Kaip pasirinkti kokybiškas burnos higienos priemones?

Dantų pastos, burnos skalavimo skysčiai, gaivikliai, fiksuojamieji kremai dantų protezams, tarpdančių siūlai ir kitos burnos higienos priemonės užtikrina gerą savijautą, gaivumo jausmą bei tinkamą dantų priežiūrą. Apie tai, kaip reikėtų pasirūpinti burnos higiena bei išsirinkti kokybiškas burnos higienos priemones, pasakoja ,,MANO vaistinės“ specialistai.

Kaip teisingai naudoti tarpdančių šepetėlį?

Tarpdančių šepetėliai leidžia užtikrinti tarpdančių švarą. Vaistinėse galima įsigyti tarpdančių šepetėlių su ergonomišku laikikliu ir plastiku padengta viela, užtikrinančių efektyvų tarpdančių valymą. Tarpdančių šepetėliais galima valytis ne tik dantis, bet ir stomatologinius įtaisus: karūnėles, tiltelius, breketus. Tarpdančių šepetėliai efektyviai valo tarpdančius, pašalina maisto likučius, kurie gali sukelti blogą burnos kvapą, apnašų susidarymą bei sukelti dantenų ligas. Būtinai naudokite tinkamo dydžio šepetėlį, kurio šereliai užpildytų tarpdančių ertmes, niekada šerelių negrūskite į tarpus per jėgą, nes galite susižeisti.

Burnos skalavimo skystis 

Burnos skalavimo skystis – burnos higienos priemonė, skirta valyti ir atgaivinti burnos ertmę, palaikyti burnos higieną ir apsaugoti dantis bei dantenas – idealus būdas išvengti blogo kvapo. Rekomenduojama rinktis burnos skalavimo skystį, kurio sudėtyje yra Negyvosios jūros druskų, alavijo ir ramunėlių esencijų. Norint baltesnių dantų verta rinktis burnos skalavimo skystį be šiurkščių balinamųjų medžiagų, tirpdantį ir švelniai pašalinantį dėmes bei paliekantį dantų paviršiuje apsauginį sluoksnį, kuris neleidžia susidaryti dėmėms. Burnos skalavimo skystį reikėtų vartoti du kartus per parą – ryte ir vakare, išsivalius dantis šepetėliu. Reikėtų įpilti apie 20 ml skysčio į stiklinę, juo paskalauti dantis ir dantenas, pagargaliuoti ir po 30

Kaip pasirinkti ir prižiūrėti dantų protezus?

Burnos higiena namuose puikiai gali pasirūpinti ir nešiojantieji dantų protezus. Patariama rinktis fiksuojamąjį dantų protezų kremą, tvirtai ir stabiliai prilaikantį protezus, leidžiantį mėgautis bet kokiu maistu ir apsaugantį nuo maisto likučių patekimo po jais. Tokie kremai turi precizišką antgalį, padedantį tiksliau užtepti dantų protezų kremą ir taip geriau apsaugoti nuo maisto likučių patekimo po dantų protezais.

Panašiai veikia ir kitas – fiksuojamasis – dantų protezų kremas, kuris, reaguodamas su seilėmis, virsta geliu, tvirtai laikančiu protezus visą dieną. Toks protezų kremas sukuria komforto jausmą ir apsaugo dantenas nuo spaudimo, trinties bei dirginimo, kurį gali sukelti protezai.

Ant protezų, kaip ir ant dantų, atsiranda maisto likučių, o jų patekus po protezu gali prasidėti skausmingas uždegimas. Kai burnos ertmėje yra protezas, sutrikdoma natūrali burnos ertmės mikrofloros pusiausvyra, taigi burnos ertmė jau nebegali pati išsivalyti.   ir valomųjų dantų protezų tablečių. Tokios tabletės ne tik puikiai nuvalo protezus, bet ir slopina kvapą. Geriausia rinktis dantų protezų valiklį, kuriame yra daug aktyvuoto deguonies, kuris gerai ir greitai nuvalo dantų protezą, nepaveikdamas jo medžiagos.

Jei nežinote, kaip pasirūpinti savo burnos higiena ir kokias priemones pasirinkti, visada galite pasitarti su ,,MANO vaistinės“ specialistais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: