiai kainą gali nustatyti nepriklausomi ekspertai. Ji ne tik nurodys realią kainą, tačiau ir padės sutaupyti daug brangaus Jūsų laiko.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: