Jaunimas - Lietuvos naujienos - 2021-09-30

Kaip pasirinkti tinkamą mokyklą?

Ar jau laikas registruotis būsimiems pirmokams? Kaip ir visi tėvai, jūs turite pasirinkti geriausią mokyklą, kad jūsų vaikas galėtų ne tik pasiekti aukščiausius akademinius rezultatus, bet ir dvasiškai tobulėti bei jaustis laimingas. Mokyklos rinkimasis yra ilgas ir atsakingas laikotarpis, kuris gali nulemti gyvenimo kokybę. Juk vaikui mokykloje teks praleisti tiek daug laiko. Bet kaip žinoti, kuri mokykla yra TA?

Pirmiausia, kokia mokykla jums atrodo gera ir tinkama jūsų vaikui?

Kadangi nėra vienos „geros mokyklos“ formulės, viskas tampa sudėtinga. Jei yra tokia formulė, viskas bus paprasta, pamatysite, kuri mokykla yra geriausia, ir tada užsirašykite. Deja, mes esame skirtingi, mūsų vaikai ir mokyklos yra skirtingos, todėl turime patys nuspręsti, ko mums reikia ir ko nereikia. Pagalvokite, kokios vertybės jums yra svarbios? Kokiam įgūdžių ugdymui teikiate pirmenybę? Kiek svarbūs akademiniai pasiekimai ir kiek laisva kūryba? Kokia mokykla patinka tavo vaikui? Kokį atstumą galite priimti iki mokyklos? Mokyklos laisva valia gali nuspręsti patikrinti 2, 4, 6 ir 8 klasių moksleivių žinias duodamos jiems atlikti standartizuotus testus. 

Testų rezultatai parodo, kaip vaikai moka skaityti, rašyti, skaičiuoti ir pažįsta gamtą. Kai kurios mokyklos testų rezultatus skelbia viešai. Remdamiesi testų rezultatais, galite įvertinti, kaip vaikams sekasi siekti akademinių aukštumų. Tačiau šis rodiklis jokiu būdu neturi būti svarbiausias renkantis mokyklą.

Mokykloje, kurioje vaikai gerai mokosi, jie gali būti priversti sunkiai mokytis, todėl jie jaučiasi pavargę ir liūdni. Ir jūs norite, kad jūsų vaikams būtų malonu mokytis, jie ryte linksmai atsikeltų ir eitų į mokyklą mokytis naujų dalykų? Jei atsakymas yra teigiamas, rinkitės kitokią mokyklą, jei jums svarbūs rezultatai – tinkama bus būtent ši.  Be to, standartizuoti testai negali atskleisti visų vaiko talentų. Jei jūsų vaikas geriau piešia ar dainuoja, testas to neparodys. Juk jis gali būti ateities tapytojas, o ne banko direktorius.

Prieš pasirinkdami mokyklą būtinai joje apsilankykite ir pabendraukite su mokytojais, direktoriumi

Žinoma, kiekviena mokykla nori parodyti, kokia ji puiki ir kodėl verta mokytis. Žinoma, kiekvienas direktorius ir mokytojas žino, kaip turėtų atrodyti gera mokykla, todėl į klausimus atsakys taip, kaip reikia atsakyti.

Nepatingėkite eiti į mokyklą. Ar jūsų vaikas jausis laimingas? Ką veikia mokiniai? Ar aplinka saugi? Atkreipkite dėmesį į mokyklos mokinius. Kokia informacija skelbiama mokykloje?

Geriausias pasirinkimas – licėjus. Pradėkime svarbiausią gyvenimo kelionę stipriu ir reikalingu pasiruošimu, lydimu nuostabios komandos, mokymosi aplinkos ir išskirtinių ugdymo vertybių! „Erudito licėjuje“ puoselėjama svarbi misija – kurti ir burti laimingą ir veiklią bendruomenę. Mokykloje ypatingas dėmesys skiriamas tradicijoms – kiekvienais metais pasitinkama Rugsėjo 1-oji, švenčiama Pyragų diena, „Erudito licėjaus” gimtadienis, skiriamas dėmesys nacionalinėms šventėms.

Nuo šių mokslo metų „Erudito licėjuje“ įvedama nauja klasių žymėjimo tvarka atsisakant įprastinio eiliškumo ir naudojant lietuvių kalbos abėcėlės raides a, b, c ir t.t. Ieškant naujų būdų, kuo pakeisti raidžių padiktuotą eiliškumą, „Erudito licėjus“ klasėms identifikuoti pasirinko graikų kalbos abėcėlę.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: