Jaunimas - Lietuvos naujienos - 2021-07-16

Kaip pasiruošti atžalų paauglystei?

Kiekvienas vaikų auklėjimo etapas turi savų iššūkių, tačiau daugeliui šeimų sunkiausia būna būtent paauglystė. Perėjimas nuo vaikystės iki pilnametystės atžaloms yra kupinas naujų atradimų ar netgi nusivylimų, todėl komunikacija su tėvais dažniausiai nėra pati paprasčiausia. Visgi, jeigu laiku pasiruošite šiam etapui, visi kartu jį išgyvensite kur kas paprasčiau. Tai padaryti Jums padės žemiau pateikti patarimai.

Nustatykite taisykles, tačiau būkite lankstūs

Kiekvienam vaikui reikalingos tam tikros ribos, tačiau paauglystės laikotarpyje jiems kyla noras jas išbandyti. Tam, kad išvengtumėte pykčių ir nemalonių siurprizų, verčiau aiškiai nustatykite tam tikras taisykles ir kartu jas aptarkite – jei vaikai supras, kodėl turi elgtis vienaip ar kitaip, jiems rečiau kils noras susitarimus laužyti. Visgi, visuomet reikėtų palikti erdvės ir diskusijoms. Pavyzdžiui, jei esate sutarę, kad su draugais atžala laiką leidžia savaitgaliais, tačiau mėgstamiausia jos grupė koncertuoja šiokiadienį, nieko nenutiks, jei šį susitarimą vienam kartui šiek tiek pakoreguosite.

Supraskite jų mokymosi stilių

Paauglystės laikotarpiu atžaloms tenka ne tik tvarkytis su asmeninio gyvenimo dramomis, bet ir su padidėjusiu namų darbų kiekiu. Šiuo atveju svarbu suprasti, jog kiekvienas vaikas yra individualus ir mokosi labai skirtingai, tad Jums gali tekti toleruoti net ir neįprastus jų metodus. Pavyzdžiui, kai kuriems žmonėms geriau sekasi susikaupti tuomet, kai fone skamba muzika – jei taip elgsis ir Jūsų vaikas, neturėtumėte jo prašyti namų darbų atlikti visiškoje tyloje. Svarbiausia, kad užduotys būtų padarytos, o kaip su jomis tvarkysis atžala, leiskite nuspręsti jai pačiai.

Klausykite jų nuomonės

Paaugliams ypatingai svarbu jaustis girdimiems ir suprastiems – tai geriausiai įrodysite ne tik klausydamiesi, bet ir stengdamiesi įsiklausyti į jų nuomonę. Pirmiausiai galite pradėti nuo apsipirkinėjimo, kuris šiame laikotarpyje taip pat gali būti kur kas sudėtingesnis. Pavyzdžiui, jei ankščiau prekes mokyklai išrinkdavote Jūs, dabar šį darbą reikėtų perleisti pačioms atžaloms.

Kiekvienas daiktas, o ypač – kuprinės mokyklai paaugliams tampa savotiška jų įvaizdžio dalimi, todėl didelė tikimybė, kad vaikai patys norės jį suformuoti. Tikėtina, kad Jūs labiau koncentruositės į praktiškumą, tačiau pasistenkite savo nuomonę pateikti taip, jog ji neužgožtų paauglio – šiuo atveju reikės išmokti taktiškai ieškoti kompromisų.

Domėkitės jų gyvenimu

Nors paauglystėje vaikai vis daugiau asmeninio gyvenimo detalių yra linkę pasilikti sau, turėtumėte pasistengti išlaikyti savo vietą jų gyvenimuose. Dažniau pasidomėkite, kaip praėjo jų diena, paprašykite apibūdinti draugus ar paklauskite nuomonės apie šalyje vykstančius, jiems vienaip ar kitaip aktualius įvykius. Jei nesate itin artimi, pradėkite nuo lengvesnių pokalbio temų – paaugliai neturėtų jaustis taip, tarsi yra kamantinėjami.

Leiskite išreikšti save

Jau minėjome, kad apsipirkinėjimas ir įvaizdžio formavimas paaugliams yra ypatingai svarbus – tai aktualu ne tik kalbant apie prekes mokyklai, bet ir apie kasdienį aprangos stilių ar netgi šukuoseną. Ne paslaptis, jog šiame amžiuje vaikams kyla noras dažniau eksperimentuoti, o kartais tokie bandymai neatitinka visuomenės nustatytų normų ir gali šiek tiek šokiruoti. Šiuo atveju geriausia išlikti tolerantiškiems ir leisti paaugliams atrasti save – tokį Jūsų palaikymą jie tikrai turėtų įvertinti. Galite jiems pasiūlyti naujų garderobo detalių paieškoti drauge – platus jų pasirinkimas pateikiamas Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudus čia. Tuo tarpu jaunuoliams skirtą avalynę atrasite spustelėję ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/apranga-avalyne-galanterija/avalyne-vyrams/vyriski-batai.

Vadovaudamiesi šiais patarimais, paauglystės laikotarpį turėtumėte išgyventi kur kas paprasčiau. Lengva nebus, tačiau jei išliksite pozityvūs ir turėsite kantrybės, pavyks pasiekti iš tiesų gerų rezultatų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: