Pixabay njuotr.

Kaip pasirinkti dažus lauko darbams?

Lauko paviršių dažymas – kruopštus procesas, reikalaujantis ne tik laiko, dažų bei kitų priemonių sąnaudų, bet ir tam tikrų specifinių žinių. Nors dažniausiai pagrindiniu kriterijumi, renkantis dažus lauko darbams, išlieka jų spalva, tačiau tai toli gražu nėra vienintelis kriterijus, į kurį derėtų atsižvelgti.

Medinių lauko paviršių dažymas

Mediena yra vienas dažniausiai dažomų lauko paviršių, kuriuos yra rekomenduojama dažyti vandeniniais arba aliejiniais dažais. Atsižvelgiant į tai, kad mediena yra natūralios kilmės medžiaga, jai reikia papildomos apsaugos. Sadolin lauko dažai jai tą apsaugą suteikia. Pasirinkus kokybiškus ir dažomam mediniam paviršiui tinkamus dažus apsaugosite dažomą paviršių nuo įvairių neigiamų išorinių veiksnių, taip pat užtikrinsite efektyvią apsaugą nuo pelėsių, grybų sporų ar mikroorganizmų, kurie naikina medieną, poveikio bei nesunkiai užmaskuosite įvairius nedidelius įtrūkimus, deformacijas ar kt. nepageidaujamus dalykus. Žinoma, negalima nepaminėti ir to, kad dažų sluoksnis apsaugo juo nudažytus paviršius nuo ultravioletinių spindulių daromos žalos.

Renkantis dažus medinių paviršių dažymui, derėtų žinoti, kokios rūšies medieną planuojate dažyti. Šis faktorius yra svarbus dėl to, kad skirtinga mediena pasižymi skirtingomis savybėmis, t. y., norėdami nudažyti tamsią medieną, turėsite ją nugruntuoti blokuojančiu gruntu tam, kad būtų prislopinta iš medienos išeinanti drėgmė. Pušies paviršių dažymo, pavyzdžiui, atidėlioti nepatartina, nes ši mediena, pasiekusi 18 proc. drėgnumą, dėl besivystančio mėlio grybelio gali pradėti mėlynuoti.

Kad nudažyto paviršiaus išvaizda bei apsauginės savybės būtų tokios, kokių norite, medinius paviršius prieš dažant reikėtų šiai procedūrai paruošti. Jeigu planuojate dažyti, pavyzdžiui, savo namo fasadą, specialistai rekomenduoja prieš dažant jį nuplauti paprasčiausiu muilu su vandeniu bei leisti jam gerai išdžiūti. Pažymėtina, kad dažyti galės tik tada, kai paviršius bus visiškai sausas. Prieš dažant nuo medinių paviršių taip pat būtina kruopščiai pašalinti aptiktus pelėsio ar grybelio pėdsakus bei, jeigu paviršius jau buvo dažytas arba lakuotas anksčiau, aliejinių dažų ar lako likučius.

Renkantis dažus lauko darbams, derėtų atsižvelgti ne tik į spalvos kriterijų, žinoma, bet kokiu atveju spalva jums turi patikti, bet ir į praktiškumą. Jeigu, pavyzdžiui, ruošiatės dažyti namą, turėtumėte žinoti, kad tamsesnės ir ryškesnės spalvos sugeria daugiau saulės spindulių, todėl karštomis dienomis fasadas ženkliai labiau įkais, be to pietinėje namo pusėje spalva greičiau bluks. Šviesios spalvos blunka lėčiau, o jomis nudažytas paviršius įkaista nedaug.

Plytų dažymas

Plytos yra dar vienas paviršius, kurį galima dažyti ir taip keisti jo išvaizdą. Kaip ir dažant bet kurį kitą paviršių, taip ir dažant plytas, būtina pasirinkti tinkamus dažus. Norėdami nudažyti namą, apmūrytą raudonomis apdailinėmis plytomis, turėtumėte rinktis dažus, kurie pasižymi geru sukibimu, puikiomis dengimosi savybėmis, atsparumu UV spinduliams bei atsparumu drėgmei. Dažai taip pat turėtų būti atsparus šarmui, t. y., medžiagai, kurią išskiria dauguma plytų dėl tam tikrų cheminių junginių, esančių molyje. Pasirinkti dažai taip pat turėtų būti pralaidūs garams, nes plytų siena blogai „kvėpuoja“, jeigu dažai sumažina garų pralaidumą, o tai neigiamai veikia architektūrinių konstrukcijų stabilumą bei mikroklimatą kambariuose. Plytų dažymas yra gana sudėtingas procesas, todėl visada rinkdamiesi dažus, pasitarkite su ekspertais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: